OPTICLINIC MED INVESTIGAȚII SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Cluj-Napoca, înmatriculată la 25 mai 2015.
Identitate
- Denumire legală
- OPTICLINIC MED INVESTIGAȚII SRL
- CUI
- 34556214
- Nr. înmatriculare
- J12/1558/2015
- EUID
- ROONRC.J12/1558/2015
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 25 mai 2015
Sediu social
- Adresă
- CEZAR PETRESCU, nr. 26, bl. B1, et. 2, ap. 5, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
- Localitate
- Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
Contact
- Telefon
- 0740 157 374
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 19 ianuarie 2024. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 25.05.2015
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- CĂRĂUȘ CĂTĂLIN VASILE — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 48 din 796 după cifra de afaceri în clasa CAEN 8622, județul Cluj, peste 94% dintre firmele clasei. Locul 3.346 din 42.438 în tot județul, și locul 2.870 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 20%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3.196.122 lei | 555.823 lei | 8 | 1.966.203 lei | 1.237.002 lei | 736.667 lei |
| 2024 | 2.666.704 lei | 542.551 lei | 8 | 1.870.767 lei | 555.428 lei | 1.318.573 lei |
| 2023 | 2.604.535 lei | 870.607 lei | 7 | 1.518.506 lei | 520.064 lei | 1.009.718 lei |
| 2022 | 2.297.239 lei | 723.997 lei | 6 | 2.091.469 lei | 1.367.704 lei | 724.237 lei |
| 2021 | 1.780.712 lei | 574.407 lei | 5 | 1.691.395 lei | 774.854 lei | 916.661 lei |
| 2020 | 1.190.020 lei | 278.023 lei | 4 | 1.913.406 lei | 1.034.505 lei | 879.096 lei |
| 2019 | 874.257 lei | 372.269 lei | 3 | 1.170.491 lei | 507.869 lei | 662.622 lei |
| 2018 | 318.462 lei | 117.908 lei | 3 | 367.412 lei | 77.060 lei | 290.352 lei |
| 2017 | 198.301 lei | 108.140 lei | 2 | 184.749 lei | 12.305 lei | 172.444 lei |
| 2016 | 102.176 lei | 49.593 lei | 1 | 90.132 lei | 25.828 lei | 64.304 lei |
| 2015 | 23.406 lei | 14.511 lei | 1 | 16.018 lei | 1.307 lei | 14.711 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 3.196.122 lei
- Venituri totale
- 3.196.307 lei
- Cheltuieli totale
- 2.557.306 lei
- Profit brut
- 639.001 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 555.823 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.258.921 lei
- Active circulante
- 707.282 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 397.991 lei
- Casa și conturi la bănci
- 309.291 lei
- Datorii
- 1.237.002 lei
- Capitaluri
- 736.667 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 8
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.666.704 lei
- Venituri totale
- 2.666.875 lei
- Cheltuieli totale
- 2.069.825 lei
- Profit brut
- 597.050 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 542.551 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.422.803 lei
- Active circulante
- 447.964 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 61.450 lei
- Casa și conturi la bănci
- 386.514 lei
- Datorii
- 555.428 lei
- Capitaluri
- 1.318.573 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 8
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.604.535 lei
- Venituri totale
- 2.604.559 lei
- Cheltuieli totale
- 1.699.193 lei
- Profit brut
- 905.366 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 870.607 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.080.623 lei
- Active circulante
- 437.883 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 106.634 lei
- Casa și conturi la bănci
- 331.249 lei
- Datorii
- 520.064 lei
- Capitaluri
- 1.009.718 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 7
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 11 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 8622 · Activități de asistență medicală specializată (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată din 8 iulie 2026. Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
- Înmatriculare la registrul comerțului