PIXELROCKET S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Clinceni, Comuna Clinceni, înmatriculată la 14 februarie 2019.
Identitate
- Denumire legală
- PIXELROCKET S.R.L.
- CUI
- 40642190
- Nr. înmatriculare
- J23/709/2019
- EUID
- ROONRC.J23/709/2019
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 14 februarie 2019
Sediu social
- Adresă
- MONUMENTUL EROILOR, nr. 143, camera 1, Sat Clinceni, Comuna Clinceni, Ilfov
- Localitate
- Sat Clinceni, Comuna Clinceni, Ilfov
- Cod poștal
- 77060
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 3 iul)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 14.02.2019
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- VĂCĂROIU SILVIU-LUCIAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 346 din 773 după cifra de afaceri în clasa CAEN 6201, județul Ilfov, peste 55% dintre firmele clasei. Locul 15.896 din 40.375 în tot județul, și locul 12.636 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 17%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 383.473 lei | 57.234 lei | 1 | 453.458 lei | 221.066 lei | 242.947 lei |
| 2024 | 328.333 lei | -73.827 lei | 1 | 539.598 lei | 303.877 lei | 241.268 lei |
| 2023 | 651.257 lei | 314.615 lei | 1 | 400.199 lei | 86.185 lei | 315.095 lei |
| 2022 | 602.370 lei | 295.954 lei | 1 | 659.133 lei | 363.374 lei | 296.434 lei |
| 2021 | 665.937 lei | 430.348 lei | 1 | 480.942 lei | 53.679 lei | 430.828 lei |
| 2020 | 577.863 lei | 338.256 lei | 1 | 357.726 lei | 2.468 lei | 372.376 lei |
| 2019 | 110.904 lei | 55.825 lei | 1 | 71.956 lei | 19.704 lei | 56.225 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 383.473 lei
- Venituri totale
- 385.728 lei
- Cheltuieli totale
- 317.591 lei
- Profit brut
- 68.137 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 57.234 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 433.693 lei
- Active circulante
- 19.765 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 18.338 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.427 lei
- Datorii
- 221.066 lei
- Capitaluri
- 242.947 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 328.333 lei
- Venituri totale
- 328.339 lei
- Cheltuieli totale
- 393.794 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 65.455 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 73.827 lei
- Active imobilizate
- 531.954 lei
- Active circulante
- 7.644 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 2.271 lei
- Casa și conturi la bănci
- 5.373 lei
- Datorii
- 303.877 lei
- Capitaluri
- 241.268 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 651.257 lei
- Venituri totale
- 651.250 lei
- Cheltuieli totale
- 331.526 lei
- Profit brut
- 319.724 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 314.615 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 299.345 lei
- Active circulante
- 100.854 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 1 lei
- Casa și conturi la bănci
- 100.853 lei
- Datorii
- 86.185 lei
- Capitaluri
- 315.095 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 7 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 5821 · Activități de editare a jocurilor de calculator (CAEN Rev.2)
- 5829 · Activități de editare a altor produse software (CAEN Rev.2)
- 6201 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN Rev.2)
- 6202 · Activități de consultanță în tehnologia informației (CAEN Rev.2)
- 6203 · Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul (CAEN Rev.2)
- 6209 · Alte activități de servicii privind tehnologia informației (CAEN Rev.2)
- 6311 · Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (CAEN Rev.2)
- 6312 · Activități ale portalurilor web (CAEN Rev.2)
- 6399 · Alte activități de servicii informaționale n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 7021 · Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării (CAEN Rev.2)
- 7022 · Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN Rev.2)
- 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN Rev.2)
- 7420 · Activități fotografice (CAEN Rev.2)
- 7490 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 8211 · Activități combinate de secretariat (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
- Înregistrare în scopuri de TVA
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
- Înmatriculare la registrul comerțului