PETRASCU BAUING S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Timișoara, înmatriculată la 27 septembrie 2023.
Identitate
- Denumire legală
- PETRASCU BAUING S.R.L.
- CUI
- 48850146
- Nr. înmatriculare
- J35/3664/2023
- EUID
- ROONRC.J35/3664/2023
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 27 septembrie 2023
Sediu social
- Adresă
- NICOLAE LABIȘ, bl. 4, sc. A, et. 2, ap. 7, CAM. 1, Municipiul Timișoara, Timiș
- Localitate
- Municipiul Timișoara, Timiș
- Cod poștal
- 300199
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 27.09.2023
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- PETRAȘCU SIMINA-OANA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 82 din 317 după cifra de afaceri în clasa CAEN 7111, județul Timiș, peste 74% dintre firmele clasei. Locul 11.258 din 31.408 în tot județul, și locul 10.371 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 46%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 389.960 lei | 296.189 lei | 1 | 508.148 lei | 210.920 lei | 297.517 lei |
| 2024 | 266.212 lei | 179.179 lei | 1 | 220.657 lei | 5.177 lei | 215.480 lei |
| 2023 | 51.912 lei | 36.101 lei | 1 | 41.545 lei | 5.244 lei | 36.301 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 389.960 lei
- Venituri totale
- 390.239 lei
- Cheltuieli totale
- 87.999 lei
- Profit brut
- 302.240 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 296.189 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 23.760 lei
- Active circulante
- 484.388 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 221.158 lei
- Casa și conturi la bănci
- 263.230 lei
- Datorii
- 210.920 lei
- Capitaluri
- 297.517 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 266.212 lei
- Venituri totale
- 266.234 lei
- Cheltuieli totale
- 84.792 lei
- Profit brut
- 181.442 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 179.179 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 9.246 lei
- Active circulante
- 211.411 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 9.068 lei
- Casa și conturi la bănci
- 202.343 lei
- Datorii
- 5.177 lei
- Capitaluri
- 215.480 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 51.912 lei
- Venituri totale
- 51.912 lei
- Cheltuieli totale
- 15.302 lei
- Profit brut
- 36.610 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 36.101 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 41.545 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 18.467 lei
- Casa și conturi la bănci
- 23.078 lei
- Datorii
- 5.244 lei
- Capitaluri
- 36.301 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Activități autorizate (CAEN)
- 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
- 4212 · Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane (CAEN Rev.2)
- 4213 · Construcția de poduri și tuneluri (CAEN Rev.2)
- 4299 · Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a (CAEN Rev.2)
- 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.2)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.2)
- 4313 · Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4391 · Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.2)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 7111 · Activități de arhitectură (CAEN Rev.2)
- 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN Rev.2)
- 7120 · Activități de testări și analize tehnice (CAEN Rev.2)
- 7219 · Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
- Înmatriculare la registrul comerțului