ORBISAPULUM S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Alba Iulia, înmatriculată la 9 iulie 2019.
Identitate
- Denumire legală
- ORBISAPULUM S.R.L.
- CUI
- 41372915
- Nr. înmatriculare
- J1/1299/2019
- EUID
- ROONRC.J1/1299/2019
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 9 iulie 2019
Sediu social
- Adresă
- AVRAM IANCU, nr. 7A, Municipiul Alba Iulia, Alba
- Localitate
- Municipiul Alba Iulia, Alba
- Cod poștal
- 510085
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu
- Inactiv fiscal
- nu (reactivat la 26 mai)
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 09.07.2019
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- RUS ALEXANDRU ROBERT — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Firma nu a depus situații financiare pentru anul 2025, așa că nu intră în clasamentele pe județul Alba; ultimul an depus este 2021.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 7.813 lei | -6.043 lei | 0 | 51.843 lei | 11.555 lei | -9.868 lei |
| 2020 | 84.290 lei | -6.752 lei | — | 73.406 lei | 19.262 lei | -3.825 lei |
| 2019 | 41.218 lei | 2.727 lei | 1 | 126.653 lei | 13.336 lei | 2.927 lei |
Toți indicatorii
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 7.813 lei
- Venituri totale
- 7.813 lei
- Cheltuieli totale
- 13.856 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 6.043 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 6.043 lei
- Active imobilizate
- 50.201 lei
- Active circulante
- 1.642 lei
- Stocuri
- 1.009 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 633 lei
- Datorii
- 11.555 lei
- Capitaluri
- -9.868 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 84.290 lei
- Venituri totale
- 84.290 lei
- Cheltuieli totale
- 90.807 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 6.517 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 6.752 lei
- Active imobilizate
- 58.014 lei
- Active circulante
- 15.392 lei
- Stocuri
- 1.009 lei
- Creanțe
- 4.306 lei
- Casa și conturi la bănci
- 10.077 lei
- Datorii
- 19.262 lei
- Capitaluri
- -3.825 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 41.218 lei
- Venituri totale
- 41.218 lei
- Cheltuieli totale
- 38.384 lei
- Profit brut
- 2.834 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 2.727 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 67.391 lei
- Active circulante
- 59.262 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 35.675 lei
- Casa și conturi la bănci
- 23.587 lei
- Datorii
- 13.336 lei
- Capitaluri
- 2.927 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Contracte publice
- o cumpărare directă, de la o autoritate contractantă · valoare însumată de cel mult 900 lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Autoritatea contractantă
- GRUPUL DE ACTIUNE LOCALA DIN MUNTII METALIFERI, TRASCAU SI MUNTELE MARE – GAL M.M.T.M.M.o atribuire · cel mult 900 lei
Ultima atribuire
- T3 2019Cumpărare directă nr. DA23907351
Servicii de sonorizare
900 lei · GRUPUL DE ACTIUNE LOCALA DIN MUNTII METALIFERI, TRASCAU SI MUNTELE MARE – GAL M.M.T.M.M. · CPV 92300000-4 · Cumparare directa
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 4719 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.2)
- 4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)
- 5819 · Alte activități de editare (CAEN Rev.2)
- 5912 · Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune (CAEN Rev.2)
- 6201 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN Rev.2)
- 7420 · Activități fotografice (CAEN Rev.2)
- 7711 · Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare (CAEN Rev.2)
- 7739 · Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 8230 · Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor (CAEN Rev.2)
- 9002 · Activități suport pentru interpretare artistică (spectacole) (CAEN Rev.2)
- 9329 · Alte activități recreative și distractive n.c.a. (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2026
- Reactivată fiscal de ANAF
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
- Declarată inactivă fiscal de ANAF
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
- Înmatriculare la registrul comerțului