OFTALMOS SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 1, înmatriculată la 23 iulie 2008.
Identitate
- Denumire legală
- OFTALMOS SRL
- CUI
- 24229711
- Nr. înmatriculare
- J2008012690406
- EUID
- ROONRC.J2008012690406
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 23 iulie 2008
Sediu social
- Adresă
- Str. Jules Michelet, nr. 19, et. P, ap. 1, București Sectorul 1, București
- Localitate
- București Sectorul 1, București
Contact
- Telefon
- 021 330 7033
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 22 martie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu (până la 31 iul)
- Inactiv fiscal
- nu (reactivat la 25 iun)
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 23.07.2008
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- COVILTIR VALERIA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 571 din 2.480 după cifra de afaceri în clasa CAEN 8622, municipiul București, peste 77% dintre firmele clasei. Locul 31.426 din 132.176 în tot județul, și locul 40.486 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 12%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 905.951 lei | 409.725 lei | 1 | 672.336 lei | 307.323 lei | 409.977 lei |
| 2024 | 1.033.275 lei | 310.685 lei | 1 | 335.576 lei | 39.240 lei | 310.937 lei |
| 2023 | 1.633.545 lei | 879.832 lei | 1 | 1.418.533 lei | 592.305 lei | 880.084 lei |
| 2022 | 1.724.116 lei | 900.385 lei | 1 | 982.930 lei | 97.191 lei | 900.637 lei |
| 2021 | 1.285.445 lei | 559.813 lei | 2 | 1.000.451 lei | 482.545 lei | 560.065 lei |
| 2020 | 983.457 lei | 328.451 lei | 2 | 1.663.679 lei | 401.139 lei | 1.275.815 lei |
| 2019 | 1.520.580 lei | 947.112 lei | 1 | 1.922.896 lei | 977.103 lei | 947.364 lei |
| 2018 | 1.131.650 lei | 610.430 lei | 1 | 1.126.720 lei | 518.105 lei | 610.682 lei |
| 2017 | 902.210 lei | 410.323 lei | 1 | 610.416 lei | 211.444 lei | 410.575 lei |
| 2016 | 1.034.425 lei | 284.524 lei | 0 | 802.884 lei | 538.660 lei | 284.776 lei |
| 2015 | 899.341 lei | 368.178 lei | 0 | 662.908 lei | 266.803 lei | 396.337 lei |
| 2014 | 117.711 lei | 49.284 lei | 0 | 211.708 lei | 183.781 lei | 28.159 lei |
| 2013 | 0 lei | -15.858 lei | 0 | 138.248 lei | 159.373 lei | -21.125 lei |
| 2012 | 0 lei | -375 lei | — | 6.096 lei | 11.373 lei | -5.277 lei |
| 2011 | 0 lei | 10.150 lei | — | 6.471 lei | 11.373 lei | -4.902 lei |
| 2008 | — | -2.331 lei | — | 1.369 lei | 3.500 lei | -2.131 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 905.951 lei
- Venituri totale
- 945.720 lei
- Cheltuieli totale
- 508.624 lei
- Profit brut
- 437.096 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 409.725 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 20.930 lei
- Active circulante
- 651.406 lei
- Stocuri
- 70.632 lei
- Creanțe
- 262.737 lei
- Casa și conturi la bănci
- 318.037 lei
- Datorii
- 307.323 lei
- Capitaluri
- 409.977 lei
- Capital subscris vărsat
- 210 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.033.275 lei
- Venituri totale
- 1.149.221 lei
- Cheltuieli totale
- 807.970 lei
- Profit brut
- 341.251 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 310.685 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 57.041 lei
- Active circulante
- 278.535 lei
- Stocuri
- 113.896 lei
- Creanțe
- 36.320 lei
- Casa și conturi la bănci
- 128.319 lei
- Datorii
- 39.240 lei
- Capitaluri
- 310.937 lei
- Capital subscris vărsat
- 210 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.633.545 lei
- Venituri totale
- 1.646.313 lei
- Cheltuieli totale
- 750.347 lei
- Profit brut
- 895.966 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 879.832 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 195.423 lei
- Active circulante
- 1.223.110 lei
- Stocuri
- 41.438 lei
- Creanțe
- 743.434 lei
- Casa și conturi la bănci
- 438.238 lei
- Datorii
- 592.305 lei
- Capitaluri
- 880.084 lei
- Capital subscris vărsat
- 210 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 16 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 8610 · Activități de asistență spitalicească (CAEN Rev.2)
- 8621 · Activități de asistență medicală generală (CAEN Rev.2)
- 8622 · Activități de asistență medicală specializată (CAEN Rev.2)
- 8690 · Alte activități referitoare la sănătatea umană (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
- Reactivată fiscal de ANAF
- Declarată inactivă fiscal de ANAF
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
Sunt afișate cele mai recente 14 din 21 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.