Sari la conținut
Joi, 3 septembrie 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 30 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

NEWBUILDING SURVEYORS S.R.L.

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Mangalia, înmatriculată la 22 iunie 2023.

Identitate

Denumire legală
NEWBUILDING SURVEYORS S.R.L.
CUI
48376299
Nr. înmatriculare
J13/2142/2023
EUID
ROONRC.J13/2142/2023
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
22 iunie 2023

Sediu social

Adresă
NICOLAE IORGA, nr. 2E, sc. A, et. 3, GARSONIERA NR. 12, Municipiul Mangalia, Constanța
Localitate
Municipiul Mangalia, Constanța
Cod poștal
905500

Contact

Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 27 ianuarie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 1 aug)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 22.06.2023
Sursa ANAF
actualizat 29 aug

Reprezentanți

  • GÎRLEANU ALEXANDRU-GABRIEL — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
924 mii lei02023: 248 mii lei2024: 806 mii lei2025: 924 mii lei202320242025
Rezultat net
642 mii lei02023: 220 mii lei2024: 642 mii lei2025: 530 mii lei202320242025

Poziție în sector

Locul 55 din 102 după cifra de afaceri în clasa CAEN 3011, județul Constanța, peste 47% dintre firmele clasei. Locul 5.721 din 26.023 în tot județul, și locul 9.592 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 15%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
2025924.009 lei530.143 lei11.814.250 lei488.597 lei1.325.653 lei
2024805.768 lei642.330 lei11.257.161 lei461.651 lei795.510 lei
2023248.209 lei220.373 lei1225.450 lei4.877 lei220.573 lei
Toți indicatorii

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
924.009 lei
Venituri totale
936.301 lei
Cheltuieli totale
385.374 lei
Profit brut
550.927 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
530.143 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
1.473.137 lei
Active circulante
341.113 lei
Stocuri
Creanțe
64.221 lei
Casa și conturi la bănci
276.892 lei
Datorii
488.597 lei
Capitaluri
1.325.653 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
805.768 lei
Venituri totale
806.854 lei
Cheltuieli totale
146.329 lei
Profit brut
660.525 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
642.330 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
1.006.700 lei
Active circulante
250.461 lei
Stocuri
Creanțe
5.897 lei
Casa și conturi la bănci
244.564 lei
Datorii
461.651 lei
Capitaluri
795.510 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
248.209 lei
Venituri totale
249.721 lei
Cheltuieli totale
26.907 lei
Profit brut
222.814 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
220.373 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
289 lei
Active circulante
225.161 lei
Stocuri
0 lei
Creanțe
0 lei
Casa și conturi la bănci
225.161 lei
Datorii
4.877 lei
Capitaluri
220.573 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

Activități autorizate (CAEN)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
    • Înregistrare în scopuri de TVA
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
    • Înmatriculare la registrul comerțului