NIELS ASIG-AGENT DE ASIGURARE SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Ștefăneștii de Sus, Comuna Ștefăneștii de Jos, înmatriculată la 16 iulie 2013.
Identitate
- Denumire legală
- NIELS ASIG-AGENT DE ASIGURARE SRL
- CUI
- 32013890
- Nr. înmatriculare
- J23/2138/2013
- EUID
- ROONRC.J23/2138/2013
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 16 iulie 2013
Sediu social
- Adresă
- ROZELOR, nr. 50, cam. 2, Sat Ștefăneștii de Sus, Comuna Ștefăneștii de Jos, Ilfov
- Localitate
- Sat Ștefăneștii de Sus, Comuna Ștefăneștii de Jos, Ilfov
- Cod poștal
- 77177
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 16.07.2013
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Obligații fiscale restante (ANAF)
Compania figurează în lista publicată de ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante la data de 30 iunie 2026, cu un total de 130.173 lei.
- Obligații principale
- 109.346 lei
- Accesorii (dobânzi și penalități)
- 20.827 lei
- Din care contestate
- 0 lei
Defalcare pe bugete
| Buget | Principale | Accesorii | Contestate |
|---|---|---|---|
| Bugetul de stat | 73.129 lei | 14.326 lei | — |
| Bugetul asigurărilor sociale de stat | 25.870 lei | 4.647 lei | — |
| Bugetul asigurărilor pentru șomaj | — | — | — |
| Fondul național unic de asigurări sociale de sănătate | 10.347 lei | 1.854 lei | — |
Lista ANAF cuprinde doar obligațiile restante peste pragurile legale (art. 162 din Codul de procedură fiscală), așa cum erau înregistrate la data de 30 iunie 2026 și neachitate până la publicare. Între timp sumele pot fi achitate, eșalonate sau contestate.
Clasamentul restanțelor fiscale din Ilfov →
Sursa: ANAF, lista obligațiilor fiscale restante la 30 iunie 2026, preluată la 2 sept.
Reprezentanți
- PETRICĂ STELIAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 25 din 230 după cifra de afaceri în clasa CAEN 6622, județul Ilfov, peste 90% dintre firmele clasei. Locul 14.280 din 40.375 în tot județul, și locul 8.349 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 47%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 454.693 lei | 109.777 lei | 2 | 241.898 lei | 114.542 lei | 127.356 lei |
| 2024 | 308.539 lei | -197.137 lei | 1 | 150.488 lei | 99.452 lei | 51.036 lei |
| 2023 | 393.428 lei | 242.876 lei | 1 | 356.989 lei | 108.816 lei | 248.173 lei |
| 2022 | 342.355 lei | 223.277 lei | 1 | 598.519 lei | 102.081 lei | 496.438 lei |
| 2021 | 295.467 lei | 167.438 lei | 1 | 574.527 lei | 101.372 lei | 473.155 lei |
| 2020 | 272.741 lei | 170.252 lei | 1 | 458.753 lei | 153.036 lei | 305.717 lei |
| 2019 | 236.374 lei | 117.886 lei | 1 | 181.511 lei | 46.046 lei | 135.465 lei |
| 2018 | 223.501 lei | 114.763 lei | 1 | 196.972 lei | 64.630 lei | 132.342 lei |
| 2017 | 182.664 lei | 109.698 lei | 2 | 132.641 lei | 5.404 lei | 127.237 lei |
| 2016 | 164.657 lei | 111.120 lei | — | 130.418 lei | 1.759 lei | 128.659 lei |
| 2015 | 41.724 lei | 17.339 lei | — | 56.455 lei | 434 lei | 56.021 lei |
| 2014 | 63.267 lei | 34.393 lei | — | 39.051 lei | 370 lei | 38.681 lei |
| 2013 | 22.253 lei | 4.089 lei | — | 5.027 lei | 738 lei | 4.289 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 454.693 lei
- Venituri totale
- 454.693 lei
- Cheltuieli totale
- 336.440 lei
- Profit brut
- 118.253 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 109.777 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 241.898 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 216.742 lei
- Casa și conturi la bănci
- 25.156 lei
- Datorii
- 114.542 lei
- Capitaluri
- 127.356 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 308.539 lei
- Venituri totale
- 370.993 lei
- Cheltuieli totale
- 561.752 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 190.759 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 197.137 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 150.488 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 138.265 lei
- Casa și conturi la bănci
- 12.223 lei
- Datorii
- 99.452 lei
- Capitaluri
- 51.036 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 393.428 lei
- Venituri totale
- 393.428 lei
- Cheltuieli totale
- 146.618 lei
- Profit brut
- 246.810 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 242.876 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 9.587 lei
- Active circulante
- 347.402 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 323.838 lei
- Casa și conturi la bănci
- 23.564 lei
- Datorii
- 108.816 lei
- Capitaluri
- 248.173 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 13 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
- Înmatriculare la registrul comerțului