PCM ROM SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Giurgiu, înmatriculată la 14 ianuarie 2013.
Identitate
- Denumire legală
- PCM ROM SRL
- CUI
- 31085090
- Nr. înmatriculare
- J2013000014522
- EUID
- ROONRC.J2013000014522
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 14 ianuarie 2013
Sediu social
- Adresă
- PORTULUI, nr. 1, biroul nr.3, corp C1, Municipiul Giurgiu, Giurgiu
- Localitate
- Municipiul Giurgiu, Giurgiu
- Cod poștal
- 80011
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 28 ian)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 14.01.2013
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- COLOMBO ANGELO — administrator
- PENA BOGDAN NARCIS — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 1 din 3 după cifra de afaceri în clasa CAEN 2540, județul Giurgiu. Locul 29 din 6.518 în tot județul, și locul 41 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 7%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 59.592.373 lei | 3.539 lei | 64 | 61.089.546 lei | 58.323.253 lei | 1.066.345 lei |
| 2024 | 64.337.826 lei | -1.045.861 lei | 68 | 68.512.530 lei | 64.589.031 lei | 1.218.299 lei |
| 2023 | 52.676.747 lei | -2.977.012 lei | 65 | 69.490.848 lei | 65.558.071 lei | 2.264.159 lei |
| 2022 | 47.636.689 lei | 933.873 lei | 59 | 64.509.868 lei | 57.190.702 lei | 5.312.011 lei |
| 2021 | 34.241.983 lei | 2.064.400 lei | 63 | 65.928.912 lei | 59.304.742 lei | 4.378.138 lei |
| 2020 | 28.601.822 lei | 503.141 lei | 47 | 68.244.802 lei | 63.430.999 lei | 2.313.738 lei |
| 2019 | 28.657.748 lei | 1.110.005 lei | 47 | 61.727.476 lei | 56.926.337 lei | 1.810.597 lei |
| 2018 | 16.776.349 lei | 956.797 lei | 32 | 39.881.044 lei | 35.877.426 lei | 700.592 lei |
| 2017 | 7.558.307 lei | 161.213 lei | 13 | 21.064.116 lei | 17.721.862 lei | -256.205 lei |
| 2016 | 4.870.886 lei | -73.006 lei | 8 | 13.989.709 lei | 10.519.782 lei | -417.419 lei |
| 2015 | 1.408.407 lei | -414.530 lei | 5 | 18.849.156 lei | 15.010.791 lei | -344.413 lei |
| 2014 | 464.010 lei | 19.397 lei | 3 | 4.527.620 lei | 4.472.812 lei | 70.118 lei |
| 2013 | 15.682 lei | 721 lei | — | 1.101.823 lei | 1.087.908 lei | 50.721 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 59.592.373 lei
- Venituri totale
- 62.391.096 lei
- Cheltuieli totale
- 62.383.556 lei
- Profit brut
- 7.540 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 3.539 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 32.171.457 lei
- Active circulante
- 28.918.089 lei
- Stocuri
- 9.846.905 lei
- Creanțe
- 18.512.622 lei
- Casa și conturi la bănci
- 558.562 lei
- Datorii
- 58.323.253 lei
- Capitaluri
- 1.066.345 lei
- Capital subscris vărsat
- 50.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 64
2024 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 64.337.826 lei
- Venituri totale
- 65.142.145 lei
- Cheltuieli totale
- 66.188.006 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 1.045.861 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 1.045.861 lei
- Active imobilizate
- 36.029.240 lei
- Active circulante
- 32.483.290 lei
- Stocuri
- 10.917.184 lei
- Creanțe
- 20.229.901 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.336.205 lei
- Datorii
- 64.589.031 lei
- Capitaluri
- 1.218.299 lei
- Capital subscris vărsat
- 50.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 68
2023 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 52.676.747 lei
- Venituri totale
- 53.517.491 lei
- Cheltuieli totale
- 56.494.503 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 2.977.012 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 2.977.012 lei
- Active imobilizate
- 37.502.655 lei
- Active circulante
- 31.988.193 lei
- Stocuri
- 11.093.020 lei
- Creanțe
- 20.348.560 lei
- Casa și conturi la bănci
- 546.613 lei
- Datorii
- 65.558.071 lei
- Capitaluri
- 2.264.159 lei
- Capital subscris vărsat
- 50.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 65
2022 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 47.636.689 lei
- Venituri totale
- 47.083.701 lei
- Cheltuieli totale
- 46.026.456 lei
- Profit brut
- 1.057.245 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 933.873 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 33.152.348 lei
- Active circulante
- 31.357.520 lei
- Stocuri
- 12.388.003 lei
- Creanțe
- 15.576.396 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.393.121 lei
- Datorii
- 57.190.702 lei
- Capitaluri
- 5.312.011 lei
- Capital subscris vărsat
- 50.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 59
2021 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 34.241.983 lei
- Venituri totale
- 40.755.226 lei
- Cheltuieli totale
- 38.473.519 lei
- Profit brut
- 2.281.707 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 2.064.400 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 33.142.596 lei
- Active circulante
- 32.786.316 lei
- Stocuri
- 13.022.680 lei
- Creanțe
- 11.172.268 lei
- Casa și conturi la bănci
- 8.591.368 lei
- Datorii
- 59.304.742 lei
- Capitaluri
- 4.378.138 lei
- Capital subscris vărsat
- 50.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 63
2020 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 28.601.822 lei
- Venituri totale
- 28.498.500 lei
- Cheltuieli totale
- 27.980.673 lei
- Profit brut
- 517.827 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 503.141 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 35.103.879 lei
- Active circulante
- 33.140.923 lei
- Stocuri
- 6.726.548 lei
- Creanțe
- 13.022.783 lei
- Casa și conturi la bănci
- 13.391.592 lei
- Datorii
- 63.430.999 lei
- Capitaluri
- 2.313.738 lei
- Capital subscris vărsat
- 50.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 47
2019 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 28.657.748 lei
- Venituri totale
- 30.234.826 lei
- Cheltuieli totale
- 29.029.142 lei
- Profit brut
- 1.205.684 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.110.005 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 29.315.316 lei
- Active circulante
- 32.412.160 lei
- Stocuri
- 9.072.197 lei
- Creanțe
- 10.829.602 lei
- Casa și conturi la bănci
- 12.510.361 lei
- Datorii
- 56.926.337 lei
- Capitaluri
- 1.810.597 lei
- Capital subscris vărsat
- 50.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 47
2018 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 16.776.349 lei
- Venituri totale
- 18.073.913 lei
- Cheltuieli totale
- 16.980.285 lei
- Profit brut
- 1.093.628 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 956.797 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 19.846.656 lei
- Active circulante
- 20.034.388 lei
- Stocuri
- 8.614.438 lei
- Creanțe
- 6.586.423 lei
- Casa și conturi la bănci
- 4.833.527 lei
- Datorii
- 35.877.426 lei
- Capitaluri
- 700.592 lei
- Capital subscris vărsat
- 50.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 32
2017 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 7.558.307 lei
- Venituri totale
- 8.395.034 lei
- Cheltuieli totale
- 8.233.821 lei
- Profit brut
- 161.213 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 161.213 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 10.937.156 lei
- Active circulante
- 10.126.960 lei
- Stocuri
- 3.628.150 lei
- Creanțe
- 1.253.689 lei
- Casa și conturi la bănci
- 5.245.121 lei
- Datorii
- 17.721.862 lei
- Capitaluri
- -256.205 lei
- Capital subscris vărsat
- 50.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 13
2016 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 4.870.886 lei
- Venituri totale
- 5.717.986 lei
- Cheltuieli totale
- 5.790.992 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 73.006 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 73.006 lei
- Active imobilizate
- 11.325.910 lei
- Active circulante
- 2.663.799 lei
- Stocuri
- 648.113 lei
- Creanțe
- 1.797.689 lei
- Casa și conturi la bănci
- 217.997 lei
- Datorii
- 10.519.782 lei
- Capitaluri
- -417.419 lei
- Capital subscris vărsat
- 50.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 8
2015 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.408.407 lei
- Venituri totale
- 1.935.760 lei
- Cheltuieli totale
- 2.350.290 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 414.530 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 414.530 lei
- Active imobilizate
- 11.585.636 lei
- Active circulante
- 7.263.520 lei
- Stocuri
- 1.924.070 lei
- Creanțe
- 5.070.067 lei
- Casa și conturi la bănci
- 269.383 lei
- Datorii
- 15.010.791 lei
- Capitaluri
- -344.413 lei
- Capital subscris vărsat
- 50.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 464.010 lei
- Venituri totale
- 830.396 lei
- Cheltuieli totale
- 808.428 lei
- Profit brut
- 21.968 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 19.397 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 3.152.286 lei
- Active circulante
- 1.375.334 lei
- Stocuri
- 24.249 lei
- Creanțe
- 637.839 lei
- Casa și conturi la bănci
- 713.246 lei
- Datorii
- 4.472.812 lei
- Capitaluri
- 70.118 lei
- Capital subscris vărsat
- 50.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2013 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 15.682 lei
- Venituri totale
- 86.820 lei
- Cheltuieli totale
- 85.970 lei
- Profit brut
- 850 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 721 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 355.499 lei
- Active circulante
- 746.324 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 59.951 lei
- Casa și conturi la bănci
- 686.373 lei
- Datorii
- 1.087.908 lei
- Capitaluri
- 50.721 lei
- Capital subscris vărsat
- 50.000 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Activități autorizate (CAEN)
- 2433 · Producția de profile obținute la rece (CAEN Rev.2)
- 2511 · Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice (CAEN Rev.2)
- 2550 · Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor (CAEN Rev.2)
- 2561 · Tratarea și acoperirea metalelor (CAEN Rev.2)
- 2562 · Operațiuni de mecanică generală (CAEN Rev.2)
- 2841 · Fabricarea utilajelor și a mașinilor-unelte pentru prelucrarea metalului (CAEN Rev.2)
- 3299 · Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 3311 · Repararea articolelor fabricate din metal (CAEN Rev.2)
- 3312 · Repararea mașinilor (CAEN Rev.2)
- 3319 · Repararea altor echipamente (CAEN Rev.2)
- 3320 · Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale (CAEN Rev.2)
- 3511 · Producția de energie electrică (CAEN Rev.2)
- 4662 · Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte (CAEN Rev.2)
- 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN Rev.2)
- 6810 · Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii (CAEN Rev.2)
- 6820 · Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.2)
- 8559 · Alte forme de învățământ n.c.a. (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
- Înregistrare în scopuri de TVA
Înregistrări mai vechi (1)
2013
- Înmatriculare la registrul comerțului