NATURLAND SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Borzont, Comuna Joseni, înmatriculată la 22 martie 2005.
Identitate
- Denumire legală
- NATURLAND SRL
- CUI
- 17389698
- Nr. înmatriculare
- J19/318/2005
- EUID
- ROONRC.J19/318/2005
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 22 martie 2005
Sediu social
- Adresă
- nr. 128, Sat Borzont, Comuna Joseni, Harghita
- Localitate
- Sat Borzont, Comuna Joseni, Harghita
Contact
- Telefon
- 0744 390 625
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 29 martie 2024. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 24 mar)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 22.03.2005
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- NAGY ANDRÁS — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 5 din 11 după cifra de afaceri în clasa CAEN 7739, județul Harghita, peste 64% dintre firmele clasei. Locul 2.469 din 8.239 în tot județul, și locul 2.243 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 23%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 719.033 lei | 1.201 lei | 3 | 1.822.151 lei | 742.006 lei | 475.045 lei |
| 2024 | 933.075 lei | -53.184 lei | 3 | 1.746.830 lei | 641.723 lei | 473.844 lei |
| 2023 | 669.211 lei | 41.312 lei | 4 | 1.787.801 lei | 600.829 lei | 527.028 lei |
| 2022 | 551.588 lei | 66.899 lei | 4 | 1.809.409 lei | 632.140 lei | 485.716 lei |
| 2021 | 799.033 lei | 61.793 lei | 3 | 1.906.564 lei | 764.585 lei | 418.816 lei |
| 2020 | 177.169 lei | 3.172 lei | 2 | 1.930.175 lei | 763.446 lei | 400.224 lei |
| 2019 | 94.014 lei | -46.915 lei | 1 | 2.045.982 lei | 858.857 lei | 397.052 lei |
| 2018 | 214.229 lei | 232 lei | 1 | 2.045.647 lei | 774.129 lei | 470.645 lei |
| 2017 | 442.751 lei | 60.653 lei | 1 | 1.014.814 lei | 554.301 lei | 460.513 lei |
| 2016 | 507.914 lei | 101.660 lei | 1 | 922.289 lei | 522.430 lei | 399.859 lei |
| 2015 | 285.028 lei | 853 lei | 1 | 744.313 lei | 446.114 lei | 298.199 lei |
| 2014 | 247.914 lei | 968 lei | 1 | 759.525 lei | 462.179 lei | 297.346 lei |
| 2013 | 618.892 lei | 13.220 lei | 2 | 727.794 lei | 431.415 lei | 296.379 lei |
| 2012 | 444.667 lei | 678 lei | 2 | 681.933 lei | 377.214 lei | 304.719 lei |
| 2011 | 516.882 lei | 9.424 lei | 1 | 607.677 lei | 303.636 lei | 304.041 lei |
| 2010 | 213.852 lei | 24.023 lei | 1 | 582.279 lei | 292.462 lei | 289.817 lei |
| 2009 | 8.112 lei | -38.735 lei | 2 | 199.821 lei | 276.375 lei | -76.554 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 719.033 lei
- Venituri totale
- 814.661 lei
- Cheltuieli totale
- 812.336 lei
- Profit brut
- 2.325 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.201 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.062.915 lei
- Active circulante
- 759.236 lei
- Stocuri
- 431.559 lei
- Creanțe
- 222.160 lei
- Casa și conturi la bănci
- 105.517 lei
- Datorii
- 742.006 lei
- Capitaluri
- 475.045 lei
- Capital subscris vărsat
- 5.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 933.075 lei
- Venituri totale
- 1.220.310 lei
- Cheltuieli totale
- 1.273.494 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 53.184 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 53.184 lei
- Active imobilizate
- 1.110.116 lei
- Active circulante
- 636.714 lei
- Stocuri
- 511.286 lei
- Creanțe
- 75.773 lei
- Casa și conturi la bănci
- 49.655 lei
- Datorii
- 641.723 lei
- Capitaluri
- 473.844 lei
- Capital subscris vărsat
- 5.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 669.211 lei
- Venituri totale
- 770.228 lei
- Cheltuieli totale
- 723.151 lei
- Profit brut
- 47.077 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 41.312 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.335.942 lei
- Active circulante
- 451.859 lei
- Stocuri
- 284.251 lei
- Creanțe
- 115.951 lei
- Casa și conturi la bănci
- 51.657 lei
- Datorii
- 600.829 lei
- Capitaluri
- 527.028 lei
- Capital subscris vărsat
- 5.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 17 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 3811 · Colectarea deșeurilor nepericuloase (CAEN Rev.2)
- 3812 · Colectarea deșeurilor periculoase (CAEN Rev.2)
- 3831 · Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor (CAEN Rev.2)
- 4511 · Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) (CAEN Rev.2)
- 4519 · Comerț cu alte autovehicule (CAEN Rev.2)
- 4520 · Întreținerea și repararea autovehiculelor (CAEN Rev.2)
- 4531 · Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN Rev.2)
- 4532 · Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN Rev.2)
- 4677 · Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor (CAEN Rev.2)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
- 6820 · Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.2)
- 7120 · Activități de testări și analize tehnice (CAEN Rev.2)
- 7739 · Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Sunt afișate cele mai recente 14 din 19 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.