PHOENIX SAM S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Tunari, Comuna Tunari, înmatriculată la 28 octombrie 2021.
Identitate
- Denumire legală
- PHOENIX SAM S.R.L.
- CUI
- 45139581
- Nr. înmatriculare
- J2021006739239
- EUID
- ROONRC.J2021006739239
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 28 octombrie 2021
Sediu social
- Adresă
- Ioan Slavici, nr. 44, cam. 1, parter, Sat Tunari, Comuna Tunari, Ilfov
- Localitate
- Sat Tunari, Comuna Tunari, Ilfov
- Cod poștal
- 77180
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 28.10.2021
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- SANDU ALIN MAXIMILIAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 400 din 774 după cifra de afaceri în clasa CAEN 7112, județul Ilfov, peste 48% dintre firmele clasei. Locul 20.996 din 40.375 în tot județul, și locul 12.636 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 34%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 248.600 lei | 66.282 lei | 1 | 84.077 lei | 32.559 lei | 51.518 lei |
| 2024 | 185.054 lei | -2.045 lei | 1 | 37.877 lei | 52.642 lei | -14.765 lei |
| 2023 | 196.563 lei | 79.551 lei | 1 | 94.728 lei | 14.937 lei | 79.791 lei |
| 2022 | 154.025 lei | 97.044 lei | 1 | 115.417 lei | 12.840 lei | 102.577 lei |
| 2021 | 12.000 lei | 5.333 lei | 1 | 11.820 lei | 6.287 lei | 5.533 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 248.600 lei
- Venituri totale
- 248.657 lei
- Cheltuieli totale
- 179.938 lei
- Profit brut
- 68.719 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 66.282 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 9.266 lei
- Active circulante
- 74.811 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 49.095 lei
- Casa și conturi la bănci
- 25.716 lei
- Datorii
- 32.559 lei
- Capitaluri
- 51.518 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 185.054 lei
- Venituri totale
- 185.054 lei
- Cheltuieli totale
- 185.248 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 194 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 2.045 lei
- Active imobilizate
- 2.779 lei
- Active circulante
- 35.098 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 22.000 lei
- Casa și conturi la bănci
- 13.098 lei
- Datorii
- 52.642 lei
- Capitaluri
- -14.765 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 196.563 lei
- Venituri totale
- 196.563 lei
- Cheltuieli totale
- 115.086 lei
- Profit brut
- 81.477 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 79.551 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 4.229 lei
- Active circulante
- 90.499 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 51.731 lei
- Casa și conturi la bănci
- 38.768 lei
- Datorii
- 14.937 lei
- Capitaluri
- 79.791 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 5 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 0811 · Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei (CAEN Rev.3)
- 0812 · Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului (CAEN Rev.3)
- 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.3)
- 4211 · Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor (CAEN Rev.3)
- 4212 · Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane. (CAEN Rev.3)
- 4291 · Construcții hidrotehnice (CAEN Rev.3)
- 4299 · Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a (CAEN Rev.3)
- 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.3)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.3)
- 4350 · Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil (CAEN Rev.3)
- 4618 · Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.3)
- 4711 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.3)
- 4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.3)
- 4721 · Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete (CAEN Rev.3)
- 4722 · Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne (CAEN Rev.3)
- 4723 · Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor (CAEN Rev.3)
- 4724 · Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase (CAEN Rev.3)
- 4725 · Comerț cu amănuntul al băuturilor (CAEN Rev.3)
- 4726 · Comerț cu amănuntul al produselor din tutun (CAEN Rev.3)
- 4727 · Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare (CAEN Rev.3)
- 4740 · Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații (CAEN Rev.3)
- 4751 · Comerț cu amănuntul al textilelor (CAEN Rev.3)
- 4752 · Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit (CAEN Rev.3)
Sunt afișate primele 24 din 48 activități autorizate în ordinea registrului.
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
- Înmatriculare la registrul comerțului