PETROL PROD ENERGY S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Constanța, înmatriculată la 7 februarie 2022.
Identitate
- Denumire legală
- PETROL PROD ENERGY S.R.L.
- CUI
- 45590181
- Nr. înmatriculare
- J2022002052403
- EUID
- ROONRC.J2022002052403
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 7 februarie 2022
Sediu social
- Adresă
- MAMAIA, nr. 251-253, et. 1, Municipiul Constanța, Constanța
- Localitate
- Municipiul Constanța, Constanța
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 mar)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- TRANSFER(SOSIRE) din data 01.12.2025
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- SOARE ANDRA LUCIA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 2 din 2 după cifra de afaceri în clasa CAEN 3823, județul Constanța. Locul 24.292 din 26.023 în tot județul, și locul 6.526 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 100%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7.193 lei | -911.585 lei | 2 | 17.221.780 lei | 17.709.402 lei | -487.622 lei |
| 2024 | 2.371.377 lei | 421.603 lei | 2 | 8.237.844 lei | 7.816.001 lei | 421.843 lei |
| 2023 | 2.329.960 lei | 1.165.721 lei | 1 | 1.834.034 lei | 744.232 lei | 1.089.802 lei |
| 2022 | 2.178 lei | -76.119 lei | 1 | 19.598 lei | 95.517 lei | -75.919 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 7.193 lei
- Venituri totale
- 14.085 lei
- Cheltuieli totale
- 925.670 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 911.585 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 911.585 lei
- Active imobilizate
- 14.588.782 lei
- Active circulante
- 2.632.998 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 2.613.599 lei
- Casa și conturi la bănci
- 19.399 lei
- Datorii
- 17.709.402 lei
- Capitaluri
- -487.622 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.371.377 lei
- Venituri totale
- 2.371.377 lei
- Cheltuieli totale
- 1.879.104 lei
- Profit brut
- 492.273 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 421.603 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 5.630.650 lei
- Active circulante
- 2.607.194 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 2.535.659 lei
- Casa și conturi la bănci
- 71.535 lei
- Datorii
- 7.816.001 lei
- Capitaluri
- 421.843 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.329.960 lei
- Venituri totale
- 2.329.960 lei
- Cheltuieli totale
- 1.141.405 lei
- Profit brut
- 1.188.555 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.165.721 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.272 lei
- Active circulante
- 1.832.762 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 1.828.390 lei
- Casa și conturi la bănci
- 4.372 lei
- Datorii
- 744.232 lei
- Capitaluri
- 1.089.802 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 4 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 1920 · Fabricarea produselor obținute din prelucrarea țițeiului (CAEN Rev.3)
- 2012 · Fabricarea coloranților și a pigmenților (CAEN Rev.3)
- 3524 · Depozitarea gazelor, ca parte a serviciilor de furnizare (CAEN Rev.3)
- 3812 · Colectarea deșeurilor periculoase (CAEN Rev.3)
- 3822 · Producția de energie (electrică sau termică) prin tratarea deșeurilor (inclusiv prin incinerare) (CAEN Rev.3)
- 3823 · Alte activități de tratare a deșeurilor (CAEN Rev.3)
- 3831 · Incinerarea deșeurilor fără producție de energie (CAEN Rev.3)
- 3832 · Activități ale gropilor de gunoi sau a depozitelor permanente de deșeuri (CAEN Rev.3)
- 3833 · Alte activități de eliminare a deșeurilor (CAEN Rev.3)
- 4681 · Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate (CAEN Rev.3)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.3)
- 4950 · Transporturi prin conducte (CAEN Rev.3)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.3)
- 5224 · Manipulări (CAEN Rev.3)
- 5225 · Activități de servicii logistice pentru transporturi (CAEN Rev.3)
- 5226 · Alte activități anexe transporturilor (CAEN Rev.3)
- 5231 · Activități de intermediere pentru transportul de marfă (CAEN Rev.3)
- 5590 · Alte servicii de cazare (CAEN Rev.3)
- 6310 · Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (CAEN Rev.3)
- 6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului