NEXTGEN AUTO S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Snagov, Comuna Snagov, înmatriculată la 4 martie 2024.
Identitate
- Denumire legală
- NEXTGEN AUTO S.R.L.
- CUI
- 49701533
- Nr. înmatriculare
- J2024004652403
- EUID
- ROONRC.J2024004652403
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 4 martie 2024
Sediu social
- Adresă
- SNAGOV, nr. 135, bl. D4, et. PARTER, TRONSON 2, SPATIUL COMERCIAL NR. 4, Sat Snagov, Comuna Snagov, Ilfov
- Localitate
- Sat Snagov, Comuna Snagov, Ilfov
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 dec)
- Inactiv fiscal
- nu (reactivat la 25 nov)
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- TRANSFER(SOSIRE) din data 20.08.2025
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- VARTOLOMEI LIVIU-DAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 332 din 1.672 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4791, județul Ilfov, peste 80% dintre firmele clasei. Locul 11.112 din 40.494 în tot județul, și locul 6.379 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 200%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 705.632 lei | -385.158 lei | 3 | 329.278 lei | 702.033 lei | -370.468 lei |
| 2024 | 235.024 lei | 14.480 lei | — | 119.166 lei | 104.476 lei | 14.690 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 705.632 lei
- Venituri totale
- 732.954 lei
- Cheltuieli totale
- 1.118.112 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 385.158 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 385.158 lei
- Active imobilizate
- 81.094 lei
- Active circulante
- 248.184 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 247.358 lei
- Casa și conturi la bănci
- 826 lei
- Datorii
- 702.033 lei
- Capitaluri
- -370.468 lei
- Capital subscris vărsat
- 210 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 235.024 lei
- Venituri totale
- 277.034 lei
- Cheltuieli totale
- 258.354 lei
- Profit brut
- 18.680 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 14.480 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 7.880 lei
- Active circulante
- 111.286 lei
- Stocuri
- 55.655 lei
- Creanțe
- 20.304 lei
- Casa și conturi la bănci
- 35.327 lei
- Datorii
- 104.476 lei
- Capitaluri
- 14.690 lei
- Capital subscris vărsat
- 210 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Contracte publice
- 6 cumpărături directe, de la 5 autorități contractante (2025) · valoare însumată de cel mult 19 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- INSPECTORATUL PENTRU SITUATII DE URGENTA " HOREA" AL JUDETULUI MURESo atribuire · cel mult 9 mii lei
- Ministerul Afacerilor Interne- Directia Generala Anticoruptieo atribuire · cel mult 4 mii lei
- INSTITUTUL NATIONAL DE RECUPERARE, MEDICINA FIZICA SI BALNEOCLIMATOLOGIEo atribuire · cel mult 3 mii lei
- Unitatea Militara 013332 atribuiri · cel mult 1.494 lei
- INSPECTORATUL DE POLITIE AL JUDETULUI VASLUIo atribuire · cel mult 1.438 lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
Anvelope de vară
4.413,72 lei · Ministerul Afacerilor Interne- Directia Generala Anticoruptie · CPV 34351100-3 Pneuri pentru autovehicule (Rev.2)
- Cumpărare directă
Achizitie piese auto
564,07 lei · Unitatea Militara 01333 · CPV 34330000-9 Piese de rezerva pentru vehiculele destinate transportului de marfuri, camionete si automobile (Rev.2)
- Cumpărare directă
Diverse materiale auto- ADV1479795
3.003,95 lei · INSTITUTUL NATIONAL DE RECUPERARE, MEDICINA FIZICA SI BALNEOCLIMATOLOGIE · CPV 34300000-0 Piese si accesorii pentru vehicule si pentru motoare de vehicule (Rev.2)
- Cumpărare directă
PIESE AUTO
930,40 lei · Unitatea Militara 01333 · CPV 34330000-9 Piese de rezerva pentru vehiculele destinate transportului de marfuri, camionete si automobile (Rev.2)
- Cumpărare directă
Achizitie de schimb piese auto CONFORM ADV1477136
8.704,43 lei · INSPECTORATUL PENTRU SITUATII DE URGENTA " HOREA" AL JUDETULUI MURES · CPV 34322000-0 Frane si piese pentru frane (Rev.2)
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 15 aprilie 2025 și 29 mai 2025. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 4672 · Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN Rev.3)
- 4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.3)
- 4781 · Comerț cu amănuntul al autovehiculelor (CAEN Rev.3)
- 4782 · Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN Rev.3)
- 4783 · Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete (CAEN Rev.3)
- 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN Rev.3)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.3)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.3)
- 5224 · Manipulări (CAEN Rev.3)
- 7311 · Activități ale agențiilor de publicitate (CAEN Rev.3)
- 7312 · Servicii de reprezentare media (CAEN Rev.3)
- 7711 · Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare (CAEN Rev.3)
- 8292 · Activități de ambalare (CAEN Rev.3)
- 9532 · Repararea și întreținerea motocicletelor (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
- Reactivată fiscal de ANAF
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
- Declarată inactivă fiscal de ANAF
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului