Sari la conținut
Miercuri, 2 septembrie 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 30 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

MICULAICIUC BUILDERS S.R.L.

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Șicula, Comuna Șicula, înmatriculată la 14 noiembrie 2022.

Identitate

Denumire legală
MICULAICIUC BUILDERS S.R.L.
CUI
47177441
Nr. înmatriculare
J2/2133/2022
EUID
ROONRC.J2/2133/2022
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
14 noiembrie 2022

Sediu social

Adresă
ȘICULA, nr. 48, Sat Șicula, Comuna Șicula, Arad
Cod poștal
317325

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 30 sept)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 14.11.2022
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • MICULAICIUC IVAN — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
486 mii lei02023: 12 mii lei2024: 134 mii lei2025: 486 mii lei202320242025
Rezultat net
57 mii lei02023: 898 lei2024: 24 mii lei2025: 57 mii lei202320242025

Poziție în sector

Locul 123 din 488 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4120, județul Arad, peste 75% dintre firmele clasei. Locul 4.677 din 14.419 în tot județul, și locul 2.741 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 263%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
2025486.084 lei56.768 lei3196.694 lei139.685 lei57.009 lei
2024134.006 lei24.061 lei135.641 lei11.380 lei24.261 lei
202312.000 lei898 lei121.468 lei20.370 lei1.098 lei
Toți indicatorii

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
486.084 lei
Venituri totale
486.215 lei
Cheltuieli totale
417.766 lei
Profit brut
68.449 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
56.768 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
2.250 lei
Active circulante
194.444 lei
Stocuri
10.692 lei
Creanțe
157.098 lei
Casa și conturi la bănci
26.654 lei
Datorii
139.685 lei
Capitaluri
57.009 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
3

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
134.006 lei
Venituri totale
134.006 lei
Cheltuieli totale
105.952 lei
Profit brut
28.054 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
24.061 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
Active circulante
35.641 lei
Stocuri
Creanțe
16.554 lei
Casa și conturi la bănci
19.087 lei
Datorii
11.380 lei
Capitaluri
24.261 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
12.000 lei
Venituri totale
15.000 lei
Cheltuieli totale
13.935 lei
Profit brut
1.065 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
898 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
Active circulante
21.468 lei
Stocuri
Creanțe
12.000 lei
Casa și conturi la bănci
9.468 lei
Datorii
20.370 lei
Capitaluri
1.098 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

Contracte publice

  • 6 cumpărături directe, de la 2 autorități contractante (2024–2025) · valoare însumată de cel mult 421 mii lei

Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.

Cei mai mari cumpărători

Ultimele 5 atribuiri

  1. Cumpărare directă

    Achizitionare lucrari de pavare

    45.540 lei · COMUNA SICULA (PRIMARIA) · CPV 45233222-1 Lucrari de pavare si de asfaltare (Rev.2)

  2. Cumpărare directă

    Achizitionare lucrari de montare pavaje

    45.540 lei · COMUNA SICULA (PRIMARIA) · CPV 45233222-1 Lucrari de pavare si de asfaltare (Rev.2)

  3. Cumpărare directă

    Achizitionare lucrari de pavare

    29.200 lei · COMUNA SICULA (PRIMARIA) · CPV 45233222-1 Lucrari de pavare si de asfaltare (Rev.2)

  4. Cumpărare directă

    Achizitionare lucrari de reparatii acoperis

    18.600 lei · COMUNA SICULA (PRIMARIA) · CPV 45261910-6 Reparare de acoperisuri (Rev.2)

  5. Cumpărare directă

    Achizitionare lucrari de reparatii vestiar sportiv

    195.124,46 lei · COMUNA SICULA (PRIMARIA) · CPV 45453000-7 Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)

Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 12 martie 2024 și 26 septembrie 2025. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.

Activități autorizate (CAEN)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
    • Înregistrare în scopuri de TVA
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Înmatriculare la registrul comerțului