Sari la conținut
Vineri, 4 septembrie 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 32 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

MONEYTREE FINANCIAL GROUP S.R.L.

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, înmatriculată la 7 mai 2018.

Identitate

Denumire legală
MONEYTREE FINANCIAL GROUP S.R.L.
CUI
39299944
Nr. înmatriculare
J8/1055/2018
EUID
ROONRC.J8/1055/2018
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
7 mai 2018

Sediu social

Adresă
ORIZONTULUI, nr. 2, sc. A, ap. 6, Biroul 2, Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Brașov
Cod poștal
507190

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
nu
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 07.05.2018
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • CRIȘAN ESTERA-GABRIELA — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
21 mii lei02018: 833 lei2019: 1.390 lei2020: 560 lei2021: fără date2022: fără date2023: fără date2024: fără date2025: 21 mii lei20182019202020212022202320242025
Rezultat net
502 lei0-11 mii lei2018: 502 lei2019: 363 lei2020: -8 lei2021: -119 lei2022: -11 mii lei2023: -1.266 lei2024: -1.130 lei2025: -1.420 lei20182019202020212022202320242025

Poziție în sector

Locul 56 din 69 după cifra de afaceri în clasa CAEN 6619, județul Brașov, peste 20% dintre firmele clasei. Locul 22.311 din 25.481 în tot județul, și locul 8.274 după numărul de salariați.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
202521.000 lei-1.420 lei14.214 lei18.161 lei-13.947 lei
2024-1.130 lei780 lei13.408 lei-12.526 lei
2023-1.266 lei813 lei12.209 lei-11.396 lei
2022-11.069 lei878 lei11.009 lei-10.131 lei
2021-119 lei1.447 lei509 lei938 lei
2020560 lei-8 lei1.574 lei518 lei1.056 lei
20191.390 lei363 lei1.864 lei499 lei1.065 lei
2018833 lei502 lei1.221 lei519 lei702 lei
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
21.000 lei
Venituri totale
46.000 lei
Cheltuieli totale
47.420 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
1.420 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
1.420 lei
Active imobilizate
Active circulante
4.214 lei
Stocuri
Creanțe
4.100 lei
Casa și conturi la bănci
114 lei
Datorii
18.161 lei
Capitaluri
-13.947 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
Venituri totale
0 lei
Cheltuieli totale
1.130 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
1.130 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
1.130 lei
Active imobilizate
Active circulante
780 lei
Stocuri
Creanțe
600 lei
Casa și conturi la bănci
180 lei
Datorii
13.408 lei
Capitaluri
-12.526 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
Venituri totale
0 lei
Cheltuieli totale
1.266 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
1.266 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
1.266 lei
Active imobilizate
Active circulante
813 lei
Stocuri
Creanțe
600 lei
Casa și conturi la bănci
213 lei
Datorii
12.209 lei
Capitaluri
-11.396 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați

Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 8 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.

Activități autorizate (CAEN)

  • 6619 · Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii (CAEN Rev.2)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  5. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
  6. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
  7. 2019

    • Situații financiare depuse pentru anul 2019
  8. 2018

    • Situații financiare depuse pentru anul 2018
    • Înmatriculare la registrul comerțului

Înapoi sus ↑