MRPK POWERHOUSE S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 1, înmatriculată la 22 august 2022.
Identitate
- Denumire legală
- MRPK POWERHOUSE S.R.L.
- CUI
- 46686978
- Nr. înmatriculare
- J2022016279409
- EUID
- ROONRC.J2022016279409
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 22 august 2022
Sediu social
- Adresă
- GHEORGHE SIMIONESCU, nr. 19, ap. B26, București Sectorul 1, București
- Localitate
- București Sectorul 1, București
- Cod poștal
- 14155
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 sept)
- Inactiv fiscal
- nu (reactivat la 15 ian)
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 22.08.2022
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- OPRIŢA ALEXANDRU IULIAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 307 din 1.774 după cifra de afaceri în clasa CAEN 7111, municipiul București, peste 83% dintre firmele clasei. Locul 34.711 din 132.982 în tot județul, și locul 40.611 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 157%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 759.931 lei | 602.770 lei | 1 | 1.086.796 lei | 483.786 lei | 603.010 lei |
| 2024 | 296.100 lei | 177.819 lei | 1 | 280.928 lei | 102.869 lei | 178.059 lei |
| 2023 | 181.725 lei | 97.099 lei | 1 | 112.507 lei | 15.168 lei | 97.339 lei |
| 2022 | 98.980 lei | 91.839 lei | 1 | 197.166 lei | 105.127 lei | 92.039 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 759.931 lei
- Venituri totale
- 760.045 lei
- Cheltuieli totale
- 140.762 lei
- Profit brut
- 619.283 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 602.770 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 135.185 lei
- Active circulante
- 951.611 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 910.328 lei
- Casa și conturi la bănci
- 41.283 lei
- Datorii
- 483.786 lei
- Capitaluri
- 603.010 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 296.100 lei
- Venituri totale
- 296.124 lei
- Cheltuieli totale
- 115.344 lei
- Profit brut
- 180.780 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 177.819 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 280.928 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 253.831 lei
- Casa și conturi la bănci
- 27.097 lei
- Datorii
- 102.869 lei
- Capitaluri
- 178.059 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 181.725 lei
- Venituri totale
- 182.888 lei
- Cheltuieli totale
- 84.001 lei
- Profit brut
- 98.887 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 97.099 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 112.507 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 77.393 lei
- Casa și conturi la bănci
- 35.114 lei
- Datorii
- 15.168 lei
- Capitaluri
- 97.339 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 98.980 lei
- Venituri totale
- 98.980 lei
- Cheltuieli totale
- 4.172 lei
- Profit brut
- 94.808 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 91.839 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 6.186 lei
- Active circulante
- 190.980 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 190.780 lei
- Casa și conturi la bănci
- 200 lei
- Datorii
- 105.127 lei
- Capitaluri
- 92.039 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Activități autorizate (CAEN)
- 5912 · Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune (CAEN Rev.3)
- 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management (CAEN Rev.3)
- 7111 · Activități de arhitectură (CAEN Rev.3)
- 7311 · Activități ale agențiilor de publicitate (CAEN Rev.3)
- 7411 · Activități de design industrial și vestimentar (CAEN Rev.3)
- 7412 · Design grafic și activități de comunicare vizuală (CAEN Rev.3)
- 7414 · Alte activități de design specializat (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Reactivată fiscal de ANAF
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
- Declarată inactivă fiscal de ANAF
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
- Înmatriculare la registrul comerțului