ORIGINAL MARKET CONCEPT S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Loc. Ștefănești, Oraș Ștefănești, înmatriculată la 31 ianuarie 2022.
Identitate
- Denumire legală
- ORIGINAL MARKET CONCEPT S.R.L.
- CUI
- 45554634
- Nr. înmatriculare
- J2022000245034
- EUID
- ROONRC.J2022000245034
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 31 ianuarie 2022
Sediu social
- Adresă
- CALEA BUCUREȘTI, nr. 81, Spațiile 3,4,5,6,7, și 8, Loc. Ștefănești, Oraș Ștefănești, Argeș
- Localitate
- Loc. Ștefănești, Oraș Ștefănești, Argeș
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 mar)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 31.01.2022
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- BÎLCĂ GEORGIAN MĂDĂLIN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 110 din 320 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4791, județul Argeș, peste 66% dintre firmele clasei. Locul 7.997 din 20.058 în tot județul, și locul 7.600 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 47%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 346.768 lei | -173.921 lei | 1 | 178.414 lei | 248.420 lei | -70.006 lei |
| 2024 | 650.172 lei | 9.138 lei | 2 | 262.426 lei | 159.417 lei | 103.914 lei |
| 2023 | 1.105.125 lei | 16.129 lei | 1 | 351.622 lei | 259.404 lei | 94.776 lei |
| 2022 | 945.581 lei | 77.913 lei | 2 | 274.836 lei | 196.723 lei | 78.113 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 346.768 lei
- Venituri totale
- 350.403 lei
- Cheltuieli totale
- 524.324 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 173.921 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 173.921 lei
- Active imobilizate
- 12.587 lei
- Active circulante
- 165.827 lei
- Stocuri
- 71.211 lei
- Creanțe
- 85.643 lei
- Casa și conturi la bănci
- 8.973 lei
- Datorii
- 248.420 lei
- Capitaluri
- -70.006 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 650.172 lei
- Venituri totale
- 652.809 lei
- Cheltuieli totale
- 641.931 lei
- Profit brut
- 10.878 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 9.138 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 21.473 lei
- Active circulante
- 240.953 lei
- Stocuri
- 199.285 lei
- Creanțe
- 35.025 lei
- Casa și conturi la bănci
- 6.643 lei
- Datorii
- 159.417 lei
- Capitaluri
- 103.914 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.105.125 lei
- Venituri totale
- 1.113.375 lei
- Cheltuieli totale
- 1.087.254 lei
- Profit brut
- 26.121 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 16.129 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 30.359 lei
- Active circulante
- 321.263 lei
- Stocuri
- 239.552 lei
- Creanțe
- 29.304 lei
- Casa și conturi la bănci
- 52.407 lei
- Datorii
- 259.404 lei
- Capitaluri
- 94.776 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 4 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Contracte publice
- 22 de cumpărături directe, de la 9 autorități contractante (2023–2026) · valoare însumată de cel mult 104 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- Centrul Cultural Stefanesti12 atribuiri · cel mult 94 mii lei
- ORASUL STEFANESTIo atribuire · cel mult 5 mii lei
- Termo Calor Confort S.A.o atribuire · cel mult 2 mii lei
- Unitatea Militara 017142 atribuiri · cel mult 1.328 lei
- Inspectoratul Teritorial de Munca Gorjo atribuire · cel mult 420 lei
- BAZA PENTRU LOGISTICA A IGSUo atribuire · cel mult 403 lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
DIPLOMA PERSONALIZATA
744 lei · Centrul Cultural Stefanesti · CPV 22900000-9 Diverse imprimate (Rev.2)
- Cumpărare directă3 loturi
FELICITARE PERSONALIZATA
744 lei · Centrul Cultural Stefanesti · CPV 22300000-3 Carti postale, felicitari si alte imprimate (Rev.2)
- Cumpărare directă
DIPLOMA PERSONALIZATA
744 lei · Centrul Cultural Stefanesti · CPV 22900000-9 Diverse imprimate (Rev.2)
- Cumpărare directă
Fular tricolor ROMÂNIA
2.230,50 lei · Centrul Cultural Stefanesti · CPV 18422000-3 Esarfe (Rev.2)
- Cumpărare directă2 loturi
DIPLOMA PERSONALIZATA
1.091,20 lei · Centrul Cultural Stefanesti · CPV 22900000-9 Diverse imprimate (Rev.2)
Clasamentul contractelor publice din Argeș →
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 24 iulie 2023 și 2 aprilie 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 4511 · Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) (CAEN Rev.2)
- 4532 · Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN Rev.2)
- 4540 · Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor (CAEN Rev.2)
- 4614 · Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane (CAEN Rev.2)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.2)
- 4719 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.2)
- 4762 · Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)
- 7721 · Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv (CAEN Rev.2)
- 7729 · Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 7739 · Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 8219 · Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat (CAEN Rev.2)
- 8230 · Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului