OTP CARGO TERMINAL S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Loc. Otopeni, Oraș Otopeni, înmatriculată la 21 aprilie 2023.
Identitate
- Denumire legală
- OTP CARGO TERMINAL S.R.L.
- CUI
- 46058817
- Nr. înmatriculare
- J2023002602236
- EUID
- ROONRC.J2023002602236
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 21 aprilie 2023
Sediu social
- Adresă
- AUREL VLAICU, nr. 53, PARTER, CAMERA 4, Loc. Otopeni, Oraș Otopeni, Ilfov
- Localitate
- Loc. Otopeni, Oraș Otopeni, Ilfov
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 iun)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- TRANSFER(SOSIRE) din data 20.04.2023
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- POPESCU DAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 109 din 333 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4110, județul Ilfov, peste 68% dintre firmele clasei. Locul 5.191 din 40.375 în tot județul, și locul 8.349 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 250%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.403.939 lei | -886.191 lei | 2 | 28.574.205 lei | 29.180.908 lei | -606.703 lei |
| 2024 | 687.436 lei | 64.828 lei | 1 | 27.914.150 lei | 27.634.662 lei | 279.488 lei |
| 2023 | — | 204.366 lei | 1 | 21.968.098 lei | 21.753.438 lei | 214.660 lei |
| 2022 | — | 9.294 lei | 1 | 9.705.950 lei | 9.695.656 lei | 10.294 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.403.939 lei
- Venituri totale
- 2.403.950 lei
- Cheltuieli totale
- 3.290.141 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 886.191 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 886.191 lei
- Active imobilizate
- 25.130.687 lei
- Active circulante
- 3.443.518 lei
- Stocuri
- 2.197.404 lei
- Creanțe
- 490.695 lei
- Casa și conturi la bănci
- 303.635 lei
- Datorii
- 29.180.908 lei
- Capitaluri
- -606.703 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 687.436 lei
- Venituri totale
- 1.747.962 lei
- Cheltuieli totale
- 1.672.212 lei
- Profit brut
- 75.750 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 64.828 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 23.754.965 lei
- Active circulante
- 4.159.185 lei
- Stocuri
- 2.181.536 lei
- Creanțe
- 1.501.029 lei
- Casa și conturi la bănci
- 24.836 lei
- Datorii
- 27.634.662 lei
- Capitaluri
- 279.488 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 1.234.223 lei
- Cheltuieli totale
- 1.029.794 lei
- Profit brut
- 204.429 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 204.366 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 17.814.008 lei
- Active circulante
- 4.154.090 lei
- Stocuri
- 1.158.718 lei
- Creanțe
- 1.651.866 lei
- Casa și conturi la bănci
- 491.994 lei
- Datorii
- 21.753.438 lei
- Capitaluri
- 214.660 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 4 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 4110 · Dezvoltare (promovare) imobiliară (CAEN Rev.2)
- 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
- 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.2)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.2)
- 4313 · Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.2)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.2)
- 4329 · Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4331 · Lucrări de ipsoserie (CAEN Rev.2)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.2)
- 4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.2)
- 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.2)
- 4339 · Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.2)
- 4391 · Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.2)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.2)
- 5224 · Manipulări (CAEN Rev.2)
- 6810 · Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii (CAEN Rev.2)
- 6820 · Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.2)
- 6832 · Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract (CAEN Rev.2)
- 7022 · Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
- Înmatriculare la registrul comerțului
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
- Înregistrare în scopuri de TVA