NCF CURIER TRANSPORT S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Giarmata, Comuna Giarmata, înmatriculată la 19 februarie 2019.
Identitate
- Denumire legală
- NCF CURIER TRANSPORT S.R.L.
- CUI
- 40661516
- Nr. înmatriculare
- J2019001046355
- EUID
- ROONRC.J2019001046355
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 19 februarie 2019
Sediu social
- Adresă
- Industriilor, nr. 10B, Sat Giarmata, Comuna Giarmata, Timiș
- Localitate
- Sat Giarmata, Comuna Giarmata, Timiș
- Cod poștal
- 307210
Contact
- Telefon
- 0734 346 163
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 9 iunie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 13 mar)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 19.02.2019
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- FRĂŢILESCU COSTEL — administrator
- FRĂŢILESCU ION — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 10 din 148 după cifra de afaceri în clasa CAEN 5320, județul Timiș, peste 94% dintre firmele clasei. Locul 1.718 din 31.408 în tot județul, și locul 562 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 2%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5.408.883 lei | 412.979 lei | 33 | 2.847.471 lei | 2.014.257 lei | 903.595 lei |
| 2024 | 5.532.483 lei | 870.456 lei | 28 | 2.300.639 lei | 1.876.572 lei | 490.616 lei |
| 2023 | 3.522.644 lei | -257.494 lei | 26 | 1.539.510 lei | 1.949.944 lei | -379.841 lei |
| 2022 | 3.438.946 lei | 181.176 lei | 25 | 1.734.750 lei | 1.873.873 lei | -122.347 lei |
| 2021 | 3.351.845 lei | -80.772 lei | 31 | 1.011.848 lei | 1.324.005 lei | -303.523 lei |
| 2020 | 2.846.979 lei | 115.112 lei | 28 | 447.378 lei | 671.393 lei | -222.750 lei |
| 2019 | 1.694.385 lei | -338.062 lei | 23 | 321.507 lei | 666.025 lei | -337.862 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 5.408.883 lei
- Venituri totale
- 5.677.452 lei
- Cheltuieli totale
- 5.196.516 lei
- Profit brut
- 480.936 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 412.979 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.160.830 lei
- Active circulante
- 686.641 lei
- Stocuri
- 20.661 lei
- Creanțe
- 142.259 lei
- Casa și conturi la bănci
- 523.721 lei
- Datorii
- 2.014.257 lei
- Capitaluri
- 903.595 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 33
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 5.532.483 lei
- Venituri totale
- 5.611.440 lei
- Cheltuieli totale
- 4.578.253 lei
- Profit brut
- 1.033.187 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 870.456 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.324.004 lei
- Active circulante
- 976.635 lei
- Stocuri
- 1.302 lei
- Creanțe
- 116.695 lei
- Casa și conturi la bănci
- 858.638 lei
- Datorii
- 1.876.572 lei
- Capitaluri
- 490.616 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 28
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 3.522.644 lei
- Venituri totale
- 3.589.313 lei
- Cheltuieli totale
- 3.822.176 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 232.863 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 257.494 lei
- Active imobilizate
- 1.365.560 lei
- Active circulante
- 173.950 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 37.029 lei
- Casa și conturi la bănci
- 136.921 lei
- Datorii
- 1.949.944 lei
- Capitaluri
- -379.841 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 26
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 7 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.3)
- 4942 · Servicii de mutare (CAEN Rev.3)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.3)
- 5221 · Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre (CAEN Rev.3)
- 5224 · Manipulări (CAEN Rev.3)
- 5226 · Alte activități anexe transporturilor (CAEN Rev.3)
- 5320 · Alte activități poștale și de curier (CAEN Rev.3)
- 7711 · Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare (CAEN Rev.3)
- 7712 · Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele (CAEN Rev.3)
- 7739 · Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului