OPTICAL INVESTMENT GROUP S.A.
societate pe acțiuni, cu sediul în București Sectorul 1, înmatriculată la 2 august 2019.
Identitate
- Denumire legală
- OPTICAL INVESTMENT GROUP S.A.
- CUI
- 41476070
- Nr. înmatriculare
- J2019010150407
- EUID
- ROONRC.J2019010150407
- Formă juridică
- societate pe acțiuni
- Data înmatriculării
- 2 august 2019
Sediu social
- Adresă
- AMIRAL HORIA MĂCELARIU, nr. 61-81, corp B, parter, camera 4, București Sectorul 1, București
- Localitate
- București Sectorul 1, București
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 25 oct)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 02.08.2019
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- ATTILA PETER ALM — administrator
- BISTREANU ALINA-IULIANA — administrator
- D'AGOSTINO ANTONIO — administrator
- BISTREANU ALINA-IULIANA — director general unic
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 1 din 274 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4774, municipiul București, peste 100% dintre firmele clasei. Locul 665 din 132.982 în tot județul, și locul 258 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 6%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 181.340.335 lei | -6.023.449 lei | 530 | 56.541.318 lei | 43.696.221 lei | 14.342.017 lei |
| 2024 | 191.947.264 lei | 8.948.105 lei | 528 | 65.087.896 lei | 44.688.617 lei | 20.365.466 lei |
| 2023 | 175.174.614 lei | 2.537.521 lei | 550 | 62.827.779 lei | 51.402.502 lei | 11.417.360 lei |
| 2022 | 157.669.920 lei | 5.427.046 lei | 538 | 63.676.550 lei | 54.972.789 lei | 8.879.839 lei |
| 2021 | 137.238.328 lei | 1.144.612 lei | 552 | 58.302.889 lei | 55.257.328 lei | 3.452.793 lei |
| 2020 | 2.368.168 lei | -3.042.179 lei | 3 | 62.916.415 lei | 61.034.118 lei | 2.308.182 lei |
| 2019 | 945.595 lei | -1.781.513 lei | 1 | 177.630.337 lei | 72.301.350 lei | 105.328.987 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 181.340.335 lei
- Venituri totale
- 182.500.453 lei
- Cheltuieli totale
- 188.054.771 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 5.554.318 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 6.023.449 lei
- Active imobilizate
- 10.683.094 lei
- Active circulante
- 45.858.224 lei
- Stocuri
- 31.165.033 lei
- Creanțe
- 5.924.328 lei
- Casa și conturi la bănci
- 8.768.863 lei
- Datorii
- 43.696.221 lei
- Capitaluri
- 14.342.017 lei
- Capital subscris vărsat
- 13.599.650 lei
- Număr mediu de salariați
- 530
2024 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 191.947.264 lei
- Venituri totale
- 196.736.903 lei
- Cheltuieli totale
- 186.292.993 lei
- Profit brut
- 10.443.910 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 8.948.105 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 12.110.538 lei
- Active circulante
- 52.977.358 lei
- Stocuri
- 38.790.546 lei
- Creanțe
- 8.805.782 lei
- Casa și conturi la bănci
- 5.381.030 lei
- Datorii
- 44.688.617 lei
- Capitaluri
- 20.365.466 lei
- Capital subscris vărsat
- 13.599.650 lei
- Număr mediu de salariați
- 528
2023 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 175.174.614 lei
- Venituri totale
- 177.761.623 lei
- Cheltuieli totale
- 174.171.996 lei
- Profit brut
- 3.589.627 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 2.537.521 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 12.780.092 lei
- Active circulante
- 50.047.687 lei
- Stocuri
- 36.576.735 lei
- Creanțe
- 9.390.419 lei
- Casa și conturi la bănci
- 4.080.533 lei
- Datorii
- 51.402.502 lei
- Capitaluri
- 11.417.360 lei
- Capital subscris vărsat
- 13.599.650 lei
- Număr mediu de salariați
- 550
2022 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 157.669.920 lei
- Venituri totale
- 161.624.992 lei
- Cheltuieli totale
- 155.513.818 lei
- Profit brut
- 6.111.174 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 5.427.046 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 12.891.666 lei
- Active circulante
- 50.784.884 lei
- Stocuri
- 33.962.922 lei
- Creanțe
- 11.899.064 lei
- Casa și conturi la bănci
- 4.922.898 lei
- Datorii
- 54.972.789 lei
- Capitaluri
- 8.879.839 lei
- Capital subscris vărsat
- 13.599.650 lei
- Număr mediu de salariați
- 538
2021 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 137.238.328 lei
- Venituri totale
- 139.183.277 lei
- Cheltuieli totale
- 138.038.665 lei
- Profit brut
- 1.144.612 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.144.612 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 19.162.503 lei
- Active circulante
- 39.140.386 lei
- Stocuri
- 30.181.224 lei
- Creanțe
- 4.796.086 lei
- Casa și conturi la bănci
- 4.163.076 lei
- Datorii
- 55.257.328 lei
- Capitaluri
- 3.452.793 lei
- Capital subscris vărsat
- 13.599.650 lei
- Număr mediu de salariați
- 552
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.368.168 lei
- Venituri totale
- 2.690.932 lei
- Cheltuieli totale
- 5.733.111 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 3.042.179 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 3.042.179 lei
- Active imobilizate
- 16.547.250 lei
- Active circulante
- 46.369.165 lei
- Stocuri
- 28.952.426 lei
- Creanțe
- 3.936.409 lei
- Casa și conturi la bănci
- 13.480.330 lei
- Datorii
- 61.034.118 lei
- Capitaluri
- 2.308.182 lei
- Capital subscris vărsat
- 13.599.650 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 945.595 lei
- Venituri totale
- 1.153.982 lei
- Cheltuieli totale
- 2.935.495 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 1.781.513 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 1.781.513 lei
- Active imobilizate
- 154.951.463 lei
- Active circulante
- 22.678.874 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 9.820.854 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.317.847 lei
- Datorii
- 72.301.350 lei
- Capitaluri
- 105.328.987 lei
- Capital subscris vărsat
- 10.792.050 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Contracte publice
- o cumpărare directă, de la o autoritate contractantă (2024) · valoare însumată de cel mult 25 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Autoritatea contractantă
- Administratia Publica Locala Orasul Popesti - Leordenio atribuire · cel mult 25 mii lei
Ultima atribuire
- Cumpărare directă
Achiziție pachet ochelari de vedere pentru elevii claselor gimnaziale din orașul Popești-Leordeni
25.000 lei · Administratia Publica Locala Orasul Popesti - Leordeni · CPV 33734000-4 Ochelari (Rev.2)
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 14 mai 2024 și 14 mai 2024. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 3250 · Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale stomatologice (CAEN Rev.3)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.3)
- 4648 · Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor (CAEN Rev.3)
- 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN Rev.3)
- 4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.3)
- 4727 · Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare (CAEN Rev.3)
- 4763 · Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive (CAEN Rev.3)
- 4774 · Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice (CAEN Rev.3)
- 4777 · Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor (CAEN Rev.3)
- 4778 · Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi (CAEN Rev.3)
- 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN Rev.3)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.3)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.3)
- 6492 · Alte activități de creditare (CAEN Rev.3)
- 6811 · Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii (CAEN Rev.3)
- 6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.3)
- 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management (CAEN Rev.3)
- 7311 · Activități ale agențiilor de publicitate (CAEN Rev.3)
- 7312 · Servicii de reprezentare media (CAEN Rev.3)
- 7722 · Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 7733 · Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare) (CAEN Rev.3)
- 7739 · Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 8240 · Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 8299 · Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 8559 · Alte forme de învățământ n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 8699 · Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a. (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului