MORUS ALBA PENDULA SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Alba Iulia, înmatriculată la 6 august 2010.
Identitate
- Denumire legală
- MORUS ALBA PENDULA SRL
- CUI
- 27254515
- Nr. înmatriculare
- J01/440/2010
- EUID
- ROONRC.J01/440/2010
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 6 august 2010
Sediu social
- Adresă
- TUDOR VLADIMIRESCU, nr. 11, bl. V4, sc. A, ap. 3, Municipiul Alba Iulia, Alba
- Localitate
- Municipiul Alba Iulia, Alba
- Cod poștal
- 510095
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 feb)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 06.08.2010
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- GEROCS- LEAHU MARIA SIMONA — administrator
- PETRUȚ-LEAHU CLAUDIA LAURA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Firma nu a depus situații financiare pentru anul 2025, așa că nu intră în clasamentele pe județul Alba; ultimul an depus este 2024.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | — | -84 lei | — | 287.428 lei | 46.178 lei | 241.250 lei |
| 2023 | — | -126 lei | — | 287.512 lei | 46.178 lei | 241.334 lei |
| 2022 | — | -84 lei | — | 287.588 lei | 46.128 lei | 241.460 lei |
| 2021 | 8.162 lei | -709 lei | — | 291.433 lei | 49.889 lei | 241.544 lei |
| 2020 | 256.917 lei | 13.008 lei | 2 | 435.266 lei | 193.013 lei | 242.253 lei |
| 2019 | 517.998 lei | 88.390 lei | 3 | 584.183 lei | 338.096 lei | 246.087 lei |
| 2018 | 509.252 lei | 88.186 lei | — | 441.453 lei | 252.178 lei | 189.275 lei |
| 2017 | 413.577 lei | 67.622 lei | 2 | 381.875 lei | 227.687 lei | 154.188 lei |
| 2016 | 415.269 lei | 70.994 lei | 2 | 333.844 lei | 205.804 lei | 128.040 lei |
| 2015 | 391.379 lei | 43.006 lei | 2 | 333.382 lei | 220.547 lei | 112.835 lei |
| 2014 | 395.337 lei | 37.244 lei | 5 | 326.092 lei | 256.263 lei | 69.829 lei |
| 2013 | 369.120 lei | 10.295 lei | 4 | 349.074 lei | 316.490 lei | 32.584 lei |
| 2012 | 287.223 lei | 17.054 lei | 3 | 345.613 lei | 323.324 lei | 22.289 lei |
| 2011 | 150.144 lei | -1.528 lei | 4 | 162.840 lei | 157.605 lei | 5.235 lei |
| 2010 | 87.545 lei | 6.563 lei | 6 | 77.753 lei | 70.990 lei | 6.763 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 84 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 84 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 84 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 287.428 lei
- Stocuri
- 277.085 lei
- Creanțe
- 9.621 lei
- Casa și conturi la bănci
- 722 lei
- Datorii
- 46.178 lei
- Capitaluri
- 241.250 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 126 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 126 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 126 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 287.512 lei
- Stocuri
- 277.085 lei
- Creanțe
- 9.605 lei
- Casa și conturi la bănci
- 822 lei
- Datorii
- 46.178 lei
- Capitaluri
- 241.334 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 84 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 84 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 84 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 287.588 lei
- Stocuri
- 277.085 lei
- Creanțe
- 9.581 lei
- Casa și conturi la bănci
- 922 lei
- Datorii
- 46.128 lei
- Capitaluri
- 241.460 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 15 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
- Înregistrare în scopuri de TVA
Sunt afișate cele mai recente 14 din 17 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.