METROPLAST MOLDOVA S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Vișan, Comuna Bârnova, înmatriculată la 23 februarie 2021.
Identitate
- Denumire legală
- METROPLAST MOLDOVA S.R.L.
- CUI
- 43784661
- Nr. înmatriculare
- J22/665/2021
- EUID
- ROONRC.J22/665/2021
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 23 februarie 2021
Sediu social
- Adresă
- CASTELUL GRECILOR, nr. 30A, ap. 3, Sat Vișan, Comuna Bârnova, Iași
- Localitate
- Sat Vișan, Comuna Bârnova, Iași
- Cod poștal
- 707041
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 apr)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 23.02.2021
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- RADU SIMONA ADINA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 7 din 22 după cifra de afaceri în clasa CAEN 2512, județul Iași, peste 73% dintre firmele clasei. Locul 2.675 din 25.162 în tot județul, și locul 2.263 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 206%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.393.296 lei | 14.371 lei | 7 | 205.439 lei | 413.020 lei | -207.581 lei |
| 2024 | 781.091 lei | -249.368 lei | 5 | 136.894 lei | 365.046 lei | -228.152 lei |
| 2023 | 1.233.433 lei | -65.385 lei | 4 | 226.381 lei | 205.164 lei | 21.217 lei |
| 2022 | 1.144.448 lei | 74.652 lei | 1 | 203.448 lei | 119.873 lei | 83.575 lei |
| 2021 | 234.991 lei | 8.803 lei | — | 139.277 lei | 130.374 lei | 8.903 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.393.296 lei
- Venituri totale
- 2.808.085 lei
- Cheltuieli totale
- 2.787.736 lei
- Profit brut
- 20.349 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 14.371 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 97.013 lei
- Active circulante
- 108.426 lei
- Stocuri
- 63.360 lei
- Creanțe
- 38.774 lei
- Casa și conturi la bănci
- 6.292 lei
- Datorii
- 413.020 lei
- Capitaluri
- -207.581 lei
- Capital subscris vărsat
- 100 lei
- Număr mediu de salariați
- 7
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 781.091 lei
- Venituri totale
- 783.096 lei
- Cheltuieli totale
- 1.016.619 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 233.523 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 249.368 lei
- Active imobilizate
- 77.900 lei
- Active circulante
- 58.994 lei
- Stocuri
- 56.198 lei
- Creanțe
- 1.110 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.686 lei
- Datorii
- 365.046 lei
- Capitaluri
- -228.152 lei
- Capital subscris vărsat
- 100 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.233.433 lei
- Venituri totale
- 1.220.344 lei
- Cheltuieli totale
- 1.274.677 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 54.333 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 65.385 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 226.381 lei
- Stocuri
- 69.779 lei
- Creanțe
- 130.170 lei
- Casa și conturi la bănci
- 26.432 lei
- Datorii
- 205.164 lei
- Capitaluri
- 21.217 lei
- Capital subscris vărsat
- 100 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.144.448 lei
- Venituri totale
- 1.152.044 lei
- Cheltuieli totale
- 1.065.947 lei
- Profit brut
- 86.097 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 74.652 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 203.448 lei
- Stocuri
- 22.851 lei
- Creanțe
- 179.620 lei
- Casa și conturi la bănci
- 977 lei
- Datorii
- 119.873 lei
- Capitaluri
- 83.575 lei
- Capital subscris vărsat
- 100 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 234.991 lei
- Venituri totale
- 234.991 lei
- Cheltuieli totale
- 219.138 lei
- Profit brut
- 15.853 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 8.803 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 583 lei
- Active circulante
- 138.694 lei
- Stocuri
- 78 lei
- Creanțe
- 138.532 lei
- Casa și conturi la bănci
- 84 lei
- Datorii
- 130.374 lei
- Capitaluri
- 8.903 lei
- Capital subscris vărsat
- 100 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Activități autorizate (CAEN)
- 2512 · Fabricarea de uși și ferestre din metal (CAEN Rev.2)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.2)
- 4649 · Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc (CAEN Rev.2)
- 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN Rev.2)
- 4752 · Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4754 · Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4759 · Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului