MOCAN AMANET SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Lugoj, înmatriculată la 5 ianuarie 2017.
Identitate
- Denumire legală
- MOCAN AMANET SRL
- CUI
- 36890473
- Nr. înmatriculare
- J2017000023357
- EUID
- ROONRC.J2017000023357
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 5 ianuarie 2017
Sediu social
- Adresă
- 13 DECEMBRIE, nr. 109, Municipiul Lugoj, Timiș
- Localitate
- Municipiul Lugoj, Timiș
- Cod poștal
- 305500
Contact
- Telefon
- 0730 361 804
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 22 ianuarie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 nov)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 05.01.2017
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- GRECU IONUŢ ADRIAN — administrator
- RĂDOI ADRIAN-DANIEL — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 9 din 28 după cifra de afaceri în clasa CAEN 6492, județul Timiș, peste 71% dintre firmele clasei. Locul 5.818 din 31.251 în tot județul, și locul 10.356 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 7%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.102.168 lei | 362.123 lei | 1 | 1.973.385 lei | 1.611.282 lei | 362.363 lei |
| 2024 | 1.029.518 lei | 394.358 lei | 1 | 1.826.772 lei | 1.432.174 lei | 394.598 lei |
| 2023 | 1.020.979 lei | 381.458 lei | 1 | 1.147.107 lei | 673.990 lei | 473.893 lei |
| 2022 | 914.632 lei | 331.685 lei | 1 | 1.044.058 lei | 712.133 lei | 331.925 lei |
| 2021 | 1.001.245 lei | 271.969 lei | 1 | 669.437 lei | 397.228 lei | 272.209 lei |
| 2020 | 476.754 lei | 206.029 lei | 1 | 506.190 lei | 299.921 lei | 206.269 lei |
| 2019 | 257.220 lei | 171.194 lei | 1 | 354.291 lei | 127.958 lei | 226.333 lei |
| 2018 | 194.482 lei | 78.057 lei | 1 | 184.177 lei | 105.880 lei | 78.297 lei |
| 2017 | 142.567 lei | 12.116 lei | 1 | 116.197 lei | 104.095 lei | 12.316 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.102.168 lei
- Venituri totale
- 1.102.949 lei
- Cheltuieli totale
- 713.826 lei
- Profit brut
- 389.123 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 362.123 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.164 lei
- Active circulante
- 1.972.221 lei
- Stocuri
- 22.210 lei
- Creanțe
- 1.893.519 lei
- Casa și conturi la bănci
- 56.492 lei
- Datorii
- 1.611.282 lei
- Capitaluri
- 362.363 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.029.518 lei
- Venituri totale
- 1.029.506 lei
- Cheltuieli totale
- 609.104 lei
- Profit brut
- 420.402 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 394.358 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.535 lei
- Active circulante
- 1.825.237 lei
- Stocuri
- 24.109 lei
- Creanțe
- 1.628.214 lei
- Casa și conturi la bănci
- 172.914 lei
- Datorii
- 1.432.174 lei
- Capitaluri
- 394.598 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.020.979 lei
- Venituri totale
- 1.020.979 lei
- Cheltuieli totale
- 631.207 lei
- Profit brut
- 389.772 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 381.458 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.197 lei
- Active circulante
- 1.144.910 lei
- Stocuri
- 15.760 lei
- Creanțe
- 1.051.396 lei
- Casa și conturi la bănci
- 77.754 lei
- Datorii
- 673.990 lei
- Capitaluri
- 473.893 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 9 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 6492 · Alte activități de creditare (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
- Înregistrare în scopuri de TVA
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
- Înmatriculare la registrul comerțului