MONICA SI IULIAN SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Vărăști, Comuna Dorobanțu, înmatriculată la 30 octombrie 2002.
Identitate
- Denumire legală
- MONICA SI IULIAN SRL
- CUI
- 14979813
- Nr. înmatriculare
- J51/316/2002
- EUID
- ROONRC.J51/316/2002
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 30 octombrie 2002
Sediu social
- Adresă
- Com. Dorobanțu, Sat Vărăști, Comuna Dorobanțu, Călărași
- Localitate
- Sat Vărăști, Comuna Dorobanțu, Călărași
- Cod poștal
- 8278
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 30.10.2002
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- CONSTANTIN GEORGIANA MONICA — administrator
- ENE ECATERINA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 564 din 711 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4711, județul Călărași, peste 21% dintre firmele clasei. Locul 4.024 din 5.444 în tot județul. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 3%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 85.080 lei | 24.277 lei | — | 146.053 lei | 9.761 lei | 136.292 lei |
| 2024 | 82.913 lei | 28.132 lei | — | 116.636 lei | 4.621 lei | 112.015 lei |
| 2023 | 84.618 lei | 17.697 lei | — | 88.571 lei | 4.688 lei | 83.883 lei |
| 2022 | 95.992 lei | 28.128 lei | — | 69.310 lei | 3.125 lei | 66.185 lei |
| 2021 | 101.827 lei | 578 lei | 1 | 41.504 lei | 3.446 lei | 38.058 lei |
| 2020 | 102.398 lei | 14.525 lei | 1 | 38.440 lei | 961 lei | 37.479 lei |
| 2019 | 55.396 lei | 34.602 lei | — | 46.103 lei | 23.149 lei | 22.954 lei |
| 2018 | 118.351 lei | 1.282 lei | 1 | 46.022 lei | 60.214 lei | -14.192 lei |
| 2017 | 82.465 lei | -13.568 lei | 1 | 40.258 lei | 55.732 lei | -15.474 lei |
| 2016 | 124.047 lei | -2.925 lei | 1 | 24.871 lei | 26.777 lei | -1.906 lei |
| 2015 | 136.196 lei | 1.214 lei | 1 | 46.047 lei | 45.046 lei | 1.001 lei |
| 2014 | 124.545 lei | -4.981 lei | 1 | 39.954 lei | 40.167 lei | -213 lei |
| 2013 | 68.746 lei | -10.398 lei | 2 | 39.156 lei | 34.388 lei | 4.768 lei |
| 2012 | 93.607 lei | 45 lei | 2 | 17.709 lei | 2.544 lei | 15.165 lei |
| 2011 | 76.776 lei | 5.810 lei | 1 | 16.362 lei | 1.242 lei | 15.120 lei |
| 2010 | 63.678 lei | 1.362 lei | 1 | 13.293 lei | 3.983 lei | 9.310 lei |
| 2009 | 51.674 lei | 765 lei | 1 | 17.371 lei | 9.422 lei | 7.949 lei |
| 2008 | 67.725 lei | 5.844 lei | — | 7.885 lei | 701 lei | 7.184 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 85.080 lei
- Venituri totale
- 85.080 lei
- Cheltuieli totale
- 56.179 lei
- Profit brut
- 28.901 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 24.277 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 146.053 lei
- Stocuri
- 64.869 lei
- Creanțe
- 81.184 lei
- Casa și conturi la bănci
- —
- Datorii
- 9.761 lei
- Capitaluri
- 136.292 lei
- Capital subscris vărsat
- 210 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 82.913 lei
- Venituri totale
- 82.913 lei
- Cheltuieli totale
- 49.422 lei
- Profit brut
- 33.491 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 28.132 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 116.636 lei
- Stocuri
- 50.777 lei
- Creanțe
- 65.859 lei
- Casa și conturi la bănci
- —
- Datorii
- 4.621 lei
- Capitaluri
- 112.015 lei
- Capital subscris vărsat
- 210 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 84.618 lei
- Venituri totale
- 84.618 lei
- Cheltuieli totale
- 63.550 lei
- Profit brut
- 21.068 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 17.697 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 88.571 lei
- Stocuri
- 38.623 lei
- Creanțe
- 47.278 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.670 lei
- Datorii
- 4.688 lei
- Capitaluri
- 83.883 lei
- Capital subscris vărsat
- 210 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 95.992 lei
- Venituri totale
- 95.992 lei
- Cheltuieli totale
- 64.984 lei
- Profit brut
- 31.008 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 28.128 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 69.310 lei
- Stocuri
- 47.221 lei
- Creanțe
- 12.982 lei
- Casa și conturi la bănci
- 9.107 lei
- Datorii
- 3.125 lei
- Capitaluri
- 66.185 lei
- Capital subscris vărsat
- 210 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 101.827 lei
- Venituri totale
- 101.827 lei
- Cheltuieli totale
- 98.550 lei
- Profit brut
- 3.277 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 578 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 41.504 lei
- Stocuri
- 27.949 lei
- Creanțe
- 13.555 lei
- Casa și conturi la bănci
- —
- Datorii
- 3.446 lei
- Capitaluri
- 38.058 lei
- Capital subscris vărsat
- 210 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 102.398 lei
- Venituri totale
- 102.398 lei
- Cheltuieli totale
- 85.397 lei
- Profit brut
- 17.001 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 14.525 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 38.440 lei
- Stocuri
- 32.205 lei
- Creanțe
- 6.235 lei
- Casa și conturi la bănci
- —
- Datorii
- 961 lei
- Capitaluri
- 37.479 lei
- Capital subscris vărsat
- 210 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 55.396 lei
- Venituri totale
- 55.396 lei
- Cheltuieli totale
- 18.700 lei
- Profit brut
- 36.696 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 34.602 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 46.103 lei
- Stocuri
- 46.103 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- —
- Datorii
- 23.149 lei
- Capitaluri
- 22.954 lei
- Capital subscris vărsat
- 210 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 118.351 lei
- Venituri totale
- 118.351 lei
- Cheltuieli totale
- 115.098 lei
- Profit brut
- 3.253 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.282 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 46.022 lei
- Stocuri
- 36.354 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 9.668 lei
- Datorii
- 60.214 lei
- Capitaluri
- -14.192 lei
- Capital subscris vărsat
- —
- Număr mediu de salariați
- 1
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 82.465 lei
- Venituri totale
- 82.465 lei
- Cheltuieli totale
- 95.207 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 12.742 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 13.568 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 40.258 lei
- Stocuri
- 37.872 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 2.386 lei
- Datorii
- 55.732 lei
- Capitaluri
- -15.474 lei
- Capital subscris vărsat
- —
- Număr mediu de salariați
- 1
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 124.047 lei
- Venituri totale
- 124.047 lei
- Cheltuieli totale
- 124.492 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 445 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 2.925 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 24.871 lei
- Stocuri
- 23.948 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 923 lei
- Datorii
- 26.777 lei
- Capitaluri
- -1.906 lei
- Capital subscris vărsat
- —
- Număr mediu de salariați
- 1
2015 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 136.196 lei
- Venituri totale
- 136.196 lei
- Cheltuieli totale
- 130.897 lei
- Profit brut
- 5.299 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.214 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 46.047 lei
- Stocuri
- 45.440 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 607 lei
- Datorii
- 45.046 lei
- Capitaluri
- 1.001 lei
- Capital subscris vărsat
- 210 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 124.545 lei
- Venituri totale
- 124.545 lei
- Cheltuieli totale
- 125.789 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 1.244 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 4.981 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 39.954 lei
- Stocuri
- 38.858 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 1.096 lei
- Datorii
- 40.167 lei
- Capitaluri
- -213 lei
- Capital subscris vărsat
- —
- Număr mediu de salariați
- 1
2013 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 68.746 lei
- Venituri totale
- 68.746 lei
- Cheltuieli totale
- 77.330 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 8.584 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 10.398 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 39.156 lei
- Stocuri
- 38.335 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 821 lei
- Datorii
- 34.388 lei
- Capitaluri
- 4.768 lei
- Capital subscris vărsat
- —
- Număr mediu de salariați
- 2
2012 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 93.607 lei
- Venituri totale
- 93.607 lei
- Cheltuieli totale
- 93.553 lei
- Profit brut
- 54 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 45 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 17.709 lei
- Stocuri
- 8.594 lei
- Creanțe
- 398 lei
- Casa și conturi la bănci
- 8.717 lei
- Datorii
- 2.544 lei
- Capitaluri
- 15.165 lei
- Capital subscris vărsat
- —
- Număr mediu de salariați
- 2
2011 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 76.776 lei
- Venituri totale
- 76.776 lei
- Cheltuieli totale
- 69.859 lei
- Profit brut
- 6.917 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 5.810 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 16.362 lei
- Stocuri
- 13.560 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 2.802 lei
- Datorii
- 1.242 lei
- Capitaluri
- 15.120 lei
- Capital subscris vărsat
- —
- Număr mediu de salariați
- 1
2010 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 63.678 lei
- Venituri totale
- 63.678 lei
- Cheltuieli totale
- 60.607 lei
- Profit brut
- 3.071 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 1.362 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 13.293 lei
- Stocuri
- 12.502 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 791 lei
- Datorii
- 3.983 lei
- Capitaluri
- 9.310 lei
- Capital subscris vărsat
- 210 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2009 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 51.674 lei
- Venituri totale
- 51.674 lei
- Cheltuieli totale
- 48.043 lei
- Profit brut
- 3.631 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 765 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 17.371 lei
- Stocuri
- 16.896 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 475 lei
- Datorii
- 9.422 lei
- Capitaluri
- 7.949 lei
- Capital subscris vărsat
- 210 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2008 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 67.725 lei
- Venituri totale
- 67.725 lei
- Cheltuieli totale
- 60.529 lei
- Profit brut
- 7.196 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 5.844 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 7.885 lei
- Stocuri
- 7.154 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 731 lei
- Datorii
- 701 lei
- Capitaluri
- 7.184 lei
- Capital subscris vărsat
- 210 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Activități autorizate (CAEN)
- 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.2)
- 4772 · Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4778 · Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor (CAEN Rev.2)
- 9603 · Activități de pompe funebre și similare (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Înregistrări mai vechi (5)
2011
- Situații financiare depuse pentru anul 2011
2010
- Situații financiare depuse pentru anul 2010
2009
- Situații financiare depuse pentru anul 2009
2008
- Situații financiare depuse pentru anul 2008
2002
- Înmatriculare la registrul comerțului