OCOLUL REGAL SĂVÂRȘIN SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Săvârșin, Comuna Săvârșin, înmatriculată la 13 aprilie 2006.
Identitate
- Denumire legală
- OCOLUL REGAL SĂVÂRȘIN SRL
- CUI
- 18585170
- Nr. înmatriculare
- J02/691/2006
- EUID
- ROONRC.J02/691/2006
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 13 aprilie 2006
Sediu social
- Adresă
- SĂVÎRȘIN, nr. 400/B, Sat Săvârșin, Comuna Săvârșin, Arad
- Localitate
- Sat Săvârșin, Comuna Săvârșin, Arad
- Cod poștal
- 317270
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 17 apr)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 13.04.2006
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- FARCAS IOSIF — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 10 din 86 după cifra de afaceri în clasa CAEN 0220, județul Arad, peste 90% dintre firmele clasei. Locul 1.387 din 14.419 în tot județul. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 12%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3.203.425 lei | 46.477 lei | — | 1.100.311 lei | 715.933 lei | 88.943 lei |
| 2024 | 2.860.264 lei | 46.275 lei | 20 | 1.232.268 lei | 809.673 lei | 88.941 lei |
| 2023 | 3.139.979 lei | 27.689 lei | 21 | 1.388.081 lei | 903.333 lei | 70.355 lei |
| 2022 | 2.506.692 lei | 47.464 lei | 21 | 1.078.069 lei | 879.730 lei | 90.130 lei |
| 2021 | 2.438.019 lei | 101.311 lei | 22 | 884.827 lei | 333.224 lei | 48.981 lei |
| 2020 | 1.956.787 lei | 4.324 lei | — | 926.317 lei | 617.962 lei | -52.330 lei |
| 2019 | 2.620.750 lei | -99.320 lei | — | 822.161 lei | 735.552 lei | -78.074 lei |
| 2018 | 3.388.211 lei | 92.407 lei | 26 | 573.005 lei | 402.323 lei | 113.653 lei |
| 2017 | 5.000.979 lei | 285.537 lei | 26 | 1.501.647 lei | 856.852 lei | 306.783 lei |
| 2016 | 3.357.554 lei | 27.762 lei | 27 | 321.007 lei | 216.254 lei | 49.008 lei |
| 2015 | 2.895.617 lei | 21.657 lei | 27 | 858.215 lei | 236.351 lei | 42.903 lei |
| 2013 | 3.052.064 lei | 40.865 lei | 24 | 1.017.804 lei | 424.685 lei | 62.111 lei |
| 2012 | 2.603.661 lei | 51.300 lei | 21 | 851.956 lei | 389.190 lei | 72.546 lei |
| 2011 | 2.586.498 lei | 82.543 lei | 21 | 837.785 lei | 416.519 lei | 103.789 lei |
| 2010 | 2.272.806 lei | 109.640 lei | 20 | 761.161 lei | 597.680 lei | 130.886 lei |
| 2009 | 2.679.709 lei | 94.331 lei | 21 | 595.400 lei | 361.424 lei | 115.577 lei |
| 2008 | 2.600.342 lei | 246.759 lei | 25 | 991.248 lei | 473.277 lei | 268.005 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 3.203.425 lei
- Venituri totale
- 3.777.596 lei
- Cheltuieli totale
- 3.727.871 lei
- Profit brut
- 49.725 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 46.477 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 329.621 lei
- Active circulante
- 770.690 lei
- Stocuri
- 7.851 lei
- Creanțe
- 661.691 lei
- Casa și conturi la bănci
- 101.148 lei
- Datorii
- 715.933 lei
- Capitaluri
- 88.943 lei
- Capital subscris vărsat
- 2.000 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2024 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 2.860.264 lei
- Venituri totale
- 3.564.707 lei
- Cheltuieli totale
- 3.510.669 lei
- Profit brut
- 54.038 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 46.275 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 291.680 lei
- Active circulante
- 940.588 lei
- Stocuri
- 80.678 lei
- Creanțe
- 378.169 lei
- Casa și conturi la bănci
- 481.741 lei
- Datorii
- 809.673 lei
- Capitaluri
- 88.941 lei
- Capital subscris vărsat
- 2.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 20
2023 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 3.139.979 lei
- Venituri totale
- 3.673.907 lei
- Cheltuieli totale
- 3.624.758 lei
- Profit brut
- 49.149 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 27.689 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 363.883 lei
- Active circulante
- 1.024.198 lei
- Stocuri
- 48.467 lei
- Creanțe
- 288.531 lei
- Casa și conturi la bănci
- 687.200 lei
- Datorii
- 903.333 lei
- Capitaluri
- 70.355 lei
- Capital subscris vărsat
- 2.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 21
2022 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 2.506.692 lei
- Venituri totale
- 2.838.480 lei
- Cheltuieli totale
- 2.765.949 lei
- Profit brut
- 72.531 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 47.464 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 429.185 lei
- Active circulante
- 648.884 lei
- Stocuri
- 7.581 lei
- Creanțe
- 199.716 lei
- Casa și conturi la bănci
- 441.587 lei
- Datorii
- 879.730 lei
- Capitaluri
- 90.130 lei
- Capital subscris vărsat
- 2.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 21
2021 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 2.438.019 lei
- Venituri totale
- 2.631.105 lei
- Cheltuieli totale
- 2.505.414 lei
- Profit brut
- 125.691 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 101.311 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 18.226 lei
- Active circulante
- 866.601 lei
- Stocuri
- 102.313 lei
- Creanțe
- 316.477 lei
- Casa și conturi la bănci
- 447.811 lei
- Datorii
- 333.224 lei
- Capitaluri
- 48.981 lei
- Capital subscris vărsat
- 2.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 22
2020 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 1.956.787 lei
- Venituri totale
- 2.140.921 lei
- Cheltuieli totale
- 2.117.068 lei
- Profit brut
- 23.853 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 4.324 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 31.294 lei
- Active circulante
- 895.023 lei
- Stocuri
- 434.998 lei
- Creanțe
- 117.989 lei
- Casa și conturi la bănci
- 342.036 lei
- Datorii
- 617.962 lei
- Capitaluri
- -52.330 lei
- Capital subscris vărsat
- 2.000 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2019 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 2.620.750 lei
- Venituri totale
- 2.766.526 lei
- Cheltuieli totale
- 2.839.638 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 73.112 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 99.320 lei
- Active imobilizate
- 43.512 lei
- Active circulante
- 778.649 lei
- Stocuri
- 7.581 lei
- Creanțe
- 371.726 lei
- Casa și conturi la bănci
- 399.342 lei
- Datorii
- 735.552 lei
- Capitaluri
- -78.074 lei
- Capital subscris vărsat
- 2.000 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2018 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 3.388.211 lei
- Venituri totale
- 3.892.818 lei
- Cheltuieli totale
- 3.785.470 lei
- Profit brut
- 107.348 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 92.407 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 36.201 lei
- Active circulante
- 536.804 lei
- Stocuri
- 7.581 lei
- Creanțe
- 262.939 lei
- Casa și conturi la bănci
- 266.284 lei
- Datorii
- 402.323 lei
- Capitaluri
- 113.653 lei
- Capital subscris vărsat
- 2.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 26
2017 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 5.000.979 lei
- Venituri totale
- 5.141.906 lei
- Cheltuieli totale
- 4.803.459 lei
- Profit brut
- 338.447 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 285.537 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 43.390 lei
- Active circulante
- 1.458.257 lei
- Stocuri
- 7.581 lei
- Creanțe
- 288.608 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.162.068 lei
- Datorii
- 856.852 lei
- Capitaluri
- 306.783 lei
- Capital subscris vărsat
- 2.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 26
2016 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 3.357.554 lei
- Venituri totale
- 3.478.207 lei
- Cheltuieli totale
- 3.445.160 lei
- Profit brut
- 33.047 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 27.762 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 3.323 lei
- Active circulante
- 317.684 lei
- Stocuri
- 7.581 lei
- Creanțe
- 204.930 lei
- Casa și conturi la bănci
- 105.173 lei
- Datorii
- 216.254 lei
- Capitaluri
- 49.008 lei
- Capital subscris vărsat
- 2.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 27
2015 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 2.895.617 lei
- Venituri totale
- 3.113.558 lei
- Cheltuieli totale
- 3.088.437 lei
- Profit brut
- 25.121 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 21.657 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 5.060 lei
- Active circulante
- 853.155 lei
- Stocuri
- 102.268 lei
- Creanțe
- 690.412 lei
- Casa și conturi la bănci
- 60.475 lei
- Datorii
- 236.351 lei
- Capitaluri
- 42.903 lei
- Capital subscris vărsat
- 2.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 27
2013 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 3.052.064 lei
- Venituri totale
- 3.048.935 lei
- Cheltuieli totale
- 3.001.531 lei
- Profit brut
- 47.404 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 40.865 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 39.678 lei
- Active circulante
- 978.126 lei
- Stocuri
- 5.518 lei
- Creanțe
- 908.423 lei
- Casa și conturi la bănci
- 64.185 lei
- Datorii
- 424.685 lei
- Capitaluri
- 62.111 lei
- Capital subscris vărsat
- 2.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 24
2012 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 2.603.661 lei
- Venituri totale
- 2.758.998 lei
- Cheltuieli totale
- 2.699.365 lei
- Profit brut
- 59.633 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 51.300 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 55.525 lei
- Active circulante
- 796.431 lei
- Stocuri
- 67.606 lei
- Creanțe
- 715.948 lei
- Casa și conturi la bănci
- 12.877 lei
- Datorii
- 389.190 lei
- Capitaluri
- 72.546 lei
- Capital subscris vărsat
- 2.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 21
2011 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 2.586.498 lei
- Venituri totale
- 2.614.165 lei
- Cheltuieli totale
- 2.518.399 lei
- Profit brut
- 95.766 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 82.543 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 70.257 lei
- Active circulante
- 767.528 lei
- Stocuri
- 2.423 lei
- Creanțe
- 732.469 lei
- Casa și conturi la bănci
- 32.636 lei
- Datorii
- 416.519 lei
- Capitaluri
- 103.789 lei
- Capital subscris vărsat
- 2.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 21
2010 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 2.272.806 lei
- Venituri totale
- 2.227.549 lei
- Cheltuieli totale
- 2.100.368 lei
- Profit brut
- 127.181 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 109.640 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- 62.153 lei
- Active circulante
- 699.008 lei
- Stocuri
- 92.378 lei
- Creanțe
- 597.556 lei
- Casa și conturi la bănci
- 9.074 lei
- Datorii
- 597.680 lei
- Capitaluri
- 130.886 lei
- Capital subscris vărsat
- 2.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 20
2009 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 2.679.709 lei
- Venituri totale
- 2.509.757 lei
- Cheltuieli totale
- 2.400.356 lei
- Profit brut
- 109.401 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 94.331 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- 94.287 lei
- Active circulante
- 501.113 lei
- Stocuri
- 297.000 lei
- Creanțe
- 199.168 lei
- Casa și conturi la bănci
- 4.945 lei
- Datorii
- 361.424 lei
- Capitaluri
- 115.577 lei
- Capital subscris vărsat
- 2.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 21
2008 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 2.600.342 lei
- Venituri totale
- 3.162.159 lei
- Cheltuieli totale
- 2.868.398 lei
- Profit brut
- 293.761 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 246.759 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- 150.681 lei
- Active circulante
- 840.567 lei
- Stocuri
- 433.313 lei
- Creanțe
- 349.289 lei
- Casa și conturi la bănci
- 57.965 lei
- Datorii
- 473.277 lei
- Capitaluri
- 268.005 lei
- Capital subscris vărsat
- 2.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 25
Contracte publice
- 12 cumpărături directe, de la 3 autorități contractante (2021–2024) · valoare însumată de cel mult 384 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- LICEUL TEHNOLOGIC SAVARSIN6 atribuiri · cel mult 203 mii lei
- UNITATEA MEDICO SOCIALA Com. SAVARSIN4 atribuiri · cel mult 166 mii lei
- ADMINISTRATIA NATIONALA APELE ROMANE -ADMINISTRATIA BAZINALA DE APA MURES2 atribuiri · cel mult 14 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
Lemn foc DT+DM
49.600 lei · LICEUL TEHNOLOGIC SAVARSIN · CPV 03413000-8 Lemn de foc (Rev.2)
- Cumpărare directă
Lemn foc DT+DM
40.565 lei · LICEUL TEHNOLOGIC SAVARSIN · CPV 03413000-8 Lemn de foc (Rev.2)
- Cumpărare directă
Lemn foc DT+DM
47.250 lei · UNITATEA MEDICO SOCIALA Com. SAVARSIN · CPV 03413000-8 Lemn de foc (Rev.2)
- Cumpărare directă
Lemn foc DT
50.000 lei · LICEUL TEHNOLOGIC SAVARSIN · CPV 03413000-8 Lemn de foc (Rev.2)
- Cumpărare directă
Lemn foc DT
45.200 lei · UNITATEA MEDICO SOCIALA Com. SAVARSIN · CPV 03413000-8 Lemn de foc (Rev.2)
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 21 decembrie 2021 și 12 august 2024. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
2011
- Situații financiare depuse pentru anul 2011
Înregistrări mai vechi (5)
2010
- Situații financiare depuse pentru anul 2010
2009
- Situații financiare depuse pentru anul 2009
2008
- Situații financiare depuse pentru anul 2008
2006
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului