NICAS SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 6, înmatriculată la 5 februarie 1998.
Identitate
- Denumire legală
- NICAS SRL
- CUI
- 2982947
- Nr. înmatriculare
- J40/995/1998
- EUID
- ROONRC.J40/995/1998
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 5 februarie 1998
Sediu social
- Adresă
- Str. GEORGE RANETTI, nr. 49, București Sectorul 6, București
- Localitate
- București Sectorul 6, București
- Cod poștal
- 0
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 mar)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- TRANSFER(SOSIRE) din data 27.07.2000
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- CATALIN GEORGE NICOLESCU — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 53 din 69 după cifra de afaceri în clasa CAEN 2512, municipiul București, peste 25% dintre firmele clasei. Locul 79.431 din 132.982 în tot județul, și locul 21.581 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 3%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 172.615 lei | -31.416 lei | 3 | 52.507 lei | 87.537 lei | -32.559 lei |
| 2024 | 177.057 lei | -63.392 lei | 3 | 60.958 lei | 60.000 lei | 2.254 lei |
| 2023 | 315.729 lei | 12.088 lei | 3 | 97.515 lei | 35.216 lei | 65.646 lei |
| 2022 | 287.796 lei | -25.434 lei | 4 | 112.122 lei | 62.873 lei | 53.558 lei |
| 2021 | 288.834 lei | -16.063 lei | 4 | 135.488 lei | 24.774 lei | 111.993 lei |
| 2020 | 256.091 lei | 8.809 lei | 5 | 152.357 lei | 25.627 lei | 128.055 lei |
| 2019 | 338.149 lei | 30.672 lei | 5 | 145.292 lei | 26.800 lei | 119.530 lei |
| 2018 | 286.988 lei | 28.442 lei | 5 | 122.716 lei | 18.420 lei | 105.478 lei |
| 2017 | 514.195 lei | 75.058 lei | 6 | 121.805 lei | 49.085 lei | 74.909 lei |
| 2016 | 416.232 lei | 48.255 lei | 6 | 105.149 lei | 58.899 lei | 48.514 lei |
| 2015 | 254.173 lei | 4.122 lei | 6 | 101.279 lei | 37.819 lei | 64.218 lei |
| 2014 | 299.159 lei | 37.425 lei | 6 | 157.785 lei | 97.701 lei | 60.084 lei |
| 2013 | 198.499 lei | -40.078 lei | 7 | 108.928 lei | 97.189 lei | 12.432 lei |
| 2012 | 329.406 lei | -26.599 lei | 8 | 133.061 lei | 81.281 lei | 52.510 lei |
| 2011 | 369.815 lei | -8.006 lei | 9 | 157.245 lei | 78.716 lei | 79.416 lei |
| 2009 | 583.804 lei | 86.526 lei | 7 | 184.831 lei | 39.109 lei | 145.722 lei |
| 2008 | 815.951 lei | 58.956 lei | 10 | 264.288 lei | 205.092 lei | 59.196 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 172.615 lei
- Venituri totale
- 184.503 lei
- Cheltuieli totale
- 214.074 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 29.571 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 31.416 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 52.507 lei
- Stocuri
- 8.169 lei
- Creanțe
- 20.976 lei
- Casa și conturi la bănci
- 23.362 lei
- Datorii
- 87.537 lei
- Capitaluri
- -32.559 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 177.057 lei
- Venituri totale
- 212.944 lei
- Cheltuieli totale
- 274.169 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 61.225 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 63.392 lei
- Active imobilizate
- 3.397 lei
- Active circulante
- 57.561 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 32.114 lei
- Casa și conturi la bănci
- 25.447 lei
- Datorii
- 60.000 lei
- Capitaluri
- 2.254 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 315.729 lei
- Venituri totale
- 316.548 lei
- Cheltuieli totale
- 301.295 lei
- Profit brut
- 15.253 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 12.088 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.511 lei
- Active circulante
- 95.004 lei
- Stocuri
- 1.775 lei
- Creanțe
- 50.830 lei
- Casa și conturi la bănci
- 42.399 lei
- Datorii
- 35.216 lei
- Capitaluri
- 65.646 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 17 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 1392 · Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp) (CAEN Rev.2)
- 1399 · Fabricarea altor articole textile n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 1419 · Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 1623 · Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 1721 · Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton (CAEN Rev.2)
- 1722 · Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton (CAEN Rev.2)
- 1723 · Fabricarea articolelor de papetărie (CAEN Rev.2)
- 1729 · Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 1814 · Legătorie și servicii conexe (CAEN Rev.2)
- 2223 · Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 2511 · Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice (CAEN Rev.2)
- 2512 · Fabricarea de uși și ferestre din metal (CAEN Rev.2)
- 2562 · Operațiuni de mecanică generală (CAEN Rev.2)
- 2599 · Fabricarea altor articole din metal n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 3299 · Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 3311 · Repararea articolelor fabricate din metal (CAEN Rev.2)
- 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.2)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.2)
- 4329 · Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4331 · Lucrări de ipsoserie (CAEN Rev.2)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.2)
- 4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.2)
- 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.2)
Sunt afișate primele 24 din 39 activități autorizate în ordinea registrului.
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Sunt afișate cele mai recente 14 din 19 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.