PENSIUNEA AGNES SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Loc. Vișeu de Sus, Oraș Viseu de Sus, înmatriculată la 30 august 2011.
Identitate
- Denumire legală
- PENSIUNEA AGNES SRL
- CUI
- 29048171
- Nr. înmatriculare
- J2011000771249
- EUID
- ROONRC.J2011000771249
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 30 august 2011
Sediu social
- Adresă
- Str. SPIRU HARET, nr. 10, Loc. Vișeu de Sus, Oraș Viseu de Sus, Maramureș
- Localitate
- Loc. Vișeu de Sus, Oraș Viseu de Sus, Maramureș
- Cod poștal
- 435700
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 ian)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 30.08.2011
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- SKURKA AGNES MARTA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 58 din 210 după cifra de afaceri în clasa CAEN 5520, județul Maramureș, peste 73% dintre firmele clasei. Locul 7.124 din 13.678 în tot județul, și locul 5.707 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 28%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 213.450 lei | -38.280 lei | 1 | 273.897 lei | 149.235 lei | 124.662 lei |
| 2024 | 294.709 lei | 7.355 lei | 1 | 311.642 lei | 75.217 lei | 236.425 lei |
| 2023 | 321.123 lei | 29.686 lei | 1 | 250.178 lei | 21.108 lei | 229.070 lei |
| 2022 | 251.747 lei | 25.194 lei | 2 | 261.534 lei | 62.149 lei | 199.385 lei |
| 2021 | 275.940 lei | 25.510 lei | 2 | 248.831 lei | 74.640 lei | 174.191 lei |
| 2020 | 160.282 lei | 6.496 lei | 2 | 207.803 lei | 59.123 lei | 148.680 lei |
| 2019 | 194.946 lei | 6.482 lei | 1 | 165.853 lei | 21.031 lei | 144.822 lei |
| 2018 | 165.507 lei | 1.477 lei | 4 | 151.681 lei | 13.340 lei | 138.341 lei |
| 2017 | 192.418 lei | 46.061 lei | 4 | 138.693 lei | 1.830 lei | 136.863 lei |
| 2016 | 188.923 lei | 591 lei | 4 | 102.366 lei | 10.381 lei | 91.985 lei |
| 2015 | 187.133 lei | -1.861 lei | 4 | 106.298 lei | 14.905 lei | 91.393 lei |
| 2014 | 125.692 lei | 42.855 lei | 3 | 99.290 lei | 6.035 lei | 93.255 lei |
| 2013 | 88.565 lei | 43.640 lei | 3 | 58.123 lei | 7.723 lei | 50.400 lei |
| 2012 | 31.760 lei | 7.751 lei | 7 | 10.634 lei | 3.873 lei | 6.761 lei |
| 2011 | 0 lei | -1.190 lei | 1 | 719 lei | 1.709 lei | -990 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 213.450 lei
- Venituri totale
- 213.450 lei
- Cheltuieli totale
- 251.730 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 38.280 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 38.280 lei
- Active imobilizate
- 194.858 lei
- Active circulante
- 79.039 lei
- Stocuri
- 4.913 lei
- Creanțe
- 18.782 lei
- Casa și conturi la bănci
- 55.344 lei
- Datorii
- 149.235 lei
- Capitaluri
- 124.662 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 294.709 lei
- Venituri totale
- 303.332 lei
- Cheltuieli totale
- 288.451 lei
- Profit brut
- 14.881 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 7.355 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 217.046 lei
- Active circulante
- 94.596 lei
- Stocuri
- 17.980 lei
- Creanțe
- 40.948 lei
- Casa și conturi la bănci
- 35.668 lei
- Datorii
- 75.217 lei
- Capitaluri
- 236.425 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 321.123 lei
- Venituri totale
- 321.140 lei
- Cheltuieli totale
- 288.530 lei
- Profit brut
- 32.610 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 29.686 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 219.492 lei
- Active circulante
- 30.686 lei
- Stocuri
- 17.534 lei
- Creanțe
- 1.768 lei
- Casa și conturi la bănci
- 11.384 lei
- Datorii
- 21.108 lei
- Capitaluri
- 229.070 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 15 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 5520 · Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată (CAEN Rev.2)
- 5530 · Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere (CAEN Rev.2)
- 5590 · Alte servicii de cazare (CAEN Rev.2)
- 5610 · Restaurante (CAEN Rev.2)
- 5621 · Activități de alimentație (catering) pentru evenimente (CAEN Rev.2)
- 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor (CAEN Rev.2)
- 6820 · Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.2)
- 7990 · Alte servicii de rezervare și asistență turistică (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
- Înregistrare în scopuri de TVA
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
Sunt afișate cele mai recente 14 din 17 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.