PEȘTEȘIVIN S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Iași, înmatriculată la 5 iulie 2019.
Identitate
- Denumire legală
- PEȘTEȘIVIN S.R.L.
- CUI
- 41359509
- Nr. înmatriculare
- J2019002359229
- EUID
- ROONRC.J2019002359229
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 5 iulie 2019
Sediu social
- Adresă
- GEORGE CĂLINESCU, nr. 21, parter, încăperea 2, Municipiul Iași, Iași
- Localitate
- Municipiul Iași, Iași
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 apr)
- Inactiv fiscal
- nu (reactivat la 10 mar)
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 05.07.2019
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- BODEA ALEXANDRU — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 72 din 196 după cifra de afaceri în clasa CAEN 5611, județul Iași, peste 64% dintre firmele clasei. Locul 2.755 din 25.162 în tot județul, și locul 2.263 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 40%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.313.054 lei | 116.852 lei | 7 | 422.610 lei | 582.591 lei | 170.369 lei |
| 2024 | 1.649.482 lei | 150.303 lei | 3 | 398.654 lei | 495.131 lei | 53.523 lei |
| 2023 | 1.331.835 lei | 14.035 lei | 5 | 546.236 lei | 576.250 lei | -30.014 lei |
| 2022 | 152.544 lei | -44.249 lei | — | 77.185 lei | 121.234 lei | -44.049 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.313.054 lei
- Venituri totale
- 2.593.843 lei
- Cheltuieli totale
- 2.443.436 lei
- Profit brut
- 150.407 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 116.852 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 75.282 lei
- Active circulante
- 347.328 lei
- Stocuri
- 92.196 lei
- Creanțe
- 176.559 lei
- Casa și conturi la bănci
- 78.573 lei
- Datorii
- 582.591 lei
- Capitaluri
- 170.369 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 7
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.649.482 lei
- Venituri totale
- 1.653.771 lei
- Cheltuieli totale
- 1.453.855 lei
- Profit brut
- 199.916 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 150.303 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 214.412 lei
- Active circulante
- 184.242 lei
- Stocuri
- 50.291 lei
- Creanțe
- 32.866 lei
- Casa și conturi la bănci
- 101.085 lei
- Datorii
- 495.131 lei
- Capitaluri
- 53.523 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.331.835 lei
- Venituri totale
- 1.331.835 lei
- Cheltuieli totale
- 1.305.502 lei
- Profit brut
- 26.333 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 14.035 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 292.883 lei
- Active circulante
- 253.353 lei
- Stocuri
- 101.236 lei
- Creanțe
- 66.821 lei
- Casa și conturi la bănci
- 85.296 lei
- Datorii
- 576.250 lei
- Capitaluri
- -30.014 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 152.544 lei
- Venituri totale
- 152.544 lei
- Cheltuieli totale
- 196.793 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 44.249 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 44.249 lei
- Active imobilizate
- 1.136 lei
- Active circulante
- 76.049 lei
- Stocuri
- 45.094 lei
- Creanțe
- 7.417 lei
- Casa și conturi la bănci
- 23.538 lei
- Datorii
- 121.234 lei
- Capitaluri
- -44.049 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Activități autorizate (CAEN)
- 0322 · Acvacultura în ape dulci (CAEN Rev.3)
- 4632 · Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște (CAEN Rev.3)
- 4633 · Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile (CAEN Rev.3)
- 4636 · Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase (CAEN Rev.3)
- 4637 · Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente (CAEN Rev.3)
- 4638 · Comerț cu ridicata specializat al altor alimente (CAEN Rev.3)
- 4639 · Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.3)
- 4721 · Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete (CAEN Rev.3)
- 4722 · Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne (CAEN Rev.3)
- 4723 · Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor (CAEN Rev.3)
- 4724 · Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase (CAEN Rev.3)
- 4725 · Comerț cu amănuntul al băuturilor (CAEN Rev.3)
- 4727 · Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare (CAEN Rev.3)
- 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN Rev.3)
- 4792 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat (CAEN Rev.3)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.3)
- 5224 · Manipulări (CAEN Rev.3)
- 5320 · Alte activități poștale și de curier (CAEN Rev.3)
- 5520 · Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată (CAEN Rev.3)
- 5590 · Alte servicii de cazare (CAEN Rev.3)
- 5611 · Restaurante (CAEN Rev.3)
- 5612 · Activități ale unităților mobile de alimentație (CAEN Rev.3)
- 5621 · Activități de alimentație (catering) pentru evenimente (CAEN Rev.3)
- 5622 · Alte servicii de alimentație n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor (CAEN Rev.3)
- 6310 · Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (CAEN Rev.3)
- 6391 · Activități ale portalurilor web (CAEN Rev.3)
- 6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.3)
- 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management (CAEN Rev.3)
- 8230 · Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor (CAEN Rev.3)
- 8559 · Alte forme de învățământ n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 9319 · Alte activități sportive n.c.a (CAEN Rev.3)
- 9329 · Alte activități recreative și distractive n.c.a. (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
2021
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Reactivată fiscal de ANAF
2020
- Declarată inactivă fiscal de ANAF
2019
- Înmatriculare la registrul comerțului