PITSER SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Pitești, înmatriculată la 20 februarie 1991.
Identitate
- Denumire legală
- PITSER SRL
- CUI
- 129367
- Nr. înmatriculare
- J03/103/1991
- EUID
- ROONRC.J03/103/1991
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 20 februarie 1991
Sediu social
- Adresă
- NICOLAE BĂLCESCU, nr. 156, Clădirea C10, Camera 4, Municipiul Pitești, Argeș
- Localitate
- Municipiul Pitești, Argeș
- Cod poștal
- 110101
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 iul)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 30.11.1992
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- DRĂGUŞIN MARIAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 122 din 376 după cifra de afaceri în clasa CAEN 6820, județul Argeș, peste 68% dintre firmele clasei. Locul 8.310 din 20.058 în tot județul, și locul 7.600 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 10%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 326.498 lei | 2.734.642 lei | 1 | 21.074.376 lei | 7.704.178 lei | 13.370.198 lei |
| 2024 | 364.084 lei | 292.743 lei | 1 | 22.197.047 lei | 10.010.790 lei | 12.191.112 lei |
| 2023 | 401.844 lei | 574.765 lei | 1 | 21.535.885 lei | 9.991.402 lei | 11.554.409 lei |
| 2022 | 703.637 lei | 4.106.735 lei | 1 | 22.265.298 lei | 11.287.656 lei | 10.979.643 lei |
| 2021 | 804.952 lei | 1.203.610 lei | 2 | 21.335.319 lei | 14.493.265 lei | 6.872.909 lei |
| 2020 | 1.170.304 lei | 83.748 lei | 2 | 19.975.383 lei | 14.080.731 lei | 5.669.299 lei |
| 2019 | 3.525.903 lei | 3.262.776 lei | 2 | 20.453.380 lei | 14.934.410 lei | 5.560.112 lei |
| 2018 | 4.235.198 lei | 2.964.205 lei | 4 | 9.861.784 lei | 4.708.240 lei | 5.111.588 lei |
| 2017 | 934.013 lei | 646.236 lei | 1 | 6.489.322 lei | 3.636.432 lei | 2.793.619 lei |
| 2016 | 452.735 lei | 76.359 lei | 2 | 6.456.407 lei | 4.252.702 lei | 2.219.742 lei |
| 2015 | 2.822.889 lei | 51.265 lei | 2 | 6.599.781 lei | 4.386.108 lei | 2.221.323 lei |
| 2014 | 1.369.722 lei | 569.120 lei | 5 | 10.525.120 lei | 8.355.062 lei | 2.170.058 lei |
| 2013 | 2.330.856 lei | 34.615 lei | 3 | 7.685.926 lei | 6.166.019 lei | 1.600.938 lei |
| 2012 | 2.609.841 lei | 94.879 lei | 4 | 7.584.686 lei | 5.830.117 lei | 1.754.569 lei |
| 2011 | 3.979.900 lei | -745.858 lei | 3 | 6.315.051 lei | 5.132.371 lei | 1.549.292 lei |
| 2010 | 2.222.351 lei | 11.732 lei | 4 | 6.083.617 lei | 4.155.079 lei | 2.295.150 lei |
| 2009 | 1.387.098 lei | 33.967 lei | 3 | 6.431.341 lei | 4.514.535 lei | 2.283.418 lei |
| 2008 | 1.972.171 lei | 43.785 lei | 3 | 4.755.768 lei | 2.872.929 lei | 2.249.451 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 326.498 lei
- Venituri totale
- 8.617.194 lei
- Cheltuieli totale
- 5.569.251 lei
- Profit brut
- 3.047.943 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 2.734.642 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 17.473.421 lei
- Active circulante
- 3.600.955 lei
- Stocuri
- 742.693 lei
- Creanțe
- 2.447.540 lei
- Casa și conturi la bănci
- 410.722 lei
- Datorii
- 7.704.178 lei
- Capitaluri
- 13.370.198 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.427.880 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 364.084 lei
- Venituri totale
- 798.233 lei
- Cheltuieli totale
- 505.490 lei
- Profit brut
- 292.743 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 292.743 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 20.441.545 lei
- Active circulante
- 1.755.502 lei
- Stocuri
- 561.417 lei
- Creanțe
- 1.192.502 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.583 lei
- Datorii
- 10.010.790 lei
- Capitaluri
- 12.191.112 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.427.880 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 401.844 lei
- Venituri totale
- 1.123.633 lei
- Cheltuieli totale
- 534.148 lei
- Profit brut
- 589.485 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 574.765 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 20.085.526 lei
- Active circulante
- 1.450.359 lei
- Stocuri
- 561.417 lei
- Creanțe
- 859.432 lei
- Casa și conturi la bănci
- 29.510 lei
- Datorii
- 9.991.402 lei
- Capitaluri
- 11.554.409 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.427.880 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 18 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 2222 · Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic (CAEN Rev.2)
- 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
- 4211 · Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor (CAEN Rev.2)
- 4213 · Construcția de poduri și tuneluri (CAEN Rev.2)
- 4221 · Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide (CAEN Rev.2)
- 4299 · Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a (CAEN Rev.2)
- 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.2)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.2)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.2)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.2)
- 4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.2)
- 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.2)
- 4339 · Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.2)
- 4391 · Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.2)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4673 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.2)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.2)
- 5610 · Restaurante (CAEN Rev.2)
- 5621 · Activități de alimentație (catering) pentru evenimente (CAEN Rev.2)
- 5629 · Alte servicii de alimentație n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor (CAEN Rev.2)
- 6810 · Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii (CAEN Rev.2)
- 6820 · Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.2)
Sunt afișate primele 24 din 28 activități autorizate în ordinea registrului.
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Sunt afișate cele mai recente 14 din 20 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.