PNP TRADING & LOGISTICS S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 3, înmatriculată la 15 octombrie 2012.
Identitate
- Denumire legală
- PNP TRADING & LOGISTICS S.R.L.
- CUI
- 30786180
- Nr. înmatriculare
- J2012011831407
- EUID
- ROONRC.J2012011831407
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 15 octombrie 2012
Sediu social
- Adresă
- ANASTASIE PANU, nr. 20, bl. C15, sc. 3, et. 7, ap. 95, camera 1, București Sectorul 3, București
- Localitate
- București Sectorul 3, București
- Cod poștal
- 31166
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 7 mai)
- Inactiv fiscal
- nu (reactivat la 18 feb)
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- TRANSFER(SOSIRE) din data 01.08.2022
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- POPESCU LUCIA IZABELA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 71 din 106 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4621, municipiul București, peste 34% dintre firmele clasei. Locul 40.708 din 132.982 în tot județul. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 6%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 559.353 lei | 456.142 lei | — | 901.022 lei | 14.708 lei | 886.314 lei |
| 2024 | 526.739 lei | 429.632 lei | — | 527.470 lei | 97.598 lei | 429.872 lei |
| 2023 | 176.718 lei | 143.448 lei | — | 214.261 lei | 1.428 lei | 212.833 lei |
| 2022 | 351.276 lei | 110.884 lei | — | 130.338 lei | 19.214 lei | 111.124 lei |
| 2021 | 0 lei | -179 lei | — | 4.298 lei | 0 lei | 4.298 lei |
| 2020 | 0 lei | -119 lei | — | 5.021 lei | 544 lei | 4.477 lei |
| 2019 | 0 lei | -1.012 lei | — | 5.932 lei | 1.337 lei | 4.595 lei |
| 2018 | 0 lei | -238 lei | — | 10.763 lei | 5.156 lei | 5.607 lei |
| 2017 | 0 lei | -241 lei | — | 10.763 lei | 4.918 lei | 5.845 lei |
| 2016 | 0 lei | -28.749 lei | — | 11.713 lei | 5.627 lei | 6.086 lei |
| 2015 | 0 lei | -5.449 lei | 0 | 40.361 lei | 5.526 lei | 34.835 lei |
| 2014 | 0 lei | -18.068 lei | 1 | 46.076 lei | 5.793 lei | 40.283 lei |
| 2013 | 89.000 lei | 48.285 lei | 2 | 60.514 lei | 2.163 lei | 58.351 lei |
| 2012 | 18.000 lei | 9.866 lei | 2 | 13.905 lei | 3.839 lei | 10.066 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 559.353 lei
- Venituri totale
- 563.432 lei
- Cheltuieli totale
- 22.239 lei
- Profit brut
- 541.193 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 456.142 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 9.801 lei
- Active circulante
- 891.221 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 3.071 lei
- Casa și conturi la bănci
- 888.150 lei
- Datorii
- 14.708 lei
- Capitaluri
- 886.314 lei
- Capital subscris vărsat
- 500 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 526.739 lei
- Venituri totale
- 527.169 lei
- Cheltuieli totale
- 17.613 lei
- Profit brut
- 509.556 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 429.632 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 5.637 lei
- Active circulante
- 521.833 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 490 lei
- Casa și conturi la bănci
- 521.343 lei
- Datorii
- 97.598 lei
- Capitaluri
- 429.872 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 176.718 lei
- Venituri totale
- 178.641 lei
- Cheltuieli totale
- 7.869 lei
- Profit brut
- 170.772 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 143.448 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 0 lei
- Active circulante
- 214.261 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 1.228 lei
- Casa și conturi la bănci
- 213.033 lei
- Datorii
- 1.428 lei
- Capitaluri
- 212.833 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 351.276 lei
- Venituri totale
- 351.276 lei
- Cheltuieli totale
- 229.853 lei
- Profit brut
- 121.423 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 110.884 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 0 lei
- Active circulante
- 130.338 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 171 lei
- Casa și conturi la bănci
- 130.167 lei
- Datorii
- 19.214 lei
- Capitaluri
- 111.124 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 0 lei
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 179 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 179 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 179 lei
- Active imobilizate
- 0 lei
- Active circulante
- 4.298 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 0 lei
- Casa și conturi la bănci
- 4.298 lei
- Datorii
- 0 lei
- Capitaluri
- 4.298 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 0 lei
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 119 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 119 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 119 lei
- Active imobilizate
- 0 lei
- Active circulante
- 5.021 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 0 lei
- Casa și conturi la bănci
- 5.021 lei
- Datorii
- 544 lei
- Capitaluri
- 4.477 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 0 lei
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 1.012 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 1.012 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 1.012 lei
- Active imobilizate
- 0 lei
- Active circulante
- 5.932 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 238 lei
- Casa și conturi la bănci
- 5.694 lei
- Datorii
- 1.337 lei
- Capitaluri
- 4.595 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 0 lei
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 238 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 238 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 238 lei
- Active imobilizate
- 0 lei
- Active circulante
- 10.763 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 0 lei
- Casa și conturi la bănci
- 10.763 lei
- Datorii
- 5.156 lei
- Capitaluri
- 5.607 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 0 lei
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 241 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 241 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 241 lei
- Active imobilizate
- 0 lei
- Active circulante
- 10.763 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 10.763 lei
- Datorii
- 4.918 lei
- Capitaluri
- 5.845 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 0 lei
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 28.749 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 28.749 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 28.749 lei
- Active imobilizate
- 0 lei
- Active circulante
- 11.713 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 153 lei
- Casa și conturi la bănci
- 11.560 lei
- Datorii
- 5.627 lei
- Capitaluri
- 6.086 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2015 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 0 lei
- Venituri totale
- 300 lei
- Cheltuieli totale
- 5.749 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 5.449 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 5.449 lei
- Active imobilizate
- 0 lei
- Active circulante
- 40.361 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 91 lei
- Casa și conturi la bănci
- 40.270 lei
- Datorii
- 5.526 lei
- Capitaluri
- 34.835 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 0 lei
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 18.068 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 18.068 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 18.068 lei
- Active imobilizate
- 0 lei
- Active circulante
- 46.076 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 0 lei
- Casa și conturi la bănci
- 46.076 lei
- Datorii
- 5.793 lei
- Capitaluri
- 40.283 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2013 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 89.000 lei
- Venituri totale
- 89.001 lei
- Cheltuieli totale
- 38.046 lei
- Profit brut
- 50.955 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 48.285 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 0 lei
- Active circulante
- 60.514 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 0 lei
- Casa și conturi la bănci
- 60.514 lei
- Datorii
- 2.163 lei
- Capitaluri
- 58.351 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2012 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 18.000 lei
- Venituri totale
- 18.000 lei
- Cheltuieli totale
- 7.594 lei
- Profit brut
- 10.406 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 9.866 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 152 lei
- Active circulante
- 13.753 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 2.000 lei
- Casa și conturi la bănci
- 11.753 lei
- Datorii
- 3.839 lei
- Capitaluri
- 10.066 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
Activități autorizate (CAEN)
- 4611 · Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate (CAEN Rev.2)
- 4621 · Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat (CAEN Rev.2)
- 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor (CAEN Rev.2)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
- 7022 · Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN Rev.2)
- 7320 · Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
- Reactivată fiscal de ANAF
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
- Declarată inactivă fiscal de ANAF
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
Înregistrări mai vechi (5)
2015
- Înregistrare în scopuri de TVA
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
- Înmatriculare la registrul comerțului