MILENE VERTE SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Iași, înmatriculată la 21 septembrie 2011.
Identitate
- Denumire legală
- MILENE VERTE SRL
- CUI
- 23068129
- Nr. înmatriculare
- J22/1685/2011
- EUID
- ROONRC.J22/1685/2011
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 21 septembrie 2011
Sediu social
- Adresă
- Str. ORIENTULUI, nr. 7, bl. 853, sc. A, et. 4, ap. 19, camera 6, Municipiul Iași, Iași
- Localitate
- Municipiul Iași, Iași
- Cod poștal
- 700657
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 22 ian)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- TRANSFER(SOSIRE) din data 21.09.2011
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- CROITORU ANCA-IULIANA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 11 din 26 după cifra de afaceri în clasa CAEN 7312, județul Iași, peste 62% dintre firmele clasei. Locul 9.615 din 25.162 în tot județul. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 24%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 355.294 lei | 57.708 lei | — | 438.215 lei | 144.771 lei | 294.049 lei |
| 2024 | 286.472 lei | 20.479 lei | 0 | 392.702 lei | 139.577 lei | 253.730 lei |
| 2023 | 343.117 lei | 51.238 lei | 0 | 424.919 lei | 136.130 lei | 288.971 lei |
| 2022 | 259.204 lei | 43.545 lei | 0 | 348.258 lei | 110.805 lei | 237.734 lei |
| 2021 | 208.519 lei | 6.160 lei | 0 | 314.314 lei | 120.125 lei | 194.189 lei |
| 2020 | 292.161 lei | 1.070 lei | 1 | 337.236 lei | 149.207 lei | 188.029 lei |
| 2019 | 467.761 lei | 3.117 lei | 1 | 328.562 lei | 141.661 lei | 186.959 lei |
| 2018 | 400.619 lei | 1.549 lei | 2 | 343.161 lei | 166.840 lei | 184.368 lei |
| 2017 | 359.283 lei | 16.768 lei | 1 | 289.202 lei | 106.743 lei | 182.819 lei |
| 2016 | 397.479 lei | 16.334 lei | 1 | 250.838 lei | 84.845 lei | 166.051 lei |
| 2015 | 382.143 lei | 38.060 lei | — | 378.292 lei | 128.075 lei | 250.217 lei |
| 2014 | 443.413 lei | 3.765 lei | 5 | 312.666 lei | 100.509 lei | 212.157 lei |
| 2013 | 725.581 lei | 76.753 lei | 4 | 364.189 lei | 164.408 lei | 199.781 lei |
| 2012 | 559.691 lei | 103.749 lei | 3 | 271.766 lei | 145.621 lei | 126.145 lei |
| 2011 | 104.922 lei | 22.196 lei | 2 | 101.906 lei | 79.510 lei | 22.396 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 355.294 lei
- Venituri totale
- 355.558 lei
- Cheltuieli totale
- 286.627 lei
- Profit brut
- 68.931 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 57.708 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1 lei
- Active circulante
- 438.214 lei
- Stocuri
- 177.812 lei
- Creanțe
- 201.741 lei
- Casa și conturi la bănci
- 58.661 lei
- Datorii
- 144.771 lei
- Capitaluri
- 294.049 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 286.472 lei
- Venituri totale
- 286.496 lei
- Cheltuieli totale
- 258.544 lei
- Profit brut
- 27.952 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 20.479 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1 lei
- Active circulante
- 392.701 lei
- Stocuri
- 153.314 lei
- Creanțe
- 225.001 lei
- Casa și conturi la bănci
- 14.386 lei
- Datorii
- 139.577 lei
- Capitaluri
- 253.730 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 343.117 lei
- Venituri totale
- 343.136 lei
- Cheltuieli totale
- 279.738 lei
- Profit brut
- 63.398 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 51.238 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1 lei
- Active circulante
- 424.918 lei
- Stocuri
- 148.763 lei
- Creanțe
- 235.585 lei
- Casa și conturi la bănci
- 40.570 lei
- Datorii
- 136.130 lei
- Capitaluri
- 288.971 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 259.204 lei
- Venituri totale
- 259.893 lei
- Cheltuieli totale
- 209.101 lei
- Profit brut
- 50.792 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 43.545 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1 lei
- Active circulante
- 348.257 lei
- Stocuri
- 136.569 lei
- Creanțe
- 40.240 lei
- Casa și conturi la bănci
- 171.448 lei
- Datorii
- 110.805 lei
- Capitaluri
- 237.734 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 208.519 lei
- Venituri totale
- 208.646 lei
- Cheltuieli totale
- 196.667 lei
- Profit brut
- 11.979 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 6.160 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 316 lei
- Active circulante
- 313.998 lei
- Stocuri
- 127.965 lei
- Creanțe
- 38.168 lei
- Casa și conturi la bănci
- 147.865 lei
- Datorii
- 120.125 lei
- Capitaluri
- 194.189 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 292.161 lei
- Venituri totale
- 293.153 lei
- Cheltuieli totale
- 289.161 lei
- Profit brut
- 3.992 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.070 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.577 lei
- Active circulante
- 335.659 lei
- Stocuri
- 129.579 lei
- Creanțe
- 50.721 lei
- Casa și conturi la bănci
- 155.359 lei
- Datorii
- 149.207 lei
- Capitaluri
- 188.029 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 467.761 lei
- Venituri totale
- 467.904 lei
- Cheltuieli totale
- 460.109 lei
- Profit brut
- 7.795 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 3.117 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 7.339 lei
- Active circulante
- 321.223 lei
- Stocuri
- 135.091 lei
- Creanțe
- 59.709 lei
- Casa și conturi la bănci
- 126.423 lei
- Datorii
- 141.661 lei
- Capitaluri
- 186.959 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 400.619 lei
- Venituri totale
- 400.774 lei
- Cheltuieli totale
- 395.219 lei
- Profit brut
- 5.555 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.549 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 15.344 lei
- Active circulante
- 327.817 lei
- Stocuri
- 131.595 lei
- Creanțe
- 81.455 lei
- Casa și conturi la bănci
- 114.767 lei
- Datorii
- 166.840 lei
- Capitaluri
- 184.368 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 359.283 lei
- Venituri totale
- 359.366 lei
- Cheltuieli totale
- 339.002 lei
- Profit brut
- 20.364 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 16.768 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 23.349 lei
- Active circulante
- 265.853 lei
- Stocuri
- 115.197 lei
- Creanțe
- 86.591 lei
- Casa și conturi la bănci
- 64.065 lei
- Datorii
- 106.743 lei
- Capitaluri
- 182.819 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 397.479 lei
- Venituri totale
- 415.785 lei
- Cheltuieli totale
- 391.501 lei
- Profit brut
- 24.284 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 16.334 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 31.354 lei
- Active circulante
- 219.484 lei
- Stocuri
- 94.238 lei
- Creanțe
- 94.060 lei
- Casa și conturi la bănci
- 31.186 lei
- Datorii
- 84.845 lei
- Capitaluri
- 166.051 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2015 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 382.143 lei
- Venituri totale
- 382.183 lei
- Cheltuieli totale
- 336.696 lei
- Profit brut
- 45.487 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 38.060 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 0 lei
- Active circulante
- 378.292 lei
- Stocuri
- 108.244 lei
- Creanțe
- 144.367 lei
- Casa și conturi la bănci
- 125.681 lei
- Datorii
- 128.075 lei
- Capitaluri
- 250.217 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 443.413 lei
- Venituri totale
- 443.712 lei
- Cheltuieli totale
- 436.995 lei
- Profit brut
- 6.717 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 3.765 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 127 lei
- Active circulante
- 312.539 lei
- Stocuri
- 109.446 lei
- Creanțe
- 76.834 lei
- Casa și conturi la bănci
- 126.259 lei
- Datorii
- 100.509 lei
- Capitaluri
- 212.157 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2013 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 725.581 lei
- Venituri totale
- 748.417 lei
- Cheltuieli totale
- 654.688 lei
- Profit brut
- 93.729 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 76.753 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 282 lei
- Active circulante
- 363.907 lei
- Stocuri
- 108.142 lei
- Creanțe
- 175.449 lei
- Casa și conturi la bănci
- 80.316 lei
- Datorii
- 164.408 lei
- Capitaluri
- 199.781 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2012 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 559.691 lei
- Venituri totale
- 561.945 lei
- Cheltuieli totale
- 437.962 lei
- Profit brut
- 123.983 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 103.749 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 271.766 lei
- Stocuri
- 82.844 lei
- Creanțe
- 143.205 lei
- Casa și conturi la bănci
- 45.717 lei
- Datorii
- 145.621 lei
- Capitaluri
- 126.145 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2011 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 104.922 lei
- Venituri totale
- 108.849 lei
- Cheltuieli totale
- 82.425 lei
- Profit brut
- 26.424 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 22.196 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 0 lei
- Active circulante
- 101.906 lei
- Stocuri
- 34.985 lei
- Creanțe
- 54.711 lei
- Casa și conturi la bănci
- 12.210 lei
- Datorii
- 79.510 lei
- Capitaluri
- 22.396 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
Contracte publice
- 63 de cumpărături directe, de la 2 autorități contractante (2021–2026) · valoare însumată de cel mult 108 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- Colegiul National Mihai Eminescu Iasi58 de atribuiri · cel mult 102 mii lei
- GRADINITA CU P.P. NR 10 HUSI5 atribuiri · cel mult 6 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
PACHET PRODUSE CURATENIE
2.124 lei · Colegiul National Mihai Eminescu Iasi · CPV 33000000-0 Echipamente medicale, produse farmaceutice si produse de ingrijire personala (Rev.2)
- Cumpărare directă
PACHET PRODUSE CURATENIE
2.124 lei · Colegiul National Mihai Eminescu Iasi · CPV 33000000-0 Echipamente medicale, produse farmaceutice si produse de ingrijire personala (Rev.2)
- Cumpărare directă
PACHET PRODUSE CURATENIE
2.034 lei · Colegiul National Mihai Eminescu Iasi · CPV 33000000-0 Echipamente medicale, produse farmaceutice si produse de ingrijire personala (Rev.2)
- Cumpărare directă
PACHET PRODUSE CURATENIE
2.060 lei · Colegiul National Mihai Eminescu Iasi · CPV 33000000-0 Echipamente medicale, produse farmaceutice si produse de ingrijire personala (Rev.2)
- Cumpărare directă
PACHET PRODUSE CURATENIE
3.004 lei · Colegiul National Mihai Eminescu Iasi · CPV 33000000-0 Echipamente medicale, produse farmaceutice si produse de ingrijire personala (Rev.2)
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 9 iulie 2021 și 3 iunie 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 4611 · Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate (CAEN Rev.2)
- 4616 · Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele (CAEN Rev.2)
- 4719 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.2)
- 4799 · Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor (CAEN Rev.2)
- 7312 · Servicii de reprezentare media (CAEN Rev.2)
- 7320 · Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Înregistrări mai vechi (3)
2011
- Situații financiare depuse pentru anul 2011
- Înmatriculare la registrul comerțului
2008
- Înregistrare în scopuri de TVA