Sari la conținut
Sâmbătă, 5 septembrie 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 32 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

MRC SOLUTION SYSTEM SRL

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Moșnița Nouă, Comuna Moșnița Nouă, înmatriculată la 21 septembrie 2017.

Identitate

Denumire legală
MRC SOLUTION SYSTEM SRL
CUI
38250381
Nr. înmatriculare
J2017003818352
EUID
ROONRC.J2017003818352
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
21 septembrie 2017

Sediu social

Adresă
INCINTA FERMEI AVICOLA, HALA 12, Sat Moșnița Nouă, Comuna Moșnița Nouă, Timiș
Cod poștal
307285

Contact

Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 23 ianuarie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 4 dec)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 21.09.2017
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • RĂCĂREANU MILIAN MARIUS — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
1,4 mil. lei02017: 205 mii lei2018: 783 mii lei2019: 999 mii lei2020: 805 mii lei2021: 931 mii lei2022: 1,4 mil. lei2023: 1,3 mil. lei2024: 1,2 mil. lei2025: 1,2 mil. lei201720182019202020212022202320242025
Rezultat net
663 mii lei02017: 160 mii lei2018: 263 mii lei2019: 520 mii lei2020: 345 mii lei2021: 395 mii lei2022: 663 mii lei2023: 655 mii lei2024: 562 mii lei2025: 582 mii lei201720182019202020212022202320242025

Poziție în sector

Locul 22 din 69 după cifra de afaceri în clasa CAEN 2562, județul Timiș, peste 70% dintre firmele clasei. Locul 5.545 din 31.251 în tot județul, și locul 5.128 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 5%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
20251.179.262 lei581.660 lei31.124.182 lei542.162 lei582.020 lei
20241.237.360 lei561.513 lei3998.195 lei436.322 lei561.873 lei
20231.326.038 lei655.160 lei3725.306 lei69.786 lei655.520 lei
20221.381.518 lei663.020 lei4798.971 lei135.591 lei663.380 lei
2021930.507 lei395.456 lei3620.539 lei224.723 lei395.816 lei
2020804.875 lei344.858 lei3539.675 lei194.457 lei345.218 lei
2019999.079 lei519.727 lei4588.297 lei45.624 lei520.087 lei
2018782.687 lei263.259 lei4430.760 lei167.141 lei263.619 lei
2017204.697 lei159.992 lei2351.591 lei191.299 lei160.292 lei
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
1.179.262 lei
Venituri totale
1.187.243 lei
Cheltuieli totale
570.963 lei
Profit brut
616.280 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
581.660 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
281.543 lei
Active circulante
842.639 lei
Stocuri
89.601 lei
Creanțe
557.914 lei
Casa și conturi la bănci
195.124 lei
Datorii
542.162 lei
Capitaluri
582.020 lei
Capital subscris vărsat
300 lei
Număr mediu de salariați
3

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
1.237.360 lei
Venituri totale
1.258.160 lei
Cheltuieli totale
660.253 lei
Profit brut
597.907 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
561.513 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
326.554 lei
Active circulante
671.641 lei
Stocuri
47.122 lei
Creanțe
546.622 lei
Casa și conturi la bănci
77.897 lei
Datorii
436.322 lei
Capitaluri
561.873 lei
Capital subscris vărsat
300 lei
Număr mediu de salariați
3

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
1.326.038 lei
Venituri totale
1.303.082 lei
Cheltuieli totale
637.300 lei
Profit brut
665.782 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
655.160 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
354.937 lei
Active circulante
370.369 lei
Stocuri
9.553 lei
Creanțe
149.459 lei
Casa și conturi la bănci
211.357 lei
Datorii
69.786 lei
Capitaluri
655.520 lei
Capital subscris vărsat
300 lei
Număr mediu de salariați
3

Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 9 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.

Activități autorizate (CAEN)

Sunt afișate primele 24 din 30 activități autorizate în ordinea registrului.

Coduri anterioare (5 din 5)
  • 2511 · Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice (Rev.2, recodificat în 2511, până la 2 sept)
  • 2594 · Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe (Rev.2, recodificat în 2594, până la 2 sept)
  • 2599 · Fabricarea altor articole din metal n.c.a. (Rev.2, recodificat în 2599, până la 2 sept)
  • 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (Rev.2, recodificat în 7112, până la 2 sept)
  • 9609 · Alte activități de servicii n.c.a. (Rev.2, recodificat în 9699, până la 2 sept)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  5. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
  6. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
  7. 2019

    • Situații financiare depuse pentru anul 2019
  8. 2018

    • Situații financiare depuse pentru anul 2018
  9. 2017

    • Situații financiare depuse pentru anul 2017
    • Înregistrare în scopuri de TVA
    • Înmatriculare la registrul comerțului

Înapoi sus ↑