Sari la conținut
Vineri, 4 septembrie 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 31 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

METROPOLITAN BUILDING CONFORT S.R.L.

societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 4, înmatriculată la 19 iunie 2020.

Identitate

Denumire legală
METROPOLITAN BUILDING CONFORT S.R.L.
CUI
42652077
Nr. înmatriculare
J40/6607/2020
EUID
ROONRC.J40/6607/2020
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
19 iunie 2020

Sediu social

Adresă
SOLD. BARBU NICOLAE, nr. 6A, et. 4, ap. 17, București Sectorul 4, București
Localitate
București Sectorul 4, București

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 1 aug)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 19.06.2020
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • MOCANU IOAN-ADRIAN — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
2,2 mil. lei02020: 115 mii lei2021: 656 mii lei2022: 536 mii lei2023: 453 mii lei2024: 2,2 mil. lei2025: 957 mii lei202020212022202320242025
Rezultat net
1,3 mil. lei02020: 107 mii lei2021: 576 mii lei2022: 234 mii lei2023: 275 mii lei2024: 1,3 mil. lei2025: 20 mii lei202020212022202320242025

Poziție în sector

Locul 135 din 1.927 după cifra de afaceri în clasa CAEN 6831, municipiul București, peste 93% dintre firmele clasei. Locul 30.551 din 132.982 în tot județul, și locul 40.611 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 57%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
2025957.482 lei19.543 lei12.160.099 lei276.908 lei1.885.016 lei
20242.225.490 lei1.304.233 lei21.948.544 lei83.072 lei1.865.472 lei
2023453.055 lei274.920 lei11.011.697 lei287.408 lei724.289 lei
2022535.631 lei234.032 lei1519.750 lei70.381 lei449.369 lei
2021656.225 lei575.835 lei614.993 lei37.113 lei577.880 lei
2020115.362 lei106.845 lei110.969 lei3.924 lei107.045 lei
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
957.482 lei
Venituri totale
983.598 lei
Cheltuieli totale
957.978 lei
Profit brut
25.620 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
19.543 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
1.072.693 lei
Active circulante
1.087.406 lei
Stocuri
317.065 lei
Creanțe
153.657 lei
Casa și conturi la bănci
616.684 lei
Datorii
276.908 lei
Capitaluri
1.885.016 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
2.225.490 lei
Venituri totale
2.225.514 lei
Cheltuieli totale
860.531 lei
Profit brut
1.364.983 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
1.304.233 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
1.550.802 lei
Active circulante
397.742 lei
Stocuri
Creanțe
179.004 lei
Casa și conturi la bănci
218.738 lei
Datorii
83.072 lei
Capitaluri
1.865.472 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
2

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
453.055 lei
Venituri totale
453.055 lei
Cheltuieli totale
174.285 lei
Profit brut
278.770 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
274.920 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
872.056 lei
Active circulante
139.641 lei
Stocuri
6.566 lei
Creanțe
2.882 lei
Casa și conturi la bănci
130.193 lei
Datorii
287.408 lei
Capitaluri
724.289 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 6 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.

Activități autorizate (CAEN)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  5. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
    • Înregistrare în scopuri de TVA
  6. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
    • Înmatriculare la registrul comerțului

Înapoi sus ↑