Sari la conținut
Sâmbătă, 5 septembrie 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 32 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

MILOS CONSTRUCT MIR S.R.L.

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Lugoj, înmatriculată la 3 martie 2021.

Identitate

Denumire legală
MILOS CONSTRUCT MIR S.R.L.
CUI
43843555
Nr. înmatriculare
J2021000915352
EUID
ROONRC.J2021000915352
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
3 martie 2021

Sediu social

Adresă
LIBERTĂȚII, nr. 105A, Municipiul Lugoj, Timiș
Localitate
Municipiul Lugoj, Timiș
Cod poștal
305500

Contact

Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 24 ianuarie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 1 feb)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 03.03.2021
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • MILOŞ IONEL-COSMIN-ROMEO — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
300 mii lei02021: 24 mii lei2022: 97 mii lei2023: 300 mii lei2024: 160 mii lei2025: 188 mii lei20212022202320242025
Rezultat net
40 mii lei0-58 mii lei2021: -4 mii lei2022: -9 mii lei2023: 40 mii lei2024: -58 mii lei2025: 17 mii lei20212022202320242025

Poziție în sector

Locul 590 din 1.072 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4120, județul Timiș, peste 45% dintre firmele clasei. Locul 17.299 din 31.251 în tot județul, și locul 10.356 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 17%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
2025188.167 lei17.473 lei1135.333 lei148.636 lei-13.303 lei
2024160.402 lei-57.633 lei1119.773 lei150.549 lei-30.776 lei
2023300.303 lei39.829 lei1151.957 lei125.100 lei26.857 lei
202296.630 lei-8.829 lei142.999 lei55.971 lei-12.972 lei
202124.025 lei-4.343 lei116.486 lei20.629 lei-4.143 lei
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
188.167 lei
Venituri totale
189.599 lei
Cheltuieli totale
170.199 lei
Profit brut
19.400 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
17.473 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
15.643 lei
Active circulante
119.690 lei
Stocuri
Creanțe
43.711 lei
Casa și conturi la bănci
75.979 lei
Datorii
148.636 lei
Capitaluri
-13.303 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
160.402 lei
Venituri totale
160.402 lei
Cheltuieli totale
216.431 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
56.029 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
57.633 lei
Active imobilizate
25.161 lei
Active circulante
94.612 lei
Stocuri
4.706 lei
Creanțe
41.260 lei
Casa și conturi la bănci
48.646 lei
Datorii
150.549 lei
Capitaluri
-30.776 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
300.303 lei
Venituri totale
300.305 lei
Cheltuieli totale
257.863 lei
Profit brut
42.442 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
39.829 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
30.128 lei
Active circulante
121.829 lei
Stocuri
Creanțe
9.700 lei
Casa și conturi la bănci
112.129 lei
Datorii
125.100 lei
Capitaluri
26.857 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 5 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.

Contracte publice

  • o cumpărare directă, de la o autoritate contractantă (2023) · valoare însumată de cel mult 155 mii lei

Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.

Autoritatea contractantă

Ultima atribuire

  1. Cumpărare directă

    Reparatii alei parc

    155.008 lei · Comuna Nadrag (Consiliul Local al Comunei Nadrag) · CPV 45236290-9 Lucrari de reparare a spatiilor de recreere (Rev.2)

Clasamentul contractelor publice din Timiș

Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 19 mai 2023 și 19 mai 2023. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.

Activități autorizate (CAEN)

Coduri anterioare (12 din 33)
  • 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (Rev.2, până la 2 sept)
  • 4211 · Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor (Rev.2, până la 2 sept)
  • 4212 · Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane (Rev.2, până la 2 sept)
  • 4213 · Construcția de poduri și tuneluri (Rev.2, până la 2 sept)
  • 4221 · Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide (Rev.2, până la 2 sept)
  • 4222 · Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații (Rev.2, până la 2 sept)
  • 4291 · Construcții hidrotehnice (Rev.2, până la 2 sept)
  • 4299 · Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a (Rev.2, până la 2 sept)
  • 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (Rev.2, recodificat în 4311, până la 2 sept)
  • 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (Rev.2, recodificat în 4312, până la 2 sept)
  • 4313 · Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții (Rev.2, până la 2 sept)
  • 4321 · Lucrări de instalații electrice (Rev.2, până la 2 sept)

Alte 21 coduri anterioare nu sunt incluse în această pagină.

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
    • Înregistrare în scopuri de TVA
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  5. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
    • Înmatriculare la registrul comerțului

Înapoi sus ↑