MOL RALEX COS S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Orăștie, înmatriculată la 6 iulie 2022.
Identitate
- Denumire legală
- MOL RALEX COS S.R.L.
- CUI
- 46428871
- Nr. înmatriculare
- J2022001069208
- EUID
- ROONRC.J2022001069208
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 6 iulie 2022
Sediu social
- Adresă
- PRICAZULUI, nr. 35, bl. 35, et. Parter, ap. 1, Municipiul Orăștie, Hunedoara
- Localitate
- Municipiul Orăștie, Hunedoara
- Cod poștal
- 335700
Contact
- Telefon
- 0745 652 100
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 23 februarie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 nov)
- Inactiv fiscal
- nu (reactivat la 31 ian)
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 06.07.2022
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- GÎLCĂ RAISA — administrator
- NASTEA AUREL — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 69 din 119 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4322, județul Hunedoara, peste 43% dintre firmele clasei. Locul 5.531 din 10.481 în tot județul, și locul 7.454 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 143%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 160.693 lei | 18.578 lei | 0 | 150.553 lei | 145.934 lei | 4.619 lei |
| 2024 | 66.262 lei | -11.972 lei | — | 58.262 lei | 71.023 lei | -12.761 lei |
| 2023 | 207.329 lei | -34.651 lei | 2 | 89.979 lei | 82.855 lei | 7.124 lei |
| 2022 | 80.734 lei | 41.575 lei | — | 54.511 lei | 12.736 lei | 41.775 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 160.693 lei
- Venituri totale
- 217.408 lei
- Cheltuieli totale
- 192.359 lei
- Profit brut
- 25.049 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 18.578 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 32.146 lei
- Active circulante
- 118.407 lei
- Stocuri
- 73.996 lei
- Creanțe
- 18.697 lei
- Casa și conturi la bănci
- 25.714 lei
- Datorii
- 145.934 lei
- Capitaluri
- 4.619 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 66.262 lei
- Venituri totale
- 72.342 lei
- Cheltuieli totale
- 83.868 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 11.526 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 11.972 lei
- Active imobilizate
- 40.559 lei
- Active circulante
- 17.703 lei
- Stocuri
- 2.547 lei
- Creanțe
- 12.371 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.785 lei
- Datorii
- 71.023 lei
- Capitaluri
- -12.761 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 207.329 lei
- Venituri totale
- 207.329 lei
- Cheltuieli totale
- 239.909 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 32.580 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 34.651 lei
- Active imobilizate
- 54.109 lei
- Active circulante
- 35.870 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 16.134 lei
- Casa și conturi la bănci
- 19.736 lei
- Datorii
- 82.855 lei
- Capitaluri
- 7.124 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 4 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
- 4221 · Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide (CAEN Rev.2)
- 4299 · Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a (CAEN Rev.2)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.2)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.2)
- 4329 · Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.2)
- 4339 · Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.2)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.2)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
- Reactivată fiscal de ANAF
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
- Declarată inactivă fiscal de ANAF
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului