PENSIUNEA GENTIANA SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Brașov, înmatriculată la 30 mai 2005.
Identitate
- Denumire legală
- PENSIUNEA GENTIANA SRL
- CUI
- 17637599
- Nr. înmatriculare
- J2005001367086
- EUID
- ROONRC.J2005001367086
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 30 mai 2005
Sediu social
- Adresă
- Str. Nicolae Bălcescu, nr. 62, Municipiul Brașov, Brașov
- Localitate
- Municipiul Brașov, Brașov
- Cod poștal
- 2200
Contact
- Telefon
- 0268 419 323
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 14 ianuarie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 6 iun)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 30.05.2005
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- ALEXANDRU BOGDAN VERON — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 278 din 571 după cifra de afaceri în clasa CAEN 6820, județul Brașov, peste 51% dintre firmele clasei. Locul 12.239 din 25.481 în tot județul, și locul 8.274 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 0%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 240.000 lei | 59.851 lei | 1 | 4.391.442 lei | 1.057.527 lei | 3.336.123 lei |
| 2024 | 240.000 lei | 45.288 lei | 1 | 4.444.970 lei | 1.171.174 lei | 3.275.956 lei |
| 2023 | 240.000 lei | 52.954 lei | — | 4.394.690 lei | 1.166.142 lei | 3.230.668 lei |
| 2022 | 166.000 lei | 4.118 lei | — | 4.508.055 lei | 1.332.500 lei | 3.177.715 lei |
| 2021 | 138.000 lei | -67.331 lei | — | 4.500.430 lei | 1.328.993 lei | 3.173.597 lei |
| 2020 | 149.129 lei | -10.386 lei | — | 4.561.710 lei | 1.322.867 lei | 3.240.928 lei |
| 2019 | 243.000 lei | 52.258 lei | — | 4.673.765 lei | 1.424.526 lei | 3.251.314 lei |
| 2018 | 240.000 lei | 56.228 lei | — | 4.824.441 lei | 1.627.486 lei | 3.199.056 lei |
| 2017 | 156.777 lei | -46.145 lei | — | 4.758.497 lei | 1.620.138 lei | 3.142.828 lei |
| 2016 | 627.543 lei | -62.394 lei | 7 | 4.819.080 lei | 1.634.765 lei | 3.188.973 lei |
| 2015 | 951.978 lei | 146.380 lei | 6 | 3.282.824 lei | 3.569.551 lei | -281.153 lei |
| 2014 | 876.698 lei | 90.785 lei | 6 | 3.656.162 lei | 4.089.758 lei | -427.533 lei |
| 2013 | 888.401 lei | 92.077 lei | 6 | 3.430.028 lei | 4.284.517 lei | -851.255 lei |
| 2012 | 936.398 lei | 147.379 lei | 8 | 3.496.696 lei | 4.443.204 lei | -943.332 lei |
| 2011 | 893.431 lei | -459.530 lei | 10 | 4.156.676 lei | 5.643.130 lei | -1.548.235 lei |
| 2010 | 728.609 lei | 140.542 lei | 7 | 4.695.732 lei | 5.638.604 lei | -1.088.704 lei |
| 2009 | 662.118 lei | -39.836 lei | 2 | 4.639.331 lei | 5.632.126 lei | -1.228.334 lei |
| 2008 | 195.864 lei | -767.338 lei | 2 | 4.850.016 lei | 5.717.686 lei | -1.188.498 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 240.000 lei
- Venituri totale
- 240.000 lei
- Cheltuieli totale
- 168.749 lei
- Profit brut
- 71.251 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 59.851 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 4.111.453 lei
- Active circulante
- 279.989 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 108.969 lei
- Casa și conturi la bănci
- 171.020 lei
- Datorii
- 1.057.527 lei
- Capitaluri
- 3.336.123 lei
- Capital subscris vărsat
- 2.801.540 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 240.000 lei
- Venituri totale
- 240.000 lei
- Cheltuieli totale
- 184.181 lei
- Profit brut
- 55.819 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 45.288 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 4.211.097 lei
- Active circulante
- 233.873 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 118.366 lei
- Casa și conturi la bănci
- 115.507 lei
- Datorii
- 1.171.174 lei
- Capitaluri
- 3.275.956 lei
- Capital subscris vărsat
- 2.801.540 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 240.000 lei
- Venituri totale
- 240.000 lei
- Cheltuieli totale
- 176.959 lei
- Profit brut
- 63.041 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 52.954 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 4.085.008 lei
- Active circulante
- 309.682 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 100.817 lei
- Casa și conturi la bănci
- 208.865 lei
- Datorii
- 1.166.142 lei
- Capitaluri
- 3.230.668 lei
- Capital subscris vărsat
- 2.801.540 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 18 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 5520 · Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată (CAEN Rev.3)
- 5590 · Alte servicii de cazare (CAEN Rev.3)
- 5611 · Restaurante (CAEN Rev.3)
- 5621 · Activități de alimentație (catering) pentru evenimente (CAEN Rev.3)
- 5622 · Alte servicii de alimentație n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor (CAEN Rev.3)
- 6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.3)
- 8230 · Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor (CAEN Rev.3)
- 9329 · Alte activități recreative și distractive n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 9623 · Activități ale centrelor spa, saunelor și bailor de abur (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Sunt afișate cele mai recente 14 din 20 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.