MODERN CHOCOLATE EUROPA SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Șindrilița, Comuna Găneasa, înmatriculată la 30 mai 2016.
Identitate
- Denumire legală
- MODERN CHOCOLATE EUROPA SRL
- CUI
- 36140641
- Nr. înmatriculare
- J2016002247233
- EUID
- ROONRC.J2016002247233
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 30 mai 2016
Sediu social
- Adresă
- Tarla 15, Parcela 50/1, Construcția C1 - Clădire birouri - Etaj 1, Sat Șindrilița, Comuna Găneasa, Ilfov
- Localitate
- Sat Șindrilița, Comuna Găneasa, Ilfov
- Cod poștal
- 77104
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 23 sept)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 30.05.2016
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- MOHAMAD ALI — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 19 din 54 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4636, județul Ilfov, peste 67% dintre firmele clasei. Locul 3.107 din 40.494 în tot județul, și locul 12.648 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 23.246%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5.162.221 lei | -631.910 lei | 1 | 18.205.268 lei | 26.380.643 lei | -8.175.375 lei |
| 2024 | 22.112 lei | -1.391.555 lei | 1 | 16.834.657 lei | 24.384.554 lei | -7.543.465 lei |
| 2023 | 172.287 lei | -898.540 lei | 3 | 24.418.247 lei | 30.527.521 lei | -6.104.835 lei |
| 2022 | 38.128 lei | -1.225.162 lei | 4 | 22.342.158 lei | 27.548.454 lei | -5.206.296 lei |
| 2021 | 110.713 lei | -1.151.982 lei | 1 | 18.783.939 lei | 22.770.765 lei | -3.981.134 lei |
| 2020 | 41.597 lei | -514.547 lei | 1 | 20.962.223 lei | 23.791.375 lei | -2.829.152 lei |
| 2019 | 872.789 lei | -1.271.758 lei | 1 | 14.542.171 lei | 16.865.670 lei | -2.314.605 lei |
| 2018 | 10.336 lei | -583.685 lei | 2 | 7.432.721 lei | 8.475.588 lei | -1.042.867 lei |
| 2017 | 136.414 lei | -509.303 lei | 2 | 605.021 lei | 1.111.043 lei | -506.022 lei |
| 2016 | — | -41.719 lei | 1 | 15.053 lei | 11.772 lei | 3.281 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 5.162.221 lei
- Venituri totale
- 5.523.646 lei
- Cheltuieli totale
- 6.155.556 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 631.910 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 631.910 lei
- Active imobilizate
- 4.869.823 lei
- Active circulante
- 13.335.445 lei
- Stocuri
- 98.328 lei
- Creanțe
- 13.217.188 lei
- Casa și conturi la bănci
- 19.929 lei
- Datorii
- 26.380.643 lei
- Capitaluri
- -8.175.375 lei
- Capital subscris vărsat
- 91.860 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 22.112 lei
- Venituri totale
- 11.237.502 lei
- Cheltuieli totale
- 12.629.057 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 1.391.555 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 1.391.555 lei
- Active imobilizate
- 5.157.883 lei
- Active circulante
- 11.676.774 lei
- Stocuri
- 4.177.898 lei
- Creanțe
- 7.470.044 lei
- Casa și conturi la bănci
- 28.832 lei
- Datorii
- 24.384.554 lei
- Capitaluri
- -7.543.465 lei
- Capital subscris vărsat
- 91.860 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 172.287 lei
- Venituri totale
- 1.677.629 lei
- Cheltuieli totale
- 2.572.929 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 895.300 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 898.540 lei
- Active imobilizate
- 16.522.951 lei
- Active circulante
- 7.895.296 lei
- Stocuri
- 1.887.358 lei
- Creanțe
- 5.851.629 lei
- Casa și conturi la bănci
- 156.309 lei
- Datorii
- 30.527.521 lei
- Capitaluri
- -6.104.835 lei
- Capital subscris vărsat
- 91.860 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 38.128 lei
- Venituri totale
- 1.104.348 lei
- Cheltuieli totale
- 2.328.081 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 1.223.733 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 1.225.162 lei
- Active imobilizate
- 16.803.433 lei
- Active circulante
- 5.538.725 lei
- Stocuri
- 1.059.159 lei
- Creanțe
- 4.349.383 lei
- Casa și conturi la bănci
- 130.183 lei
- Datorii
- 27.548.454 lei
- Capitaluri
- -5.206.296 lei
- Capital subscris vărsat
- 91.860 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 110.713 lei
- Venituri totale
- 4.457.728 lei
- Cheltuieli totale
- 5.566.689 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 1.108.961 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 1.151.982 lei
- Active imobilizate
- 15.688.275 lei
- Active circulante
- 3.095.664 lei
- Stocuri
- 77.590 lei
- Creanțe
- 2.896.891 lei
- Casa și conturi la bănci
- 121.183 lei
- Datorii
- 22.770.765 lei
- Capitaluri
- -3.981.134 lei
- Capital subscris vărsat
- 91.860 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 41.597 lei
- Venituri totale
- 1.005.108 lei
- Cheltuieli totale
- 1.507.029 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 501.921 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 514.547 lei
- Active imobilizate
- 18.422.800 lei
- Active circulante
- 2.539.423 lei
- Stocuri
- 123.800 lei
- Creanțe
- 2.227.956 lei
- Casa și conturi la bănci
- 187.667 lei
- Datorii
- 23.791.375 lei
- Capitaluri
- -2.829.152 lei
- Capital subscris vărsat
- 91.860 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 872.789 lei
- Venituri totale
- 1.337.753 lei
- Cheltuieli totale
- 2.596.919 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 1.259.166 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 1.271.758 lei
- Active imobilizate
- 13.407.811 lei
- Active circulante
- 1.134.360 lei
- Stocuri
- 18.300 lei
- Creanțe
- 1.060.640 lei
- Casa și conturi la bănci
- 55.420 lei
- Datorii
- 16.865.670 lei
- Capitaluri
- -2.314.605 lei
- Capital subscris vărsat
- 91.860 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 10.336 lei
- Venituri totale
- 50.145 lei
- Cheltuieli totale
- 633.726 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 583.581 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 583.685 lei
- Active imobilizate
- 7.347.545 lei
- Active circulante
- 85.176 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 76.847 lei
- Casa și conturi la bănci
- 8.329 lei
- Datorii
- 8.475.588 lei
- Capitaluri
- -1.042.867 lei
- Capital subscris vărsat
- 91.840 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 136.414 lei
- Venituri totale
- 136.424 lei
- Cheltuieli totale
- 644.363 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 507.939 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 509.303 lei
- Active imobilizate
- 3.280 lei
- Active circulante
- 601.741 lei
- Stocuri
- 138.476 lei
- Creanțe
- 16.625 lei
- Casa și conturi la bănci
- 446.640 lei
- Datorii
- 1.111.043 lei
- Capitaluri
- -506.022 lei
- Capital subscris vărsat
- 45.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 41.719 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 41.719 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 41.719 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 15.053 lei
- Stocuri
- 2.494 lei
- Creanțe
- 2.471 lei
- Casa și conturi la bănci
- 10.088 lei
- Datorii
- 11.772 lei
- Capitaluri
- 3.281 lei
- Capital subscris vărsat
- 45.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Activități autorizate (CAEN)
- 1071 · Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie (CAEN Rev.2)
- 1072 · Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie (CAEN Rev.2)
- 1082 · Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase (CAEN Rev.2)
- 1089 · Fabricarea altor produse alimentare n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN Rev.2)
- 4729 · Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.2)
- 5224 · Manipulări (CAEN Rev.2)
- 6810 · Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii (CAEN Rev.2)
- 6820 · Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.2)
- 8292 · Activități de ambalare (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului