MOBILIS MOB S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Onești, înmatriculată la 14 iulie 2021.
Identitate
- Denumire legală
- MOBILIS MOB S.R.L.
- CUI
- 44589413
- Nr. înmatriculare
- J4/1233/2021
- EUID
- ROONRC.J4/1233/2021
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 14 iulie 2021
Sediu social
- Adresă
- GĂRII, nr. 3, Municipiul Onești, Bacău
- Localitate
- Municipiul Onești, Bacău
- Cod poștal
- 601143
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 aug)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 14.07.2021
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- DRĂGHICI ANDREI — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 17 din 65 după cifra de afaceri în clasa CAEN 3109, județul Bacău, peste 75% dintre firmele clasei. Locul 3.284 din 14.204 în tot județul, și locul 1.346 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 28%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 775.767 lei | -347.268 lei | 7 | 90.589 lei | 724.896 lei | -625.722 lei |
| 2024 | 1.071.595 lei | -182.079 lei | 8 | 155.932 lei | 477.799 lei | -278.453 lei |
| 2023 | 951.002 lei | -154.180 lei | 8 | 159.762 lei | 273.975 lei | -104.178 lei |
| 2022 | 935.149 lei | 106.208 lei | 9 | 153.576 lei | 103.574 lei | 50.002 lei |
| 2021 | 32.670 lei | -56.405 lei | — | 38.852 lei | 95.057 lei | -56.205 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 775.767 lei
- Venituri totale
- 795.305 lei
- Cheltuieli totale
- 1.142.573 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 347.268 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 347.268 lei
- Active imobilizate
- 51.442 lei
- Active circulante
- 39.147 lei
- Stocuri
- 23.608 lei
- Creanțe
- 1.500 lei
- Casa și conturi la bănci
- 14.039 lei
- Datorii
- 724.896 lei
- Capitaluri
- -625.722 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 7
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.071.595 lei
- Venituri totale
- 1.088.720 lei
- Cheltuieli totale
- 1.270.799 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 182.079 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 182.079 lei
- Active imobilizate
- 64.462 lei
- Active circulante
- 91.470 lei
- Stocuri
- 35.667 lei
- Creanțe
- 17.100 lei
- Casa și conturi la bănci
- 38.703 lei
- Datorii
- 477.799 lei
- Capitaluri
- -278.453 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 8
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 951.002 lei
- Venituri totale
- 1.145.231 lei
- Cheltuieli totale
- 1.288.049 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 142.818 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 154.180 lei
- Active imobilizate
- 81.649 lei
- Active circulante
- 78.113 lei
- Stocuri
- 34.620 lei
- Creanțe
- 35.589 lei
- Casa și conturi la bănci
- 7.904 lei
- Datorii
- 273.975 lei
- Capitaluri
- -104.178 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 8
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 935.149 lei
- Venituri totale
- 1.350.510 lei
- Cheltuieli totale
- 1.230.842 lei
- Profit brut
- 119.668 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 106.208 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 65.520 lei
- Active circulante
- 88.056 lei
- Stocuri
- 58.523 lei
- Creanțe
- 7.695 lei
- Casa și conturi la bănci
- 21.838 lei
- Datorii
- 103.574 lei
- Capitaluri
- 50.002 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 9
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 32.670 lei
- Venituri totale
- 40.323 lei
- Cheltuieli totale
- 96.401 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 56.078 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 56.405 lei
- Active imobilizate
- 9.460 lei
- Active circulante
- 29.392 lei
- Stocuri
- 17.238 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 12.154 lei
- Datorii
- 95.057 lei
- Capitaluri
- -56.205 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Contracte publice
- 4 cumpărături directe, de la 2 autorități contractante (2023–2025) · valoare însumată de cel mult 111 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- SCOALA GIMNAZIALA EMIL RACOVITAo atribuire · cel mult 61 mii lei
- SCOALA GIMNAZIALA NR.13 atribuiri · cel mult 50 mii lei
Ultimele 4 atribuiri
- Cumpărare directă
Articole de moblilier - masti pentru calorifere
7.507,43 lei · SCOALA GIMNAZIALA NR.1 · CPV 39516000-2 Articole de mobilier (Rev.2)
- Cumpărare directă
Articole de moblilier - masti pentru calorifere
61.176,17 lei · SCOALA GIMNAZIALA EMIL RACOVITA · CPV 39516000-2 Articole de mobilier (Rev.2)
- Cumpărare directă
Articole de moblilier - masti pentru calorifere
36.373,30 lei · SCOALA GIMNAZIALA NR.1 · CPV 39516000-2 Articole de mobilier (Rev.2)
- Cumpărare directă
Articole de moblilier - masti pentru calorifere
6.243,90 lei · SCOALA GIMNAZIALA NR.1 · CPV 39516000-2 Articole de mobilier (Rev.2)
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 18 decembrie 2023 și 28 noiembrie 2025. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 3101 · Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine (CAEN Rev.2)
- 3102 · Fabricarea de mobilă pentru bucătării (CAEN Rev.2)
- 3103 · Fabricarea de saltele și somiere (CAEN Rev.2)
- 3109 · Fabricarea de mobilă n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.2)
- 4665 · Comerț cu ridicata al mobilei de birou (CAEN Rev.2)
- 4759 · Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.2)
- 5224 · Manipulări (CAEN Rev.2)
- 9524 · Repararea mobilei și a furniturilor casnice (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
- Înregistrare în scopuri de TVA
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
- Înmatriculare la registrul comerțului