PETRESCU-PAN S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Corocăiești, Comuna Verești, înmatriculată la 16 iunie 2014.
Identitate
- Denumire legală
- PETRESCU-PAN S.R.L.
- CUI
- 33278926
- Nr. înmatriculare
- J2014000517330
- EUID
- ROONRC.J2014000517330
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 16 iunie 2014
Sediu social
- Adresă
- nr. 836, Sat Corocăiești, Comuna Verești, Suceava
- Localitate
- Sat Corocăiești, Comuna Verești, Suceava
- Cod poștal
- 727602
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 29 iul)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 16.06.2014
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- APETREI IONATAN — administrator
- APETREI MIHAI — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Firma nu a depus situații financiare pentru anul 2025, așa că nu intră în clasamentele pe județul Suceava; ultimul an depus este 2017.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017 | 798.209 lei | 96.411 lei | 16 | 246.761 lei | 138.551 lei | 108.210 lei |
| 2016 | 400.859 lei | 21.707 lei | 8 | 88.981 lei | 105.193 lei | 11.799 lei |
| 2015 | 185.436 lei | 6.443 lei | 4 | 36.472 lei | 63.391 lei | -9.908 lei |
| 2014 | 22.612 lei | -16.551 lei | — | 33.980 lei | 50.331 lei | -16.351 lei |
Toți indicatorii
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 798.209 lei
- Venituri totale
- 971.451 lei
- Cheltuieli totale
- 867.058 lei
- Profit brut
- 104.393 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 96.411 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 47.031 lei
- Active circulante
- 199.730 lei
- Stocuri
- 18.829 lei
- Creanțe
- 130.802 lei
- Casa și conturi la bănci
- 50.099 lei
- Datorii
- 138.551 lei
- Capitaluri
- 108.210 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 16
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 400.859 lei
- Venituri totale
- 474.062 lei
- Cheltuieli totale
- 448.346 lei
- Profit brut
- 25.716 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 21.707 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 59.499 lei
- Active circulante
- 29.482 lei
- Stocuri
- 12.590 lei
- Creanțe
- 4.731 lei
- Casa și conturi la bănci
- 12.161 lei
- Datorii
- 105.193 lei
- Capitaluri
- 11.799 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 8
2015 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 185.436 lei
- Venituri totale
- 193.293 lei
- Cheltuieli totale
- 181.287 lei
- Profit brut
- 12.006 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 6.443 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 13.053 lei
- Active circulante
- 23.419 lei
- Stocuri
- 19.408 lei
- Creanțe
- 1.720 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.291 lei
- Datorii
- 63.391 lei
- Capitaluri
- -9.908 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 22.612 lei
- Venituri totale
- 22.802 lei
- Cheltuieli totale
- 38.675 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 15.873 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 16.551 lei
- Active imobilizate
- 5.825 lei
- Active circulante
- 28.155 lei
- Stocuri
- 25.525 lei
- Creanțe
- 2.271 lei
- Casa și conturi la bănci
- 359 lei
- Datorii
- 50.331 lei
- Capitaluri
- -16.351 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Contracte publice
- 79 de cumpărături directe, de la o autoritate contractantă · valoare însumată de cel mult 13 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Autoritatea contractantă
- COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA SPIRU HARET SUCEAVA79 de atribuiri · cel mult 13 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- T2 2019Cumpărare directă nr. DA22717613
paine
160 lei · COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA SPIRU HARET SUCEAVA · CPV 15811100-7 · Cumparare directa
- T2 2019Cumpărare directă nr. DA22725441
PAINE
160 lei · COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA SPIRU HARET SUCEAVA · CPV 15811100-7 · Cumparare directa
- T2 2019Cumpărare directă nr. DA22735219
paine
160 lei · COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA SPIRU HARET SUCEAVA · CPV 15811100-7 · Cumparare directa
- T2 2019Cumpărare directă nr. DA22748848
paine
160 lei · COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA SPIRU HARET SUCEAVA · CPV 15811100-7 · Cumparare directa
- T2 2019Cumpărare directă nr. DA22763124
paine
160 lei · COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA SPIRU HARET SUCEAVA · CPV 15811100-7 · Cumparare directa
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 1061 · Fabricarea produselor de morărit (CAEN Rev.3)
- 1071 · Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie (CAEN Rev.3)
- 1072 · Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie (CAEN Rev.3)
- 1073 · Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similar (CAEN Rev.3)
- 1091 · Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă (CAEN Rev.3)
- 1092 · Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de companie (CAEN Rev.3)
- 4621 · Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat (CAEN Rev.3)
- 4638 · Comerț cu ridicata specializat al altor alimente (CAEN Rev.3)
- 4639 · Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.3)
- 4711 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.3)
- 4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.3)
- 4724 · Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase (CAEN Rev.3)
- 4727 · Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare (CAEN Rev.3)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.3)
- 5611 · Restaurante (CAEN Rev.3)
- 5622 · Alte servicii de alimentație n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 1061 · Fabricarea produselor de morărit (CAEN Rev.2)
- 1071 · Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie (CAEN Rev.2)
- 4617 · Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.2)
- 4638 · Comerț cu ridicata specializat al altor alimente, inclusiv pește, crustacee și moluște (CAEN Rev.2)
- 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.2)
- 4724 · Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4781 · Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe (CAEN Rev.2)
- 4789 · Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse (CAEN Rev.2)
- 4799 · Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor (CAEN Rev.2)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
- 5224 · Manipulări (CAEN Rev.2)
- 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2022
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului