NEW GHM SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Prejmer, Comuna Prejmer, înmatriculată la 7 august 2009.
Identitate
- Denumire legală
- NEW GHM SRL
- CUI
- 25866895
- Nr. înmatriculare
- J2009001187080
- EUID
- ROONRC.J2009001187080
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 7 august 2009
Sediu social
- Adresă
- Str. BRAȘOVULUI, nr. 1005, ap. biroul 2, Sat Prejmer, Comuna Prejmer, Brașov
- Localitate
- Sat Prejmer, Comuna Prejmer, Brașov
- Cod poștal
- 0
Contact
- Telefon
- 0268 328 662
- Fax
- 0268 328 662
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 22 ianuarie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 13 mar)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- RELUARE ACTIVITATE din data 15.03.2011
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Obligații fiscale restante (ANAF)
Compania figurează în lista publicată de ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante la data de 30 iunie 2026, cu un total de 144.199 lei.
- Obligații principale
- 121.830 lei
- Accesorii (dobânzi și penalități)
- 22.369 lei
- Din care contestate
- 0 lei
Defalcare pe bugete
| Buget | Principale | Accesorii | Contestate |
|---|---|---|---|
| Bugetul de stat | 28.162 lei | 10.641 lei | — |
| Bugetul asigurărilor sociale de stat | 66.863 lei | 8.420 lei | — |
| Bugetul asigurărilor pentru șomaj | — | — | — |
| Fondul național unic de asigurări sociale de sănătate | 26.805 lei | 3.308 lei | — |
Lista ANAF cuprinde doar obligațiile restante peste pragurile legale (art. 162 din Codul de procedură fiscală), așa cum erau înregistrate la data de 30 iunie 2026 și neachitate până la publicare. Între timp sumele pot fi achitate, eșalonate sau contestate.
Clasamentul restanțelor fiscale din Brașov →
Sursa: ANAF, lista obligațiilor fiscale restante la 30 iunie 2026, preluată la 2 sept.
Reprezentanți
- NICOLAU-PETRI VALENTINA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 226 din 272 după cifra de afaceri în clasa CAEN 8299, județul Brașov, peste 17% dintre firmele clasei. Locul 20.305 din 25.588 în tot județul, și locul 5.461 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 118%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 48.718 lei | -63.039 lei | 2 | 15.769 lei | 1.102.389 lei | -1.084.466 lei |
| 2024 | 22.382 lei | -106.796 lei | 3 | 14.125 lei | 1.037.829 lei | -1.021.427 lei |
| 2023 | 48.594 lei | -158.517 lei | 3 | 57.292 lei | 971.923 lei | -914.631 lei |
| 2022 | 52.369 lei | -189.775 lei | 4 | 30.957 lei | 787.071 lei | -756.114 lei |
| 2020 | 42.866 lei | -200.795 lei | 5 | 75.021 lei | 436.324 lei | -361.303 lei |
| 2019 | 203.867 lei | -34.358 lei | 4 | 147.509 lei | 308.017 lei | -160.508 lei |
| 2018 | 59.753 lei | -96.354 lei | 3 | 135.675 lei | 262.325 lei | -126.650 lei |
| 2017 | 50.247 lei | 7.369 lei | 1 | 17.008 lei | 47.304 lei | -30.296 lei |
| 2016 | 18.208 lei | -19.159 lei | 1 | 5.787 lei | 43.451 lei | -37.664 lei |
| 2015 | 12.623 lei | -3.217 lei | 1 | 5.039 lei | 23.543 lei | -18.504 lei |
| 2014 | 33.952 lei | 1.565 lei | 1 | 3.040 lei | 18.328 lei | -15.288 lei |
| 2013 | 5.257 lei | -7.697 lei | 1 | 4.169 lei | 21.122 lei | -16.953 lei |
| 2012 | 0 lei | -2.100 lei | — | 544 lei | 10.000 lei | -9.456 lei |
| 2011 | 0 lei | -4.001 lei | — | 2.944 lei | 10.300 lei | -7.356 lei |
| 2010 | — | -2.490 lei | — | 653 lei | 4.009 lei | -3.356 lei |
| 2009 | — | -1.066 lei | — | 1.134 lei | 2.000 lei | -866 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 48.718 lei
- Venituri totale
- 48.718 lei
- Cheltuieli totale
- 111.757 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 63.039 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 63.039 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 15.769 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 14.781 lei
- Casa și conturi la bănci
- 988 lei
- Datorii
- 1.102.389 lei
- Capitaluri
- -1.084.466 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 22.382 lei
- Venituri totale
- 62.626 lei
- Cheltuieli totale
- 169.422 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 106.796 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 106.796 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 14.125 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 10.354 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.771 lei
- Datorii
- 1.037.829 lei
- Capitaluri
- -1.021.427 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 48.594 lei
- Venituri totale
- 48.594 lei
- Cheltuieli totale
- 206.626 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 158.032 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 158.517 lei
- Active imobilizate
- 15.000 lei
- Active circulante
- 42.292 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 33.189 lei
- Casa și conturi la bănci
- 9.103 lei
- Datorii
- 971.923 lei
- Capitaluri
- -914.631 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 16 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Contracte publice
- o cumpărare directă, de la o autoritate contractantă (2025) · valoare însumată de cel mult 498 lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Autoritatea contractantă
- GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR 1 RASNOVo atribuire · cel mult 498 lei
Ultima atribuire
- Cumpărare directă
Raport de evaluare si tratare a riscurilor la securitate fizica
498 lei · GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR 1 RASNOV · CPV 73400000-6 Servicii de cercetare si dezvoltare de materiale de securitate si aparare (Rev.2)
Clasamentul contractelor publice din Brașov →
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 7 martie 2025 și 7 martie 2025. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management (CAEN Rev.3)
- 7810 · Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă (CAEN Rev.3)
- 7820 · Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane (CAEN Rev.3)
- 8121 · Activități generale de curățenie a clădirilor (CAEN Rev.3)
- 8122 · Activități specializate de curățenie (CAEN Rev.3)
- 8123 · Alte activități de curățenie (CAEN Rev.3)
- 8130 · Activități de întreținere peisagistică (CAEN Rev.3)
- 8299 · Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 8552 · Învățământ în domeniul cultural (muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.) (CAEN Rev.3)
- 8559 · Alte forme de învățământ n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 9699 · Alte servicii personale n.c.a. (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
- Înregistrare în scopuri de TVA
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Sunt afișate cele mai recente 14 din 18 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.