OPEN POLITICS S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 2, înmatriculată la 9 noiembrie 2020.
Identitate
- Denumire legală
- OPEN POLITICS S.R.L.
- CUI
- 43304500
- Nr. înmatriculare
- J2020015010409
- EUID
- ROONRC.J2020015010409
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 9 noiembrie 2020
Sediu social
- Adresă
- AVRIG, nr. 37, bl. 442, sc. 1, et. 1, ap. 6, București Sectorul 2, București
- Localitate
- București Sectorul 2, București
- Cod poștal
- 21573
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 feb)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 09.11.2020
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- ITOAFĂ ANASTASIA-MARIA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 42 din 155 după cifra de afaceri în clasa CAEN 7330, municipiul București, peste 74% dintre firmele clasei. Locul 46.070 din 132.982 în tot județul, și locul 40.611 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 73%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 455.582 lei | 114.863 lei | 1 | 129.002 lei | 13.939 lei | 115.063 lei |
| 2024 | 1.688.838 lei | 677.156 lei | 1 | 741.890 lei | 64.534 lei | 677.356 lei |
| 2023 | 421.850 lei | 107.891 lei | 1 | 257.270 lei | 149.179 lei | 108.091 lei |
| 2022 | 285.549 lei | 126.600 lei | 1 | 132.032 lei | 5.232 lei | 126.800 lei |
| 2021 | 202.951 lei | 12.340 lei | 1 | 19.169 lei | 6.629 lei | 12.540 lei |
| 2020 | 400.874 lei | 351.957 lei | 1 | 149.305 lei | 149.105 lei | 200 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 455.582 lei
- Venituri totale
- 455.682 lei
- Cheltuieli totale
- 316.438 lei
- Profit brut
- 139.244 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 114.863 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 129.002 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 61.079 lei
- Casa și conturi la bănci
- 67.923 lei
- Datorii
- 13.939 lei
- Capitaluri
- 115.063 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.688.838 lei
- Venituri totale
- 1.688.852 lei
- Cheltuieli totale
- 964.281 lei
- Profit brut
- 724.571 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 677.156 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 741.890 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 525.325 lei
- Casa și conturi la bănci
- 216.565 lei
- Datorii
- 64.534 lei
- Capitaluri
- 677.356 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 421.850 lei
- Venituri totale
- 421.888 lei
- Cheltuieli totale
- 309.788 lei
- Profit brut
- 112.100 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 107.891 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 257.270 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 251.000 lei
- Casa și conturi la bănci
- 6.270 lei
- Datorii
- 149.179 lei
- Capitaluri
- 108.091 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 285.549 lei
- Venituri totale
- 285.549 lei
- Cheltuieli totale
- 154.775 lei
- Profit brut
- 130.774 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 126.600 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 132.032 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 6.482 lei
- Casa și conturi la bănci
- 125.550 lei
- Datorii
- 5.232 lei
- Capitaluri
- 126.800 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 202.951 lei
- Venituri totale
- 202.951 lei
- Cheltuieli totale
- 188.581 lei
- Profit brut
- 14.370 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 12.340 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 19.169 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 19.169 lei
- Datorii
- 6.629 lei
- Capitaluri
- 12.540 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 400.874 lei
- Venituri totale
- 400.874 lei
- Cheltuieli totale
- 44.908 lei
- Profit brut
- 355.966 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 351.957 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 149.305 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 149.305 lei
- Datorii
- 149.105 lei
- Capitaluri
- 200 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Contracte publice
- o cumpărare directă, de la o autoritate contractantă (2022) · valoare însumată de cel mult 22 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Autoritatea contractantă
- Agentia Romana De Asigurare A Calitatii In Invatamantul Preuniversitar-A.R.A.C.I.Po atribuire · cel mult 22 mii lei
Ultima atribuire
- Cumpărare directă
Servicii de consultanta in gestiune marketing
22.000 lei · Agentia Romana De Asigurare A Calitatii In Invatamantul Preuniversitar-A.R.A.C.I.P · CPV 79413000-2 Servicii de consultanta in gestiune marketing (Rev.2)
Clasamentul contractelor publice din București →
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 1 iulie 2022 și 1 iulie 2022. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 6203 · Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul (CAEN Rev.2)
- 6312 · Activități ale portalurilor web (CAEN Rev.2)
- 7021 · Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării (CAEN Rev.2)
- 7022 · Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN Rev.2)
- 7311 · Activități ale agențiilor de publicitate (CAEN Rev.2)
- 7320 · Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice (CAEN Rev.2)
- 7420 · Activități fotografice (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
- Înregistrare în scopuri de TVA
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
- Înmatriculare la registrul comerțului