MULTIMODAL SERVICE SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Ploiești, înmatriculată la 27 decembrie 2011.
Identitate
- Denumire legală
- MULTIMODAL SERVICE SRL
- CUI
- 21595599
- Nr. înmatriculare
- J2011001885291
- EUID
- ROONRC.J2011001885291
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 27 decembrie 2011
Sediu social
- Adresă
- POMPELOR, nr. 7, Municipiul Ploiești, Prahova
- Localitate
- Municipiul Ploiești, Prahova
- Cod poștal
- 100411
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 23 apr)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- TRANSFER(SOSIRE) din data 27.12.2011
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- ȘERBAN FLORIN ADRIAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 1 din 6 după cifra de afaceri în clasa CAEN 3317, județul Prahova. Locul 556 din 21.767 în tot județul, și locul 218 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 2%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 13.856.479 lei | 11.517 lei | 74 | 15.974.442 lei | 10.675.001 lei | 5.306.227 lei |
| 2024 | 14.116.338 lei | 367.972 lei | 78 | 13.558.040 lei | 8.309.127 lei | 5.294.710 lei |
| 2023 | 15.886.981 lei | 1.402.710 lei | 81 | 12.105.254 lei | 7.455.372 lei | 4.926.739 lei |
| 2022 | 12.520.212 lei | 432.480 lei | 87 | 9.700.091 lei | 5.403.281 lei | 4.411.958 lei |
| 2021 | 9.968.753 lei | 601.277 lei | 84 | 8.172.854 lei | 3.756.738 lei | 4.568.412 lei |
| 2020 | 9.481.372 lei | 1.097.633 lei | 82 | 7.019.596 lei | 2.789.510 lei | 4.345.544 lei |
| 2019 | 7.990.462 lei | 857.132 lei | 79 | 3.861.048 lei | 659.855 lei | 3.247.911 lei |
| 2018 | 7.037.109 lei | 756.817 lei | 78 | 3.993.715 lei | 1.420.113 lei | 2.585.211 lei |
| 2017 | 5.914.918 lei | 13.675 lei | 79 | 3.395.563 lei | 1.521.684 lei | 1.887.616 lei |
| 2016 | 5.994.616 lei | 461.832 lei | 72 | 3.358.547 lei | 1.361.565 lei | 2.005.544 lei |
| 2015 | 5.857.619 lei | 1.220.505 lei | 62 | 3.156.060 lei | 1.323.197 lei | 1.839.471 lei |
| 2014 | 4.339.688 lei | 263.206 lei | 52 | 2.004.665 lei | 1.389.172 lei | 618.966 lei |
| 2013 | 3.860.613 lei | -136.417 lei | 65 | 1.388.814 lei | 1.038.501 lei | 355.760 lei |
| 2012 | 2.352.404 lei | 450.356 lei | — | 1.072.925 lei | 587.651 lei | 492.177 lei |
| 2011 | 0 lei | -61.315 lei | — | 42.113 lei | 292 lei | 41.821 lei |
| 2009 | — | — | — | 59.509 lei | 6.173 lei | 53.336 lei |
| 2008 | 68.383 lei | 53.096 lei | — | 59.509 lei | 6.173 lei | 53.336 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 13.856.479 lei
- Venituri totale
- 15.056.476 lei
- Cheltuieli totale
- 15.032.901 lei
- Profit brut
- 23.575 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 11.517 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 6.325.958 lei
- Active circulante
- 9.648.484 lei
- Stocuri
- 4.313.567 lei
- Creanțe
- 4.943.914 lei
- Casa și conturi la bănci
- 391.003 lei
- Datorii
- 10.675.001 lei
- Capitaluri
- 5.306.227 lei
- Capital subscris vărsat
- 50.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 74
2024 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 14.116.338 lei
- Venituri totale
- 15.031.989 lei
- Cheltuieli totale
- 14.598.296 lei
- Profit brut
- 433.693 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 367.972 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 6.337.881 lei
- Active circulante
- 7.220.159 lei
- Stocuri
- 3.328.284 lei
- Creanțe
- 3.885.880 lei
- Casa și conturi la bănci
- 5.995 lei
- Datorii
- 8.309.127 lei
- Capitaluri
- 5.294.710 lei
- Capital subscris vărsat
- 50.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 78
2023 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 15.886.981 lei
- Venituri totale
- 16.628.912 lei
- Cheltuieli totale
- 15.032.894 lei
- Profit brut
- 1.596.018 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.402.710 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 5.367.818 lei
- Active circulante
- 6.737.436 lei
- Stocuri
- 3.263.877 lei
- Creanțe
- 3.470.421 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.138 lei
- Datorii
- 7.455.372 lei
- Capitaluri
- 4.926.739 lei
- Capital subscris vărsat
- 50.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 81
2022 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 12.520.212 lei
- Venituri totale
- 13.061.728 lei
- Cheltuieli totale
- 12.546.644 lei
- Profit brut
- 515.084 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 432.480 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 3.314.826 lei
- Active circulante
- 6.385.265 lei
- Stocuri
- 3.708.416 lei
- Creanțe
- 2.673.413 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.436 lei
- Datorii
- 5.403.281 lei
- Capitaluri
- 4.411.958 lei
- Capital subscris vărsat
- 50.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 87
2021 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 9.968.753 lei
- Venituri totale
- 10.642.899 lei
- Cheltuieli totale
- 9.975.412 lei
- Profit brut
- 667.487 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 601.277 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 3.156.377 lei
- Active circulante
- 5.016.477 lei
- Stocuri
- 2.923.612 lei
- Creanțe
- 2.087.566 lei
- Casa și conturi la bănci
- 5.299 lei
- Datorii
- 3.756.738 lei
- Capitaluri
- 4.568.412 lei
- Capital subscris vărsat
- 50.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 84
2020 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 9.481.372 lei
- Venituri totale
- 10.012.212 lei
- Cheltuieli totale
- 8.726.298 lei
- Profit brut
- 1.285.914 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.097.633 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.095.413 lei
- Active circulante
- 4.924.183 lei
- Stocuri
- 2.271.197 lei
- Creanțe
- 2.635.287 lei
- Casa și conturi la bănci
- 17.699 lei
- Datorii
- 2.789.510 lei
- Capitaluri
- 4.345.544 lei
- Capital subscris vărsat
- 50.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 82
2019 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 7.990.462 lei
- Venituri totale
- 8.414.427 lei
- Cheltuieli totale
- 7.392.234 lei
- Profit brut
- 1.022.193 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 857.132 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 349.238 lei
- Active circulante
- 3.511.810 lei
- Stocuri
- 2.282.028 lei
- Creanțe
- 1.227.087 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.695 lei
- Datorii
- 659.855 lei
- Capitaluri
- 3.247.911 lei
- Capital subscris vărsat
- 50.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 79
2018 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 7.037.109 lei
- Venituri totale
- 7.135.626 lei
- Cheltuieli totale
- 6.230.234 lei
- Profit brut
- 905.392 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 756.817 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 660.579 lei
- Active circulante
- 3.333.136 lei
- Stocuri
- 2.191.985 lei
- Creanțe
- 1.134.264 lei
- Casa și conturi la bănci
- 6.887 lei
- Datorii
- 1.420.113 lei
- Capitaluri
- 2.585.211 lei
- Capital subscris vărsat
- 50.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 78
2017 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 5.914.918 lei
- Venituri totale
- 6.142.900 lei
- Cheltuieli totale
- 6.110.685 lei
- Profit brut
- 32.215 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 13.675 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 733.933 lei
- Active circulante
- 2.661.630 lei
- Stocuri
- 1.703.208 lei
- Creanțe
- 941.824 lei
- Casa și conturi la bănci
- 16.598 lei
- Datorii
- 1.521.684 lei
- Capitaluri
- 1.887.616 lei
- Capital subscris vărsat
- 50.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 79
2016 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 5.994.616 lei
- Venituri totale
- 6.061.438 lei
- Cheltuieli totale
- 5.508.542 lei
- Profit brut
- 552.896 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 461.832 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 721.133 lei
- Active circulante
- 2.637.414 lei
- Stocuri
- 1.719.801 lei
- Creanțe
- 917.178 lei
- Casa și conturi la bănci
- 435 lei
- Datorii
- 1.361.565 lei
- Capitaluri
- 2.005.544 lei
- Capital subscris vărsat
- 50.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 72
2015 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 5.857.619 lei
- Venituri totale
- 6.004.896 lei
- Cheltuieli totale
- 4.557.960 lei
- Profit brut
- 1.446.936 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.220.505 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 832.089 lei
- Active circulante
- 2.323.971 lei
- Stocuri
- 1.149.785 lei
- Creanțe
- 1.151.706 lei
- Casa și conturi la bănci
- 22.480 lei
- Datorii
- 1.323.197 lei
- Capitaluri
- 1.839.471 lei
- Capital subscris vărsat
- 50.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 62
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 4.339.688 lei
- Venituri totale
- 4.340.352 lei
- Cheltuieli totale
- 4.049.785 lei
- Profit brut
- 290.567 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 263.206 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 486.916 lei
- Active circulante
- 1.517.749 lei
- Stocuri
- 468.899 lei
- Creanțe
- 1.033.135 lei
- Casa și conturi la bănci
- 15.715 lei
- Datorii
- 1.389.172 lei
- Capitaluri
- 618.966 lei
- Capital subscris vărsat
- 50.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 52
2013 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 3.860.613 lei
- Venituri totale
- 3.863.207 lei
- Cheltuieli totale
- 3.999.624 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 136.417 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 136.417 lei
- Active imobilizate
- 132.750 lei
- Active circulante
- 1.256.064 lei
- Stocuri
- 468.444 lei
- Creanțe
- 770.730 lei
- Casa și conturi la bănci
- 16.890 lei
- Datorii
- 1.038.501 lei
- Capitaluri
- 355.760 lei
- Capital subscris vărsat
- 50.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 65
2012 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 2.352.404 lei
- Venituri totale
- 2.353.167 lei
- Cheltuieli totale
- 1.818.819 lei
- Profit brut
- 534.348 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 450.356 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 135.265 lei
- Active circulante
- 937.660 lei
- Stocuri
- 336.869 lei
- Creanțe
- 592.946 lei
- Casa și conturi la bănci
- 7.845 lei
- Datorii
- 587.651 lei
- Capitaluri
- 492.177 lei
- Capital subscris vărsat
- 50.000 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2011 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 0 lei
- Venituri totale
- 6.892 lei
- Cheltuieli totale
- 68.207 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 61.315 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 61.315 lei
- Active imobilizate
- 2.161 lei
- Active circulante
- 39.952 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 1.150 lei
- Casa și conturi la bănci
- 38.802 lei
- Datorii
- 292 lei
- Capitaluri
- 41.821 lei
- Capital subscris vărsat
- 50.000 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2009 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- —
- Cheltuieli totale
- —
- Profit brut
- —
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- —
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- 999 lei
- Active circulante
- 58.510 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 26.073 lei
- Casa și conturi la bănci
- 32.437 lei
- Datorii
- 6.173 lei
- Capitaluri
- 53.336 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2008 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 68.383 lei
- Venituri totale
- 70.734 lei
- Cheltuieli totale
- 7.103 lei
- Profit brut
- 63.631 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 53.096 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- 999 lei
- Active circulante
- 58.510 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 26.073 lei
- Casa și conturi la bănci
- 32.437 lei
- Datorii
- 6.173 lei
- Capitaluri
- 53.336 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Contracte publice
- 55 de cumpărături directe, de la 5 autorități contractante (2021–2026) · valoare însumată de cel mult 256 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- TRANSPORT CALATORI EXPRESS SA PLOIESTI48 de atribuiri · cel mult 215 mii lei
- R.A.T.SRL4 atribuiri · cel mult 27 mii lei
- SOCIETATEA COMPLEXUL ENERGETIC VALEA JIULUI SAo atribuire · cel mult 10 mii lei
- SNTFC ,,CFR CALATORI" SAo atribuire · cel mult 2 mii lei
- SOCIETATEA COMPLEXUL ENERGETIC HUNEDOARA S.A.o atribuire · cel mult 2 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
Pachet perii colectoare
3.470 lei · TRANSPORT CALATORI EXPRESS SA PLOIESTI · CPV 31160000-5 Piese pentru motoare, generatoare si transformatoare electrice (Rev.2)
- Cumpărare directă
Pachet perii colectoare
5.032,32 lei · TRANSPORT CALATORI EXPRESS SA PLOIESTI · CPV 31160000-5 Piese pentru motoare, generatoare si transformatoare electrice (Rev.2)
- Cumpărare directă
Pachet perii colectoare
9.100 lei · TRANSPORT CALATORI EXPRESS SA PLOIESTI · CPV 31160000-5 Piese pentru motoare, generatoare si transformatoare electrice (Rev.2)
- Cumpărare directă
Perii electrice
9.963,19 lei · SOCIETATEA COMPLEXUL ENERGETIC VALEA JIULUI SA · CPV 31160000-5 Piese pentru motoare, generatoare si transformatoare electrice (Rev.2)
- Cumpărare directă
Pachet perii colectoare
4.468 lei · TRANSPORT CALATORI EXPRESS SA PLOIESTI · CPV 31160000-5 Piese pentru motoare, generatoare si transformatoare electrice (Rev.2)
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 26 ianuarie 2021 și 29 iunie 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 2511 · Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice (CAEN Rev.2)
- 2562 · Operațiuni de mecanică generală (CAEN Rev.2)
- 2591 · Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel (CAEN Rev.2)
- 2594 · Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe (CAEN Rev.2)
- 2599 · Fabricarea altor articole din metal n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 2790 · Fabricarea altor echipamente electrice (CAEN Rev.2)
- 3311 · Repararea articolelor fabricate din metal (CAEN Rev.2)
- 3317 · Repararea și întreținerea altor echipamente de transport n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.2)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.2)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.2)
- 4331 · Lucrări de ipsoserie (CAEN Rev.2)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.2)
- 4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.2)
- 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.2)
- 4339 · Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.2)
- 4391 · Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.2)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4618 · Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.2)
- 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN Rev.2)
- 5221 · Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre (CAEN Rev.2)
- 5229 · Alte activități anexe transporturilor (CAEN Rev.2)
- 6810 · Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii (CAEN Rev.2)
- 6820 · Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.2)
- 7739 · Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Înregistrări mai vechi (6)
2011
- Situații financiare depuse pentru anul 2011
- Înmatriculare la registrul comerțului
2009
- Situații financiare depuse pentru anul 2009
2008
- Situații financiare depuse pentru anul 2008
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
2007
- Înregistrare în scopuri de TVA