PHEONIX UNIONMG S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Galați, înmatriculată la 27 octombrie 2017.
Identitate
- Denumire legală
- PHEONIX UNIONMG S.R.L.
- CUI
- 38411500
- Nr. înmatriculare
- J2017001798177
- EUID
- ROONRC.J2017001798177
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 27 octombrie 2017
Sediu social
- Adresă
- NICOLAE DELEANU, nr. 15, bl. J, sc. 1, et. 3, ap. 69, Municipiul Galați, Galați
- Localitate
- Municipiul Galați, Galați
Contact
- Telefon
- 0757 233 425
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 3 martie 2025. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 27.10.2017
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- PERJĂ VASILICA-MIHAELA — administrator
- VASILACHE GABRIEL — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 104 din 159 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4322, județul Galați, peste 35% dintre firmele clasei. Locul 8.771 din 13.743 în tot județul, și locul 4.851 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 62%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 113.201 lei | 32.234 lei | 1 | 36.202 lei | 55.623 lei | -19.421 lei |
| 2024 | 299.707 lei | 39.043 lei | 2 | 10.655 lei | 62.310 lei | -51.655 lei |
| 2023 | 37.851 lei | -44.310 lei | 1 | 6.067 lei | 96.765 lei | -90.698 lei |
| 2021 | 58.300 lei | 14.152 lei | 1 | 4.471 lei | 48.141 lei | -43.670 lei |
| 2020 | 13.218 lei | 1.380 lei | 0 | 1.111 lei | 58.934 lei | -57.823 lei |
| 2019 | 42.449 lei | -16.920 lei | 2 | 554 lei | 59.757 lei | -59.203 lei |
| 2018 | 28.806 lei | -39.182 lei | 2 | 507 lei | 42.789 lei | -42.282 lei |
| 2017 | 4.022 lei | -3.300 lei | 2 | 3.380 lei | 6.480 lei | -3.100 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 113.201 lei
- Venituri totale
- 125.576 lei
- Cheltuieli totale
- 92.210 lei
- Profit brut
- 33.366 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 32.234 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 0 lei
- Active circulante
- 36.202 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 35.420 lei
- Casa și conturi la bănci
- 782 lei
- Datorii
- 55.623 lei
- Capitaluri
- -19.421 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 299.707 lei
- Venituri totale
- 314.273 lei
- Cheltuieli totale
- 272.207 lei
- Profit brut
- 42.066 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 39.043 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 0 lei
- Active circulante
- 10.655 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 9.500 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.155 lei
- Datorii
- 62.310 lei
- Capitaluri
- -51.655 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 37.851 lei
- Venituri totale
- 37.851 lei
- Cheltuieli totale
- 81.782 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 43.931 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 44.310 lei
- Active imobilizate
- 0 lei
- Active circulante
- 6.067 lei
- Stocuri
- 1.775 lei
- Creanțe
- 0 lei
- Casa și conturi la bănci
- 4.292 lei
- Datorii
- 96.765 lei
- Capitaluri
- -90.698 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 8 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
- 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.2)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.2)
- 4313 · Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.2)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.2)
- 4329 · Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4331 · Lucrări de ipsoserie (CAEN Rev.2)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.2)
- 4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.2)
- 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.2)
- 4339 · Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.2)
- 4391 · Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.2)
- 4673 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.2)
- 4719 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.2)
- 9602 · Coafură și alte activități de înfrumusețare (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
- Înmatriculare la registrul comerțului