PAVEL TRAVEL SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Râmnicu Vâlcea, înmatriculată la 27 iulie 2011.
Identitate
- Denumire legală
- PAVEL TRAVEL SRL
- CUI
- 28923880
- Nr. înmatriculare
- J2011000404387
- EUID
- ROONRC.J2011000404387
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 27 iulie 2011
Sediu social
- Adresă
- Str. REGINA MARIA, nr. 7, bl. C1, sc. C, ap. 7, Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea
- Localitate
- Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea
- Cod poștal
- 240151
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu (până la 7 apr)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 27.07.2011
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- PAVEL ANCA-ELENA — administrator
- PAVEL CIPRIAN-CONSTANTIN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 9 din 14 după cifra de afaceri în clasa CAEN 7911, județul Vâlcea, peste 43% dintre firmele clasei. Locul 5.334 din 9.337 în tot județul, și locul 3.805 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 25%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 154.651 lei | 57.164 lei | 1 | 512.437 lei | 466.243 lei | 57.364 lei |
| 2024 | 123.468 lei | 23.607 lei | 1 | 364.102 lei | 357.116 lei | 23.452 lei |
| 2023 | 95.263 lei | 5.188 lei | 1 | 283.499 lei | 278.467 lei | 5.032 lei |
| 2022 | 136.664 lei | 111.502 lei | 2 | 274.642 lei | 165.699 lei | 111.346 lei |
| 2021 | 158.110 lei | 87.630 lei | 2 | 252.826 lei | 143.134 lei | 109.692 lei |
| 2020 | 58.504 lei | 28.295 lei | 2 | 77.898 lei | 34.783 lei | 43.115 lei |
| 2019 | 173.737 lei | 14.620 lei | 2 | 242.297 lei | 225.697 lei | 14.820 lei |
| 2018 | 169.735 lei | 32.440 lei | 1 | 167.338 lei | 134.698 lei | 32.640 lei |
| 2017 | 113.793 lei | 23.572 lei | 3 | 102.346 lei | 78.574 lei | 23.772 lei |
| 2016 | 85.805 lei | 11.679 lei | 3 | 41.946 lei | 17.642 lei | 24.304 lei |
| 2015 | 398.084 lei | 12.425 lei | 3 | 75.993 lei | 31.766 lei | 44.227 lei |
| 2014 | 313.984 lei | 3.042 lei | 4 | 61.148 lei | 21.284 lei | 39.864 lei |
| 2013 | 356.174 lei | 5.020 lei | 3 | 93.279 lei | 52.504 lei | 44.102 lei |
| 2012 | 259.129 lei | 31.602 lei | 2 | 43.772 lei | 4.690 lei | 39.082 lei |
| 2011 | 54.910 lei | 7.280 lei | 0 | 14.276 lei | 6.796 lei | 7.480 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 154.651 lei
- Venituri totale
- 156.089 lei
- Cheltuieli totale
- 85.174 lei
- Profit brut
- 70.915 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 57.164 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 54.197 lei
- Active circulante
- 458.240 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 370.143 lei
- Casa și conturi la bănci
- 88.097 lei
- Datorii
- 466.243 lei
- Capitaluri
- 57.364 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 123.468 lei
- Venituri totale
- 144.608 lei
- Cheltuieli totale
- 113.251 lei
- Profit brut
- 31.357 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 23.607 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 75.876 lei
- Active circulante
- 288.226 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 245.269 lei
- Casa și conturi la bănci
- 42.957 lei
- Datorii
- 357.116 lei
- Capitaluri
- 23.452 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 95.263 lei
- Venituri totale
- 106.010 lei
- Cheltuieli totale
- 98.828 lei
- Profit brut
- 7.182 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 5.188 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 15.580 lei
- Active circulante
- 267.919 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 147.635 lei
- Casa și conturi la bănci
- 120.284 lei
- Datorii
- 278.467 lei
- Capitaluri
- 5.032 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 136.664 lei
- Venituri totale
- 208.318 lei
- Cheltuieli totale
- 92.796 lei
- Profit brut
- 115.522 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 111.502 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 274.642 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 94.347 lei
- Casa și conturi la bănci
- 180.295 lei
- Datorii
- 165.699 lei
- Capitaluri
- 111.346 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 158.110 lei
- Venituri totale
- 158.440 lei
- Cheltuieli totale
- 66.154 lei
- Profit brut
- 92.286 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 87.630 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 252.826 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 66.345 lei
- Casa și conturi la bănci
- 186.481 lei
- Datorii
- 143.134 lei
- Capitaluri
- 109.692 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 58.504 lei
- Venituri totale
- 76.717 lei
- Cheltuieli totale
- 47.357 lei
- Profit brut
- 29.360 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 28.295 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 3.753 lei
- Active circulante
- 74.145 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- -75.978 lei
- Casa și conturi la bănci
- 150.123 lei
- Datorii
- 34.783 lei
- Capitaluri
- 43.115 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 173.737 lei
- Venituri totale
- 175.433 lei
- Cheltuieli totale
- 159.075 lei
- Profit brut
- 16.358 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 14.620 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 4.691 lei
- Active circulante
- 237.606 lei
- Stocuri
- 1.790 lei
- Creanțe
- 108.028 lei
- Casa și conturi la bănci
- 127.788 lei
- Datorii
- 225.697 lei
- Capitaluri
- 14.820 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 169.735 lei
- Venituri totale
- 169.852 lei
- Cheltuieli totale
- 132.318 lei
- Profit brut
- 37.534 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 32.440 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 5.557 lei
- Active circulante
- 161.781 lei
- Stocuri
- 3.606 lei
- Creanțe
- 64.571 lei
- Casa și conturi la bănci
- 93.604 lei
- Datorii
- 134.698 lei
- Capitaluri
- 32.640 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 113.793 lei
- Venituri totale
- 114.323 lei
- Cheltuieli totale
- 88.489 lei
- Profit brut
- 25.834 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 23.572 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 102.346 lei
- Stocuri
- 2.300 lei
- Creanțe
- 37.930 lei
- Casa și conturi la bănci
- 62.116 lei
- Datorii
- 78.574 lei
- Capitaluri
- 23.772 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 85.805 lei
- Venituri totale
- 86.077 lei
- Cheltuieli totale
- 71.879 lei
- Profit brut
- 14.198 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 11.679 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 7.834 lei
- Active circulante
- 34.112 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 14.553 lei
- Casa și conturi la bănci
- 19.559 lei
- Datorii
- 17.642 lei
- Capitaluri
- 24.304 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2015 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 398.084 lei
- Venituri totale
- 398.193 lei
- Cheltuieli totale
- 382.488 lei
- Profit brut
- 15.705 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 12.425 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 18.084 lei
- Active circulante
- 57.909 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 18.501 lei
- Casa și conturi la bănci
- 39.408 lei
- Datorii
- 31.766 lei
- Capitaluri
- 44.227 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 313.984 lei
- Venituri totale
- 322.433 lei
- Cheltuieli totale
- 317.523 lei
- Profit brut
- 4.910 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 3.042 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 29.006 lei
- Active circulante
- 32.142 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 3.367 lei
- Casa și conturi la bănci
- 28.775 lei
- Datorii
- 21.284 lei
- Capitaluri
- 39.864 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2013 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 356.174 lei
- Venituri totale
- 357.277 lei
- Cheltuieli totale
- 349.314 lei
- Profit brut
- 7.963 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 5.020 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 39.990 lei
- Active circulante
- 53.289 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 18.507 lei
- Casa și conturi la bănci
- 34.782 lei
- Datorii
- 52.504 lei
- Capitaluri
- 44.102 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2012 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 259.129 lei
- Venituri totale
- 261.691 lei
- Cheltuieli totale
- 223.919 lei
- Profit brut
- 37.772 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 31.602 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 21.806 lei
- Active circulante
- 21.966 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 3.320 lei
- Casa și conturi la bănci
- 18.646 lei
- Datorii
- 4.690 lei
- Capitaluri
- 39.082 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2011 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 54.910 lei
- Venituri totale
- 55.227 lei
- Cheltuieli totale
- 46.560 lei
- Profit brut
- 8.667 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 7.280 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 190 lei
- Active circulante
- 14.086 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 3.387 lei
- Casa și conturi la bănci
- 10.699 lei
- Datorii
- 6.796 lei
- Capitaluri
- 7.480 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
Activități autorizate (CAEN)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.3)
- 7311 · Activități ale agențiilor de publicitate (CAEN Rev.3)
- 7330 · Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării (CAEN Rev.3)
- 7911 · Activități ale agențiilor turistice (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
Înregistrări mai vechi (4)
2013
- Înregistrare în scopuri de TVA
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
2011
- Situații financiare depuse pentru anul 2011
- Înmatriculare la registrul comerțului