Sari la conținut
Luni, 31 august 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 30 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

MISIUNEA COM I.F.N. SRL

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Drobeta-Turnu Severin, înmatriculată la 22 decembrie 1994.

Identitate

Denumire legală
MISIUNEA COM I.F.N. SRL
CUI
6751538
Nr. înmatriculare
J1994001589257
EUID
ROONRC.J1994001589257
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
22 decembrie 1994

Sediu social

Adresă
Str. CriȘan, nr. 41, bl. N5, sc. 4, ap. 1, Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinți
Localitate
Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinți
Cod poștal
0220030

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 1 mar)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
RELUARE ACTIVITATE din data 07.10.2002
Sursa ANAF
actualizat 29 aug

Reprezentanți

  • PĂUNA CĂTĂLIN — administrator
  • SEINU CRISTIANA-AMELIA — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
630 mii lei02008: 188 mii lei2009: 349 mii lei2011: 333 mii lei2012: 386 mii lei2013: 446 mii lei2014: 521 mii lei2019: 294 mii lei2020: 325 mii lei2021: 296 mii lei2022: 333 mii lei2023: 434 mii lei2024: 363 mii lei2025: 630 mii lei2008201120132019202120232025
Rezultat net
166 mii lei02008: 81 mii lei2009: 123 mii lei2011: 101 mii lei2012: 99 mii lei2013: 104 mii lei2014: 156 mii lei2019: 90 mii lei2020: 107 mii lei2021: 85 mii lei2022: 97 mii lei2023: 67 mii lei2024: 64 mii lei2025: 166 mii lei2008201120132019202120232025

Poziție în sector

Locul 7 din 29 după cifra de afaceri în clasa CAEN 6492, județul Mehedinți, peste 79% dintre firmele clasei. Locul 972 din 4.098 în tot județul, și locul 761 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 73%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
2025630.073 lei165.732 lei31.143.214 lei17.827 lei1.125.387 lei
2024363.471 lei64.041 lei31.175.789 lei15.023 lei1.160.766 lei
2023433.563 lei67.023 lei31.163.376 lei19.912 lei1.143.464 lei
2022332.548 lei96.874 lei31.173.886 lei59.402 lei1.114.484 lei
2021295.916 lei85.477 lei31.087.533 lei69.923 lei1.017.610 lei
2020324.835 lei107.117 lei3941.063 lei8.930 lei932.133 lei
2019294.317 lei90.450 lei3856.135 lei31.119 lei825.016 lei
2014521.376 lei155.870 lei4155.870 lei0 lei155.870 lei
2013446.177 lei104.382 lei4506.702 lei150.554 lei356.148 lei
2012385.665 lei98.585 lei4348.892 lei181.810 lei167.082 lei
2011332.681 lei101.474 lei3399.011 lei130.455 lei268.556 lei
2009348.761 lei123.499 lei4481.011 lei8.994 lei472.017 lei
2008187.940 lei80.893 lei2404.810 lei56.292 lei348.518 lei
Toți indicatorii

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
630.073 lei
Venituri totale
630.074 lei
Cheltuieli totale
447.985 lei
Profit brut
182.089 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
165.732 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
364.575 lei
Active circulante
778.639 lei
Stocuri
92.442 lei
Creanțe
597.574 lei
Casa și conturi la bănci
88.623 lei
Datorii
17.827 lei
Capitaluri
1.125.387 lei
Capital subscris vărsat
210 lei
Număr mediu de salariați
3

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
363.471 lei
Venituri totale
363.471 lei
Cheltuieli totale
294.634 lei
Profit brut
68.837 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
64.041 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
383.491 lei
Active circulante
792.298 lei
Stocuri
219.012 lei
Creanțe
506.546 lei
Casa și conturi la bănci
66.740 lei
Datorii
15.023 lei
Capitaluri
1.160.766 lei
Capital subscris vărsat
210 lei
Număr mediu de salariați
3

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
433.563 lei
Venituri totale
433.563 lei
Cheltuieli totale
362.681 lei
Profit brut
70.882 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
67.023 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
402.408 lei
Active circulante
760.968 lei
Stocuri
189.749 lei
Creanțe
474.850 lei
Casa și conturi la bănci
96.369 lei
Datorii
19.912 lei
Capitaluri
1.143.464 lei
Capital subscris vărsat
210 lei
Număr mediu de salariați
3

2022 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
332.548 lei
Venituri totale
333.311 lei
Cheltuieli totale
233.477 lei
Profit brut
99.834 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
96.874 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
421.325 lei
Active circulante
752.561 lei
Stocuri
208.388 lei
Creanțe
454.130 lei
Casa și conturi la bănci
90.043 lei
Datorii
59.402 lei
Capitaluri
1.114.484 lei
Capital subscris vărsat
210 lei
Număr mediu de salariați
3

2021 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
295.916 lei
Venituri totale
296.975 lei
Cheltuieli totale
208.805 lei
Profit brut
88.170 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
85.477 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
440.242 lei
Active circulante
647.291 lei
Stocuri
162.839 lei
Creanțe
408.970 lei
Casa și conturi la bănci
75.482 lei
Datorii
69.923 lei
Capitaluri
1.017.610 lei
Capital subscris vărsat
210 lei
Număr mediu de salariați
3

2020 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
324.835 lei
Venituri totale
325.676 lei
Cheltuieli totale
215.552 lei
Profit brut
110.124 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
107.117 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
313.554 lei
Active circulante
627.509 lei
Stocuri
84.670 lei
Creanțe
373.679 lei
Casa și conturi la bănci
169.160 lei
Datorii
8.930 lei
Capitaluri
932.133 lei
Capital subscris vărsat
210 lei
Număr mediu de salariați
3

2019 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
294.317 lei
Venituri totale
294.318 lei
Cheltuieli totale
200.924 lei
Profit brut
93.394 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
90.450 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
327.723 lei
Active circulante
528.412 lei
Stocuri
26.960 lei
Creanțe
410.974 lei
Casa și conturi la bănci
90.478 lei
Datorii
31.119 lei
Capitaluri
825.016 lei
Capital subscris vărsat
210 lei
Număr mediu de salariați
3

2014 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
521.376 lei
Venituri totale
559.586 lei
Cheltuieli totale
374.026 lei
Profit brut
185.560 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
155.870 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
109.000 lei
Active circulante
46.870 lei
Stocuri
Creanțe
46.870 lei
Casa și conturi la bănci
Datorii
0 lei
Capitaluri
155.870 lei
Capital subscris vărsat
Număr mediu de salariați
4

2013 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
446.177 lei
Venituri totale
446.377 lei
Cheltuieli totale
320.088 lei
Profit brut
126.289 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
104.382 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
Active circulante
506.702 lei
Stocuri
8 lei
Creanțe
460.266 lei
Casa și conturi la bănci
46.428 lei
Datorii
150.554 lei
Capitaluri
356.148 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
4

2012 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
385.665 lei
Venituri totale
386.729 lei
Cheltuieli totale
269.114 lei
Profit brut
117.615 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
98.585 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
Active circulante
348.892 lei
Stocuri
3.467 lei
Creanțe
322.924 lei
Casa și conturi la bănci
22.501 lei
Datorii
181.810 lei
Capitaluri
167.082 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
4

2011 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
332.681 lei
Venituri totale
332.686 lei
Cheltuieli totale
221.232 lei
Profit brut
111.454 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
101.474 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
Active circulante
399.011 lei
Stocuri
9.643 lei
Creanțe
232.819 lei
Casa și conturi la bănci
156.549 lei
Datorii
130.455 lei
Capitaluri
268.556 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
3

2009 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
348.761 lei
Venituri totale
348.766 lei
Cheltuieli totale
214.815 lei
Profit brut
133.951 lei
Pierdere brută
Profit net
123.499 lei
Pierdere netă
Active imobilizate
69.649 lei
Active circulante
411.362 lei
Stocuri
26.814 lei
Creanțe
361.989 lei
Casa și conturi la bănci
22.559 lei
Datorii
8.994 lei
Capitaluri
472.017 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
4

2008 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
187.940 lei
Venituri totale
188.225 lei
Cheltuieli totale
101.787 lei
Profit brut
86.438 lei
Pierdere brută
Profit net
80.893 lei
Pierdere netă
Active imobilizate
75.473 lei
Active circulante
329.337 lei
Stocuri
19.466 lei
Creanțe
301.066 lei
Casa și conturi la bănci
8.805 lei
Datorii
56.292 lei
Capitaluri
348.518 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
2

Activități autorizate (CAEN)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  5. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
  6. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
  7. 2019

    • Situații financiare depuse pentru anul 2019
  8. 2014

    • Situații financiare depuse pentru anul 2014
  9. 2013

    • Situații financiare depuse pentru anul 2013
  10. 2012

    • Situații financiare depuse pentru anul 2012
  11. 2011

    • Situații financiare depuse pentru anul 2011
  12. 2009

    • Situații financiare depuse pentru anul 2009
  13. 2008

    • Situații financiare depuse pentru anul 2008
  14. 2002

    • Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
Înregistrări mai vechi (2)
  1. 2001

    • Înregistrare în scopuri de TVA
  2. 1994

    • Înmatriculare la registrul comerțului