NORD ANGUS S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Pojorâta, Comuna Pojorâta, înmatriculată la 28 iunie 2013.
Identitate
- Denumire legală
- NORD ANGUS S.R.L.
- CUI
- 31940244
- Nr. înmatriculare
- J33/485/2013
- EUID
- ROONRC.J33/485/2013
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 28 iunie 2013
Sediu social
- Adresă
- nr. 887, Sat Pojorâta, Comuna Pojorâta, Suceava
- Localitate
- Sat Pojorâta, Comuna Pojorâta, Suceava
- Cod poștal
- 727440
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 5 iul)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 28.06.2013
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- ŞTEFĂNIŢĂ VLAD — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 34 din 44 după cifra de afaceri în clasa CAEN 0150, județul Suceava, peste 25% dintre firmele clasei. Locul 12.850 din 16.743 în tot județul, și locul 7.044 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 54%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 66.124 lei | -242.787 lei | 1 | 5.466.081 lei | 1.497.942 lei | 675.773 lei |
| 2024 | 144.378 lei | -105.601 lei | 1 | 2.315.629 lei | 1.507.800 lei | 918.560 lei |
| 2023 | 240.204 lei | 15.176 lei | 2 | 1.440.442 lei | 431.272 lei | 1.037.785 lei |
| 2022 | 227.320 lei | 13.760 lei | 2 | 1.378.880 lei | 425.968 lei | 1.022.609 lei |
| 2021 | 142.126 lei | 33.992 lei | 1 | 1.479.905 lei | 495.825 lei | 1.008.849 lei |
| 2020 | 317.664 lei | 95.722 lei | 1 | 1.551.080 lei | 490.275 lei | 1.000.749 lei |
| 2019 | 198.022 lei | 230.217 lei | 1 | 1.471.388 lei | 430.059 lei | 905.027 lei |
| 2018 | 99.175 lei | 14.911 lei | 1 | 1.418.661 lei | 446.255 lei | 674.810 lei |
| 2017 | 170.276 lei | 471.717 lei | 1 | 961.623 lei | 301.724 lei | 659.899 lei |
| 2016 | 103.987 lei | 303.578 lei | 1 | 827.259 lei | 473.189 lei | 354.070 lei |
| 2015 | 51.209 lei | 66.212 lei | — | 543.248 lei | 492.759 lei | 50.489 lei |
| 2014 | 0 lei | -2.059 lei | — | 455.535 lei | 471.258 lei | -15.723 lei |
| 2013 | 0 lei | -40.961 lei | — | 407.923 lei | 448.684 lei | -40.761 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 66.124 lei
- Venituri totale
- 378.547 lei
- Cheltuieli totale
- 620.671 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 242.124 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 242.787 lei
- Active imobilizate
- 1.118.014 lei
- Active circulante
- 4.348.067 lei
- Stocuri
- 821.305 lei
- Creanțe
- 3.100.903 lei
- Casa și conturi la bănci
- 425.859 lei
- Datorii
- 1.497.942 lei
- Capitaluri
- 675.773 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 144.378 lei
- Venituri totale
- 444.255 lei
- Cheltuieli totale
- 548.401 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 104.146 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 105.601 lei
- Active imobilizate
- 284.391 lei
- Active circulante
- 2.031.238 lei
- Stocuri
- 793.183 lei
- Creanțe
- 138.746 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.099.309 lei
- Datorii
- 1.507.800 lei
- Capitaluri
- 918.560 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 240.204 lei
- Venituri totale
- 601.566 lei
- Cheltuieli totale
- 584.481 lei
- Profit brut
- 17.085 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 15.176 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 252.688 lei
- Active circulante
- 1.187.754 lei
- Stocuri
- 929.191 lei
- Creanțe
- 162.621 lei
- Casa și conturi la bănci
- 95.942 lei
- Datorii
- 431.272 lei
- Capitaluri
- 1.037.785 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 227.320 lei
- Venituri totale
- 569.470 lei
- Cheltuieli totale
- 553.549 lei
- Profit brut
- 15.921 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 13.760 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 297.430 lei
- Active circulante
- 1.081.450 lei
- Stocuri
- 926.206 lei
- Creanțe
- 84.190 lei
- Casa și conturi la bănci
- 71.054 lei
- Datorii
- 425.968 lei
- Capitaluri
- 1.022.609 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 142.126 lei
- Venituri totale
- 739.818 lei
- Cheltuieli totale
- 704.020 lei
- Profit brut
- 35.798 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 33.992 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 373.832 lei
- Active circulante
- 1.106.073 lei
- Stocuri
- 920.595 lei
- Creanțe
- 76.450 lei
- Casa și conturi la bănci
- 109.028 lei
- Datorii
- 495.825 lei
- Capitaluri
- 1.008.849 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 317.664 lei
- Venituri totale
- 636.597 lei
- Cheltuieli totale
- 535.382 lei
- Profit brut
- 101.215 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 95.722 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 623.323 lei
- Active circulante
- 927.757 lei
- Stocuri
- 797.785 lei
- Creanțe
- 78.505 lei
- Casa și conturi la bănci
- 51.467 lei
- Datorii
- 490.275 lei
- Capitaluri
- 1.000.749 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 198.022 lei
- Venituri totale
- 775.391 lei
- Cheltuieli totale
- 542.864 lei
- Profit brut
- 232.527 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 230.217 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 610.297 lei
- Active circulante
- 861.091 lei
- Stocuri
- 812.075 lei
- Creanțe
- 42.959 lei
- Casa și conturi la bănci
- 6.057 lei
- Datorii
- 430.059 lei
- Capitaluri
- 905.027 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 99.175 lei
- Venituri totale
- 646.710 lei
- Cheltuieli totale
- 630.807 lei
- Profit brut
- 15.903 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 14.911 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 515.386 lei
- Active circulante
- 903.275 lei
- Stocuri
- 832.430 lei
- Creanțe
- 36.347 lei
- Casa și conturi la bănci
- 34.498 lei
- Datorii
- 446.255 lei
- Capitaluri
- 674.810 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 170.276 lei
- Venituri totale
- 835.144 lei
- Cheltuieli totale
- 361.724 lei
- Profit brut
- 473.420 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 471.717 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 79.559 lei
- Active circulante
- 882.064 lei
- Stocuri
- 473.501 lei
- Creanțe
- 13.725 lei
- Casa și conturi la bănci
- 394.838 lei
- Datorii
- 301.724 lei
- Capitaluri
- 659.899 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 103.987 lei
- Venituri totale
- 578.522 lei
- Cheltuieli totale
- 271.945 lei
- Profit brut
- 306.577 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 303.578 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 7.125 lei
- Active circulante
- 820.134 lei
- Stocuri
- 645.612 lei
- Creanțe
- 19.552 lei
- Casa și conturi la bănci
- 154.970 lei
- Datorii
- 473.189 lei
- Capitaluri
- 354.070 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2015 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 51.209 lei
- Venituri totale
- 190.857 lei
- Cheltuieli totale
- 123.106 lei
- Profit brut
- 67.751 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 66.212 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 8.048 lei
- Active circulante
- 535.200 lei
- Stocuri
- 525.762 lei
- Creanțe
- 2.207 lei
- Casa și conturi la bănci
- 7.231 lei
- Datorii
- 492.759 lei
- Capitaluri
- 50.489 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 0 lei
- Venituri totale
- 93.015 lei
- Cheltuieli totale
- 95.099 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 2.084 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 2.059 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 455.535 lei
- Stocuri
- 451.407 lei
- Creanțe
- 1.296 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.832 lei
- Datorii
- 471.258 lei
- Capitaluri
- -15.723 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2013 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 0 lei
- Venituri totale
- 833 lei
- Cheltuieli totale
- 41.769 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 40.936 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 40.961 lei
- Active imobilizate
- 1.178 lei
- Active circulante
- 406.745 lei
- Stocuri
- 365.187 lei
- Creanțe
- 20.444 lei
- Casa și conturi la bănci
- 21.114 lei
- Datorii
- 448.684 lei
- Capitaluri
- -40.761 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Activități autorizate (CAEN)
- 0142 · Creșterea altor bovine (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
- Înregistrare în scopuri de TVA
Înregistrări mai vechi (1)
2013
- Înmatriculare la registrul comerțului