Sari la conținut
Vineri, 4 septembrie 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 32 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

PION VMV S.R.L.

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Brașov, înmatriculată la 4 septembrie 2019.

Identitate

Denumire legală
PION VMV S.R.L.
CUI
38373015
Nr. înmatriculare
J2019002832089
EUID
ROONRC.J2019002832089
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
4 septembrie 2019

Sediu social

Adresă
MURELOR, nr. 54, ap. 2, CAMERA 1, Municipiul Brașov, Brașov
Localitate
Municipiul Brașov, Brașov
Cod poștal
500301

Contact

Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 26 august 2025. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 4 ian)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
TRANSFER(SOSIRE) din data 03.09.2019
Sursa ANAF
actualizat 29 aug

Reprezentanți

  • PLĂMĂDEALA ION — administrator
  • PLĂMĂDEALĂ VIORICA — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
441 mii lei02017: fără date2018: 441 mii lei2019: 178 mii lei2020: 174 mii lei2021: 314 mii lei2022: 257 mii lei2023: 262 mii lei2024: 277 mii lei2025: 374 mii lei201720182019202020212022202320242025
Rezultat net
229 mii lei0-71 mii lei2017: -71 mii lei2018: 29 mii lei2019: -14 mii lei2020: -52 mii lei2021: 12 mii lei2022: 229 mii lei2023: 142 mii lei2024: 3 mii lei2025: 3 mii lei201720182019202020212022202320242025

Poziție în sector

Locul 11 din 22 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4645, județul Brașov, peste 55% dintre firmele clasei. Locul 9.064 din 25.481 în tot județul. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 35%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
2025374.199 lei3.028 lei148.849 lei162.181 lei-17.982 lei
2024277.153 lei3.001 lei1229.858 lei43.947 lei215.569 lei
2023261.589 lei142.143 lei1281.518 lei104.522 lei212.568 lei
2022257.049 lei229.056 lei1166.709 lei74.367 lei133.639 lei
2021313.729 lei11.725 lei1170.407 lei313.017 lei-95.417 lei
2020173.995 lei-52.043 lei1243.862 lei404.373 lei-107.142 lei
2019177.789 lei-13.626 lei1277.530 lei332.630 lei-55.100 lei
2018441.339 lei29.455 lei3128.771 lei170.245 lei-41.474 lei
2017-71.129 lei189.340 lei160.269 lei-70.929 lei
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
374.199 lei
Venituri totale
376.676 lei
Cheltuieli totale
365.611 lei
Profit brut
11.065 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
3.028 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
130.895 lei
Active circulante
17.954 lei
Stocuri
Creanțe
18.365 lei
Casa și conturi la bănci
-411 lei
Datorii
162.181 lei
Capitaluri
-17.982 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
277.153 lei
Venituri totale
303.624 lei
Cheltuieli totale
293.922 lei
Profit brut
9.702 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
3.001 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
192.673 lei
Active circulante
37.185 lei
Stocuri
90 lei
Creanțe
29.075 lei
Casa și conturi la bănci
8.020 lei
Datorii
43.947 lei
Capitaluri
215.569 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
261.589 lei
Venituri totale
267.428 lei
Cheltuieli totale
123.055 lei
Profit brut
144.373 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
142.143 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
227.610 lei
Active circulante
53.908 lei
Stocuri
8.402 lei
Creanțe
44.817 lei
Casa și conturi la bănci
689 lei
Datorii
104.522 lei
Capitaluri
212.568 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 9 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.

Activități autorizate (CAEN)

Sunt afișate primele 24 din 33 activități autorizate în ordinea registrului.

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  5. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
  6. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
  7. 2019

    • Situații financiare depuse pentru anul 2019
    • Înmatriculare la registrul comerțului
  8. 2018

    • Situații financiare depuse pentru anul 2018
    • Înregistrare în scopuri de TVA
  9. 2017

    • Situații financiare depuse pentru anul 2017

Înapoi sus ↑