Sari la conținut
Luni, 7 septembrie 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 32 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

MONICA SCRIE S.R.L.

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Cluj-Napoca, înmatriculată la 2 martie 2021.

Identitate

Denumire legală
MONICA SCRIE S.R.L.
CUI
43828440
Nr. înmatriculare
J12/1044/2021
EUID
ROONRC.J12/1044/2021
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
2 martie 2021

Sediu social

Adresă
MIHAI ROMÂNUL, nr. 5, et. 1, ap. 27, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
Localitate
Municipiul Cluj-Napoca, Cluj

Contact

Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 13 martie 2023. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
nu
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 02.03.2021
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • RAȚIU MONICA ROXANA — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
56 mii lei02021: 32 mii lei2022: 56 mii lei2023: 27 mii lei2024: 36 mii lei2025: 30 mii lei20212022202320242025
Rezultat net
27 mii lei02021: 24 mii lei2022: 27 mii lei2023: 5 mii lei2024: 17 mii lei2025: 15 mii lei20212022202320242025

Poziție în sector

Locul 33 din 40 după cifra de afaceri în clasa CAEN 7021, județul Cluj, peste 20% dintre firmele clasei. Locul 35.787 din 42.438 în tot județul. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 15%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
202530.295 lei15.458 lei17.330 lei1.830 lei15.698 lei
202435.685 lei17.432 lei018.155 lei523 lei17.632 lei
202327.045 lei4.663 lei10.249 lei245 lei10.004 lei
202255.578 lei27.411 lei033.493 lei5.882 lei27.611 lei
202131.812 lei23.523 lei026.318 lei2.595 lei23.723 lei
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
30.295 lei
Venituri totale
30.295 lei
Cheltuieli totale
11.963 lei
Profit brut
18.332 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
15.458 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
2.848 lei
Active circulante
14.482 lei
Stocuri
Creanțe
12.635 lei
Casa și conturi la bănci
1.847 lei
Datorii
1.830 lei
Capitaluri
15.698 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
35.685 lei
Venituri totale
35.685 lei
Cheltuieli totale
14.932 lei
Profit brut
20.753 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
17.432 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
5.145 lei
Active circulante
13.010 lei
Stocuri
Creanțe
10.851 lei
Casa și conturi la bănci
2.159 lei
Datorii
523 lei
Capitaluri
17.632 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
0

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
27.045 lei
Venituri totale
27.061 lei
Cheltuieli totale
21.318 lei
Profit brut
5.743 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
4.663 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
4.406 lei
Active circulante
5.843 lei
Stocuri
Creanțe
1.455 lei
Casa și conturi la bănci
4.388 lei
Datorii
245 lei
Capitaluri
10.004 lei
Capital subscris vărsat
202 lei
Număr mediu de salariați

Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 5 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.

Activități autorizate (CAEN)

Istoric

Nicio modificare observată din 8 iulie 2026. Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  5. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
    • Înmatriculare la registrul comerțului

Înapoi sus ↑