PLASTIC BAGS TEAM S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 1, înmatriculată la 9 august 2022.
Identitate
- Denumire legală
- PLASTIC BAGS TEAM S.R.L.
- CUI
- 46618035
- Nr. înmatriculare
- J40/15437/2022
- EUID
- ROONRC.J40/15437/2022
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 9 august 2022
Sediu social
- Adresă
- HRISOVULUI, nr. 2-4, bl. 2, ap. 88, PARTER, București Sectorul 1, București
- Localitate
- București Sectorul 1, București
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- sediu expirat (cod 2069, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu (până la 30 iun)
- Inactiv fiscal
- da (din 1 iul)
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- TRANSFER(SOSIRE) din data 11.04.2023
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Obligații fiscale restante (ANAF)
Compania figurează în lista publicată de ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante la data de 30 iunie 2026, cu un total de 1.739.518 lei.
- Obligații principale
- 1.583.999 lei
- Accesorii (dobânzi și penalități)
- 155.519 lei
- Din care contestate
- 0 lei
- Mențiune ANAF
- Insolvabil
Defalcare pe bugete
| Buget | Principale | Accesorii | Contestate |
|---|---|---|---|
| Bugetul de stat | 316.813 lei | 31.110 lei | — |
| Bugetul asigurărilor sociale de stat | 905.132 lei | 88.865 lei | — |
| Bugetul asigurărilor pentru șomaj | — | — | — |
| Fondul național unic de asigurări sociale de sănătate | 362.054 lei | 35.544 lei | — |
Lista ANAF cuprinde doar obligațiile restante peste pragurile legale (art. 162 din Codul de procedură fiscală), așa cum erau înregistrate la data de 30 iunie 2026 și neachitate până la publicare. Între timp sumele pot fi achitate, eșalonate sau contestate.
Clasamentul restanțelor fiscale din București →
Sursa: ANAF, lista obligațiilor fiscale restante la 30 iunie 2026, preluată la 2 sept.
Reprezentanți
- UŢOIU AUREL — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Firma nu a depus situații financiare pentru anul 2025, așa că nu intră în clasamentele pe municipiul București; ultimul an depus este 2023.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 2.476.000 lei | 650.339 lei | 9 | 1.054.957 lei | 34.324 lei | 1.020.633 lei |
| 2022 | 745.800 lei | 370.094 lei | 7 | 438.986 lei | 68.692 lei | 370.294 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 2 ani
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.476.000 lei
- Venituri totale
- 2.476.000 lei
- Cheltuieli totale
- 1.701.667 lei
- Profit brut
- 774.333 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 650.339 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 1.054.957 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 1.046.000 lei
- Casa și conturi la bănci
- 8.957 lei
- Datorii
- 34.324 lei
- Capitaluri
- 1.020.633 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 9
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 745.800 lei
- Venituri totale
- 745.800 lei
- Cheltuieli totale
- 375.706 lei
- Profit brut
- 370.094 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 370.094 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 438.986 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 428.300 lei
- Casa și conturi la bănci
- 10.686 lei
- Datorii
- 68.692 lei
- Capitaluri
- 370.294 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 7
Activități autorizate (CAEN)
- 2222 · Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic (CAEN Rev.2)
- 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN Rev.2)
- 9313 · Activități ale centrelor de fitness (CAEN Rev.2)
Istoric
- Stare
- sediu expirat (cel puțin din 8 iulie 2026 → prezent)
- funcțiune (8 iulie 2026 → prezent)
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2026
- Stare la registrul comerțului: funcțiune
2025
- Declarată inactivă fiscal de ANAF
2024
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
- Înregistrare în scopuri de TVA
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
- Înmatriculare la registrul comerțului