OCTOGON STAR CONSTRUCT COMPANY SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 5, înmatriculată la 5 martie 2012.
Identitate
- Denumire legală
- OCTOGON STAR CONSTRUCT COMPANY SRL
- CUI
- 29857890
- Nr. înmatriculare
- J40/2313/2012
- EUID
- ROONRC.J40/2313/2012
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 5 martie 2012
Sediu social
- Adresă
- VICINA, nr. 3, bl. 33, sc. 1, et. 8, ap. 52, CAMERA 1, București Sectorul 5, București
- Localitate
- București Sectorul 5, București
- Cod poștal
- 51925
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu (până la 1 feb)
- Inactiv fiscal
- da (din 14 aug)
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 05.03.2012
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Obligații fiscale restante (ANAF)
Compania figurează în lista publicată de ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante la data de 30 iunie 2026, cu un total de 236.017 lei.
- Obligații principale
- 184.563 lei
- Accesorii (dobânzi și penalități)
- 51.454 lei
- Din care contestate
- 0 lei
Defalcare pe bugete
| Buget | Principale | Accesorii | Contestate |
|---|---|---|---|
| Bugetul de stat | 105.978 lei | 24.038 lei | — |
| Bugetul asigurărilor sociale de stat | 56.140 lei | 19.558 lei | — |
| Bugetul asigurărilor pentru șomaj | — | — | — |
| Fondul național unic de asigurări sociale de sănătate | 22.445 lei | 7.858 lei | — |
Lista ANAF cuprinde doar obligațiile restante peste pragurile legale (art. 162 din Codul de procedură fiscală), așa cum erau înregistrate la data de 30 iunie 2026 și neachitate până la publicare. Între timp sumele pot fi achitate, eșalonate sau contestate.
Clasamentul restanțelor fiscale din București →
Sursa: ANAF, lista obligațiilor fiscale restante la 30 iunie 2026, preluată la 2 sept.
Reprezentanți
- RĂDOI MARIUS-VIOREL — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Firma nu a depus situații financiare pentru anul 2025, așa că nu intră în clasamentele pe municipiul București; ultimul an depus este 2024.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.062.757 lei | -43.616 lei | 1 | 743.729 lei | 380.827 lei | 362.902 lei |
| 2023 | 805.704 lei | 17.539 lei | 1 | 1.019.579 lei | 613.061 lei | 406.518 lei |
| 2022 | 1.167.641 lei | 8.541 lei | 3 | 789.063 lei | 400.083 lei | 388.980 lei |
| 2021 | 1.663.827 lei | 159.586 lei | 3 | 1.176.610 lei | 796.171 lei | 380.439 lei |
| 2020 | 1.611.872 lei | 135.104 lei | 4 | 692.737 lei | 471.884 lei | 220.853 lei |
| 2019 | 1.257.406 lei | 11.154 lei | 5 | 657.838 lei | 572.089 lei | 85.749 lei |
| 2018 | 1.642.170 lei | 6.335 lei | 6 | 278.582 lei | 203.987 lei | 74.595 lei |
| 2017 | 1.092.361 lei | 45.487 lei | 3 | 228.881 lei | 160.899 lei | 68.260 lei |
| 2016 | 966.849 lei | 17.191 lei | 2 | 311.245 lei | 288.472 lei | 22.773 lei |
| 2015 | 852.135 lei | 443 lei | 2 | 207.502 lei | 201.920 lei | 5.582 lei |
| 2014 | 484.276 lei | -4.264 lei | — | 100.257 lei | 95.118 lei | 5.139 lei |
| 2013 | 343.609 lei | 24.609 lei | 0 | 74.896 lei | 65.493 lei | 9.403 lei |
| 2012 | 46.170 lei | -15.406 lei | 0 | 32.371 lei | 47.577 lei | -15.206 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.062.757 lei
- Venituri totale
- 1.062.757 lei
- Cheltuieli totale
- 1.074.419 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 11.662 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 43.616 lei
- Active imobilizate
- 14.950 lei
- Active circulante
- 728.779 lei
- Stocuri
- 605.768 lei
- Creanțe
- 119.435 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.576 lei
- Datorii
- 380.827 lei
- Capitaluri
- 362.902 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 805.704 lei
- Venituri totale
- 805.704 lei
- Cheltuieli totale
- 780.098 lei
- Profit brut
- 25.606 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 17.539 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 28.715 lei
- Active circulante
- 990.864 lei
- Stocuri
- 826.798 lei
- Creanțe
- 163.339 lei
- Casa și conturi la bănci
- 727 lei
- Datorii
- 613.061 lei
- Capitaluri
- 406.518 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.167.641 lei
- Venituri totale
- 1.167.641 lei
- Cheltuieli totale
- 1.148.970 lei
- Profit brut
- 18.671 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 8.541 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 43.940 lei
- Active circulante
- 745.123 lei
- Stocuri
- 579.142 lei
- Creanțe
- 164.877 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.104 lei
- Datorii
- 400.083 lei
- Capitaluri
- 388.980 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 13 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
Istoric
Nicio modificare observată din 8 iulie 2026. Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2026
- Declarată inactivă fiscal de ANAF
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
Sunt afișate cele mai recente 14 din 17 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.