MIRCEA IVAȘCU TRANSPORT SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Costi, Comuna Vânători, înmatriculată la 2 august 2017.
Identitate
- Denumire legală
- MIRCEA IVAȘCU TRANSPORT SRL
- CUI
- 38055950
- Nr. înmatriculare
- J17/1419/2017
- EUID
- ROONRC.J17/1419/2017
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 2 august 2017
Sediu social
- Adresă
- COȘARELOR, nr. 2L, CAMERA 2, Sat Costi, Comuna Vânători, Galați
- Localitate
- Sat Costi, Comuna Vânători, Galați
- Cod poștal
- 807326
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 28 sept)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 02.08.2017
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- IVAȘCU MIRCEA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 395 din 497 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4941, județul Galați, peste 21% dintre firmele clasei. Locul 9.395 din 13.829 în tot județul, și locul 4.870 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 39%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 91.446 lei | 2.597 lei | 1 | 84.295 lei | 859.553 lei | -775.258 lei |
| 2024 | 65.918 lei | -92.954 lei | 1 | 72.009 lei | 849.863 lei | -777.854 lei |
| 2023 | 65.155 lei | -110.475 lei | 1 | 79.185 lei | 747.410 lei | -668.225 lei |
| 2022 | 119.137 lei | -77.995 lei | 1 | 62.085 lei | 619.835 lei | -557.750 lei |
| 2021 | 124.650 lei | -173.929 lei | 1 | 40.556 lei | 520.311 lei | -479.755 lei |
| 2020 | 113.427 lei | -116.540 lei | 1 | 157.482 lei | 463.308 lei | -305.826 lei |
| 2019 | 198.452 lei | -97.066 lei | 1 | 217.408 lei | 406.694 lei | -189.286 lei |
| 2018 | 188.482 lei | -88.657 lei | 1 | 304.202 lei | 396.422 lei | -92.220 lei |
| 2017 | — | -3.763 lei | — | 337.093 lei | 340.656 lei | -3.563 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 91.446 lei
- Venituri totale
- 109.655 lei
- Cheltuieli totale
- 105.964 lei
- Profit brut
- 3.691 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 2.597 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 10.571 lei
- Active circulante
- 73.724 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 64.740 lei
- Casa și conturi la bănci
- 8.984 lei
- Datorii
- 859.553 lei
- Capitaluri
- -775.258 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 65.918 lei
- Venituri totale
- 66.036 lei
- Cheltuieli totale
- 158.331 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 92.295 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 92.954 lei
- Active imobilizate
- 14.302 lei
- Active circulante
- 57.707 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 54.502 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.205 lei
- Datorii
- 849.863 lei
- Capitaluri
- -777.854 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 65.155 lei
- Venituri totale
- 65.404 lei
- Cheltuieli totale
- 175.228 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 109.824 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 110.475 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 79.185 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 51.012 lei
- Casa și conturi la bănci
- 28.173 lei
- Datorii
- 747.410 lei
- Capitaluri
- -668.225 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 119.137 lei
- Venituri totale
- 119.239 lei
- Cheltuieli totale
- 196.043 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 76.804 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 77.995 lei
- Active imobilizate
- 397 lei
- Active circulante
- 61.688 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 53.211 lei
- Casa și conturi la bănci
- 8.477 lei
- Datorii
- 619.835 lei
- Capitaluri
- -557.750 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 124.650 lei
- Venituri totale
- 124.741 lei
- Cheltuieli totale
- 297.424 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 172.683 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 173.929 lei
- Active imobilizate
- 1.588 lei
- Active circulante
- 38.968 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 26.023 lei
- Casa și conturi la bănci
- 12.945 lei
- Datorii
- 520.311 lei
- Capitaluri
- -479.755 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 113.427 lei
- Venituri totale
- 113.520 lei
- Cheltuieli totale
- 228.818 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 115.298 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 116.540 lei
- Active imobilizate
- 86.817 lei
- Active circulante
- 70.665 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 58.864 lei
- Casa și conturi la bănci
- 11.801 lei
- Datorii
- 463.308 lei
- Capitaluri
- -305.826 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 198.452 lei
- Venituri totale
- 199.549 lei
- Cheltuieli totale
- 293.764 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 94.215 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 97.066 lei
- Active imobilizate
- 172.047 lei
- Active circulante
- 45.361 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 28.626 lei
- Casa și conturi la bănci
- 16.735 lei
- Datorii
- 406.694 lei
- Capitaluri
- -189.286 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 188.482 lei
- Venituri totale
- 188.533 lei
- Cheltuieli totale
- 275.305 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 86.772 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 88.657 lei
- Active imobilizate
- 252.246 lei
- Active circulante
- 51.956 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 46.106 lei
- Casa și conturi la bănci
- 5.850 lei
- Datorii
- 396.422 lei
- Capitaluri
- -92.220 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 3.763 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 3.763 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 3.763 lei
- Active imobilizate
- 336.456 lei
- Active circulante
- 637 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 315 lei
- Casa și conturi la bănci
- 322 lei
- Datorii
- 340.656 lei
- Capitaluri
- -3.563 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Activități autorizate (CAEN)
- 4520 · Întreținerea și repararea autovehiculelor (CAEN Rev.2)
- 4661 · Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor (CAEN Rev.2)
- 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN Rev.2)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului